Remi Liverpoola i Seville; uvjerljive pobjede Manchester Citya i Real Madrida (VIDEO)

UEFA Champions League / Twitter

Danas je odigrano preostalih osam utakmica prvog kola Lige prvaka, na kojima je palo ukupno 26 golova. U zanimljivijim susretima večeri, Tottenham je na Wembleyu rezultatom 3-1 svladao Borussiu Dortmund, dok je susret Liverpoola i Seville završen bez pobjednika (2-2). Utakmica između Maribora i Spartak Moskve također nije imala pobjednika, završena je rezultatom 1-1.

U utakmici grupe E igranoj na Anfieldu, bodove su podijelili Liverpool i Sevilla. Gosti su bolje otvorili susret i iz svog prvog udarca u petoj minuti poveli. Strijelac je bio Ben Yedder, nakon velike greške našeg stopera Dejana Lovrena. U 21. minuti domaći su izjednačili nakon vrlo lijepe akcije, koju je završio Roberto Firmino. U 37. minuti pogotkom Salaha Liverpool je stigao do preokreta, a u 42. minuti Firmino je propustio povisiti to vodstvo iz kaznenog udarca. Pogodio je vratnicu. U drugom dijelu momčad Jurgena Kloppa nastavila je dominirati, ali su gosti uspjeli izjednačiti i stići do boda. Pogodak je postigao Correa na asistenciju Muriela.

Ni u drugom susretu ove grupe nije bilo pobjednika. U Ljudskom vrtu bodove su podijelili Maribor i Spartak Moskva, odigravši 1-1. Prvi su poveli gosti, za koje je cijeli susret odigrao naš Mario Pašalić. U 59. je minuti domaći vratar obranio udarac Fernanda, nakon čega je odbijenu loptu Samedov pospremio u mrežu. Domaći su do boda stigli u 85. minuti lijepim pogotkom Damjana Bohara.

U drugom kolu Maribor će gostovati kod Seville, dok će Spartak dočekati Liverpool.

Uvjerljiv je u prvom kolu bio Manchester City. Momčad Pepa Guardiola svladala je Feyenoord u Rotterdamu rezultatom 0-4. Domaći su već nakon 25 minuta imali prednost od tri gola. Redom su pogađali Stones, Aguero te Gabriel Jesus. U drugom dijelu, u 63. minuti konačan je rezultat svojim drugim pogotkom postavio John Stones.

Šahtar je u drugoj utakmici grupe F ostvario važna tri boda u Kharkivu. Cijeli susret za domaću je momčad odigrao hrvatski branič Darijo Srna. Šahtar je poveo u 15. minuti, u lijepoj i brzoj akciji pogodak je postigao 29-godišnji Brazilac Taison. Domaći su dobro otvorili i drugo poluvrijeme, pa je u 58. minuti asistent kod prvog pogotka, Facundo Ferreyra, pogodio mrežu gostiju nakon velike greške Pepea Reine. Napoli je u 72. minuti uspio smanjiti rezultat pogotkom Milika iz kaznenog udarca, no do kraja nisu uspjeli stići do boda. U drugom kolu ove grupe Manchester Cityu dolazi Šahtar, dok će Napoli dočekati Feyenoord.

Iznenađenje je pripremio Bešiktaš, koji je na Dragãu rezultatom 1-3 svladao Porto. Poveli su gosti pogotkom Talisce, ali je u 21. minuti branič gostiju Duško Tošić nespretno reagirao, pa je loptu poslao u svoju mrežu. Gosti su na predah ipak otišli s prednošću, s obzirom da je Cenk Tosun u 28. minuti sjajno pogodio za 1-2. Konačan rezultat u 86. je minuti postavio Ryan Babel.

U drugoj utakmici grupe, svoj prvi bod upisao je RB Leipzig koji je na svojoj Red Bull Areni odigrao 1-1 s Monacom. Domaći su poveli u 33. minuti pogotkom Forsberga, no gosti su već minutu kasnije preko Tielemansa stiglo do izjednačenja. Na kraju je, ispostavilo se, to bio i konačan rezultat.

Očekivano lako do pobjede je stigao madridski Real. Madriđani su na svom terenu rezultatom 3-0 svladali ciparskog prvaka APOEL. Poveli su u 12. minuti nakon što je Bale uposlio Ronalda, koji je pogodio mrežu gostiju. U drugom dijelu, pobjede su potvrdili Ronaldo (iz kaznenog udarca), te Ramos potkom u 61. minuti. Treba napomenuti da je utakmicu sredinom prvog dijela zbog ozljede napustio Mateo Kovačić, dok je Luka Modrić odigrao cijeli susret.

Uzbudljivo je bilo na Wembleyu, gdje je Tottenham s 3-1 svladao Borussiu Dortmund. Domaći su poveli već u četvrtoj minuti pogotkom Sona. Na 1-1 je u 11. minuti izjednačio Yarmolenko jako lijepim pogotkom.

Samo četiri minute Kane je domaćima vratio vodstvo. U drugom dijelu nepravedno je ‘žutima’ poništen pogodak Aubameyanga, a konačan rezultat u 60. je minuti postavio Harry Kane, svojim drugim pogotkom. U drugom kolu Borussia će dočekati Real, dok će Tottenham gostovati kod APOEL-a.