Remi Hajduka i Osijeka na Poljudu, Ivušić Jradiju obranio penal u posljednjim sekundama (VIDEO)

U derbi susretu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk i Osijek odigrali su neriješenih 1-1 (0-1) na Poljudu.

‘Bili’ su tako u prvoj utakmici pod vodstvom privremenog stratega Bore Primorca prekinuli niz od tri poraza, dok je Osijeku ovo prvi ligaški remi u ‘eri’ Nenada Bjelice.

Pogotke su postigli Ramon Mierez za goste u 23. te David Čolina za domaće u 55. minuti, a u posljednjim sekundama utakmice Ivica Ivušić je obranio kazneni udarac Basselu Jradiju i tako sačuvao bod svojoj momčadi.

Utakmica je otvorena vrlo konkretno s obje strane. Gosti su zaprijetili već u prvoj minuti kada je Mierez pobjegao po lijevoj strani i iskosa s ruba peterca pucao u bliži kut, a Posavec obranom odbio u korner. Minutu poslije Hajduk je imao dobar dolazak u protivnički šesnaesterac, Čuićev ubačaj odbijen je u korner iz kojeg je ubacio Gyurcso, Jairo s prve prebacio na drugu vratnicu gdje Vušković malo kasni na loptu i propušta zaprijetiti Ivušiću.

Bjeličina momčad ponovno prijeti u 10. minuti kada je Jurčević iz prekida ubacio na lijevu stranu napada, Lopa puca iskosa s deset metara u suprotni kut, no loptu metar ispred crte ispucava Nejašmić.

Bolji je u napadačkim akcijama bio Osijek. U 17. minuti gosti igraju brzu kontru, Mierez dodaje u prostor za Bohara koji ne uspijeva primit loptu te istu rukama van šesnaesterca odbija istrčali Posavec.

Nastavili su ‘Bijelo-Plavi’ s opasnim kontrama. U 21. minuti poslije greške Vuškovića loptu uzima Bohar, gura kroz noge Mujakiću i izlazi sam pred Posavca, no njegov udarac s petnaest metara odlazi preko okvira vrata.

Nezaustavljivi su bili gosti za domaću obranu. U 22. minuti ponovno Osijek izigrava desnu stranu domaće obrane, u završnici Jurčević igra povratnu loptu za usamljenog Lopu na deset metara, njegov udarac dira Vuškovića i malo, malo pored vratnice odlazi u korner. Osijek do zasluženog vodstva dolazi upravo iz tog ubačaja iz kuta. Jurčević je ubacio, Čuić ‘izgubio’ Miereza koji glavom sa sedam metara matira Posavca za 0-1 i svoj šesti pogodak u sedmom nastupu za slavonskog prvoligaša.

Hajduk je prvi udarac prema protivničkim vratima uputio u 29. minuti kada je Čuić pokušao iz velike udaljenosti, Ivušić je bio siguran u reakciji.

Nisu ‘Bili’ imali ideju kako konkretnije doći u posljednju trećinu, u 41. minuti Jakoliš ubacuje s desne strane, Jurić iz velike udaljenosti pokušava glavom zaprijetiti Ivušiću, no lopta odlazi visoko iznad okvira vrata.

U posljednjoj minuti prvog dijela Ivušić je loše ispucao loptu i pogodio Jaira koji je bio u pritisku, no Brazilac nije uspio doći do lopte i zapucati prema gostujućim vratima. Na odmor se tako, prema prikazanom, otišlo sa zasluženom prednošću gostiju, oni su i u kontrama i u igri na postavljenu obranu imali konkretniju igru, dok su domaći nogometaši bili u potpunosti bezidejni u kreaciji, nemoćni u sredini terena, te posljedično i dosta nesigurni u posljednjoj liniji.

Boro Primorac je u nastavak odlučio ući s Mehmetom Umutom Nayirom umjesto Marija Čuića.

‘Bili’ su u nastavku evidento stvarali više problema gostima, a do izjednačenja stižu u 55. minuti. Čolina je odigrao na suprotnu stranu za Jaira, on u čudnom luku vraća upravo za Čolinu koji u prvom dodiru promašuje loptu i posljedično vara Ndockyta, a zatim fantastičnim udarcem s četrnaest metara pogađa suprotni gornji kut za 1-1 i svoj prvijenac u 34. utakmici u dresu Hajduka.

Nije Osijek nikako uspijevao konkretno izlaziti u napad kao u prvom dijelu, u 61. minuti Jurić upućuje prizemni udarac iz daljine, lopta odlazi malo pored vratnice.

Bjeličina momčad prvi put u nastavku prijeti iz kontre u 72. minuti kada je Pilj proigrao Miereza desno u prostor, lopta nakon njegovog prizemnog udarca iskosa sa sedamnaest metara odlazi malo pored suprotne vratnice.

U 76. minuti velika gužva u šesnaestercu gostiju nakon ubačaja iz kuta za Hajduk, Jradi u konačnici pokušava iz teške pozicije iskosa s desne strane, no Ivušić dobro zatvara prvi kut i odbija loptu još jedan korner. Nekoliko trenutaka nakon tog kornera i poslije ubačaja s lijeve strane domaći traže kazneni udarac zbog Mierezovog igranja rukom, no Fran Jović uz konzultaciju s VAR kolegama Vučkovićem i Pericom zaključuje da je ruka bila uz tijelo i da nema elemenata za najstrožu kaznu.

Osijek je blizu pogotka bio u 86. minuti. Bohar je prošao po desnoj strani domaće obrane te je njegov ubačaj u luku prošao iznad Posavca i odsjedo na gredi! U nastavku Beljo ubacuje povratnu loptu u sredinu, no domaći braniči uspješno otklanjaju opasnost.

Uzbudljiva je bila završnica na Poljudu, obje su momčadi nastojale doći do pogotka za pobjedu, a u posljednjoj od tri minute sudačke nadkonade lopta nakon ubačaja s lijeve strane napada pogađa u ruku Belju te Jović nakon VAR provjere pokazuje na kazneni udarac!

Ivušić je prije izvođenja odugovlačio s odlaskom na crtu, te provocirao izvođača Jradija, a s obzirom da nije odustajao od svoje taktike zaradio je i žuti karton. No, vrataru gostiju ovaj se potez isplatio jer je Jradi pucao vrlo loše po sredini vrata te obranom saučavo bod svojoj momčadi!

‘Bijelo-Plavi’ u sljedećem kolu, koje se igra nakon reprezentativne pauze, u Gradskom vrtu dočekuje Dinamo, dok će Hajduk biti gost u Koprivnici kod Slaven Belupa. Sutra se u programu 11. kola u Zagrebu sastaju Dinamo i Istra 1961, te na Rujevici Rijeka i Lokomotiva, dok je susret između Gorice i Slaven Belupa odgođen zbog koronavirusa.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U derbi susretu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk pod vodstvom novog trener od 17:05 na Poljudu dočekuje zahuktali Osijek koji je u nizu od šest uzastopnih prvenstvenih pobjeda.

U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom susretu bolji su bili Bili koji su u Gradskom vrtu slavili rezultatom 1:2.

Domaćini u današnjem dvoboju ne mogu računati na suspendiranog Caktaša i ozlijeđenog Diamantakosa dok su gosti zbog ozljede bez Žapera, Jugovića i Ercega, a Bočkaj odlukom trener Bjelice nije ni doputovao u Split.

Privremeni strateg Hajduka Boro Primorac je u najavi utakmice rekao: “Vjerujem u svoje igrače, znam ih sve i siguran sam da ih mogu uvjeriti da budu bolji nego što to trenutni rezultati pokazuju. Problem je što puno bolje izgledamo na treninzima nego na utakmicama. Na treninzima pokazujemo dosta živosti, kombinacije, mijenjanje strana, energiju i kvalitetu. Moramo to prenijeti na teren. Osijek je ekipa koja ima dva iskusna stopera, napadača Miereza, dobri su u prekidima. Iskusna su ekipa i znaju kad trebaju napraviti prekršaj u sredini. Mi moramo biti jaki i čvrsti, ne i naivni. Bit će borbe.”

Njegov kolega Nenad Bjelica je dodao: “Nije važno gdje igramo, ni protiv koga, uvijek ulazimo u utakmicu sa željom da osvojimo sva tri boda. Takav ćemo pristup imati i u Splitu. Vidjet ćemo kako će sve završiti, ali u svakom slučaju s puno samopouzdanja dočekujemo novi nastup i vjerujem da možemo biti bolji od Hajduka.”

Glavni sudac susreta je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Ivica Modrić, Luka Pušić i Goran Pečarić. Za VAR su zaduženi Ivan Vučković (Zagreb) i Goran Perica (Šibenik). Delegat utakmice je Davor Ivić (Sisak), a suce će kontrolirati Domagoj Vučkov (Rijeka).