Remi Lokomotive i Gorice u Kranjčevićevoj, Osijek kao drugoplasirani ulazi u zadnje kolo (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa pretposljednjeg kola ovosezonskog izdanja Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva i Gorica su odigrali neriješenih 1-1 (1-0) u Zagrebu.

Tomićeva momčad ovim je remijem propustila preskočiti Osijek na ljestvici u borbi za drugo mjesto, za koje će Lokomotivi sada trebati pobjeda protiv Osijeka u Gradskom vrtu u posljednjem kolu.

Pogotke su na današnjem susretu postigli Mario Budimir u 10. za domaćina, te Ognjen Mudrinski za goste u 61. minuti.

Prvi pokušaj na susretu vidjeli smo u 4. minuti kada je Kahlina odličnom intervencijom obranio dobar udarac Jakića sa sedamnaest metara.

Gorica je prvi put zaprijetila u 10. minuti kada je Lovrić pobjegao braničima i udarcem s dvanaest metara lijevo iskosa poslao loptu u vanjski dio mreže. U istoj minuti Lokomotiva dolazi do rezultatske prednosti. Ubačaj Markovića s lijeve strane napada kratko je odbio Kahlina, u nastavku Kastrati i Jakić kombiniraju za Karačića desno, a njegov ubačaj na drugu stranu glavom pored loše postavljenog More u suprotni kut s pet metara šalje Budimir za 1-0 svoje momčadi. 34-godišnjem napadaču ovo je bio drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 23. u 65. Prva HNL nastupu.

Prilikama vrlo siromašan nogomet gledali smo u Kranjčevićevoj, tempo igre nije bio pretjerano visok s obje strane, domaći su se trudili strpljivo graditi situacije u posljednjoj trećini no gosti su bez većih problema izlazili na kraj s tim pokušajima.

U 30. minuti Budimir je spuštenu loptu Jakića fantastičnim udarcem iz voleja s ruba šesnaesterca poslao iza leđa Kahline. Zebec je pokazao na centar, a nakon reakcije iz VAR sobe odlazi pogledati situaciju zbog pozicije Jakića te označava zaleđe i ne priznaje pogodak.

Lovrić je s osamnaest metara iskosa lijevo iz prekida pokušao svladati Grbića, lopta je otišla pristojno pored suprotne vratnice.

U 42. igrači Lokomotive traže kazneni udarac zbog starta More nad Budimirom u šesnaestercu gostiju. Povlačenja je definitivno bilo, no Zebec je nakon pregleda snimke odlučio da u tom duelu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Gorica je dobru situaciju kreirala u 44. minuti kada je Suk na ubačaj Čabraje uputio udarac, lopta se nezgodno odbila od travnjaka te je Kolinger za svaki slučaj izbacio odbio u korner iako ovaj pokušaj nije išao u okvir.

Nakon tri minute sudačke nadoknade poluvrijeme je okončano pogotkom prednosti za Lokomotivu, koja je imala dominaciju u igri, no prave konkretnosti u posljednjoj trećini nije bilo. Gosti s druge strane nisu često uspijevali doći u dobre pozicije na suprotnoj strani, te smo generalno gledali dosta siromašno poluvrijeme u Zagrebu.

U nastavak su nešto konkretnije ušli gosti pa tako u 49. bilježimo pokušaj Lovrića iz daljine s lijeve strane napada, išlo je to u prvi kut, a Grbić je bio spreman i upisao sigurnu obranu.

Lokomotiva je prvi put u nastavku zaprijetila u 54. minuti. Nakon kombinacije na desnoj strani Kastrati odlično ubacuje na pet metara za usamljenog Budimira koji loptu šalje pored vratnice i tako propušta realizirati fantastičnu priliku svoje momčadi.

Minutu poslije gosti traže kazneni udarac zbog starta Markovića nad Gadžom koji se namještao na udarac. I u ovoj situaciji je bilo evidentnog guranja, no Zebec i VAR soba odlučili su da nema elemanata ni za dodatno pregledavanje situacije.

Bolje izdanje od protivnika u drugom dijelu Gorica je okrunila pogotkom u 61. minuti susreta. Lijepo su gosti izašli iz vlastite polovice, Lovrić se spustio u sredinu i odigrao lijevo za Čabraju, on prolazi pored Karačića i igra u sredinu gdje Mudrinski prekrasno dodirom iz prve iz okreta pogađa sam kut Grbićevih vrata za 1-1. 28-godišnjem srpskom napadaču ovo je bio četvrti pogodak u jedanaestom nastupu za Goricu.

U 65. Lokomotiva je lijepo izigrala goste po lijevoj strani napada, a u završnici se na udarcu na sedam metara našao Cokaj koji je loptu iz vrlo dobre pozicije poslao malo pored vratnice.

Minutu poslije gosti imaju dobru situaciju na suprotnoj strani, no ubačaj Suka s desne strane prolazi kroz peterac bez opasnosti za Grbića.

Vrlo uzbudljiv nastavk gledali smo u Kranjčevićevoj. U 70. minuti ponovno odlična prilika za domaćina. Kahlina je odličnom refleksnom reakcijom skinuo pokušaj Tucija (ušao u 59. umjesto Budimira) nogom s pet metara, a u nastavku su gosti uspjeli očistiti veliku gužvu u svom petercu.

Pet minuta poslije Gorica blizu pogotka! Nakon ubačaja Čabraje s lijeve strane i gužve u šesnestercu domaćih lopta dolazi do usamljenog Lovrića na rubu šesnaesterca, a on snažnim udarcem pogađa gredu. U 77. ponovno Lovrić u dobroj situaciji, no ovaj put nije najbolje uspio zahvatiti loptu nakon ubačaja s desne strane, te Grbić nema problema s njegovim pokušajem glavom.

Tomić je s odmakom vremena ‘sve bacio u napad’, ali Gorici je takva itekako odgovarala te su gosti nerijetko opasno izlazili u kontre i polukontre. U 82. minuti Kahlina brani dobar pokušaj Rakića (ušao u 71. umjesto Majića) sa sedam metara.

U 88. Mudrinski je zatresao mrežu na fantastičan ubačaj Lovrića vanjskom, Zebec pokazuje na centra, no nakon tihe provjere i konzultacija s VAR kolegama opravdano svira zaleđe sprskog napadača.

U prvoj od pet minuta sudačke nadoknade Mudrinski pada nakon starta Kolingera nad njim, Zebec tihom provjerom utvrđuje da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu iako je kontakt postojao.

Nevjerojatnu priliku za pogodak i pobjedu propustio je Kolinger u posljednjim sekundama utakmcice. Ostao je branič domaćih sam na drugoj vratnici nakon ubačaja s desne strane napada i od travnjaka poslao loptu preko okvira. Zebec je odmah nakon ovog događaja označio kraj susreta.

Lokomotivu u posljednjem kolu čeka gostovanje kod Osijeka u Gradskom vrtu u susretu koji će dati drugog hrvatskog putnika u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok će Gorica sezonu zaključiti na domaćem travnjaku sa Slaven Belupom.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 35. kola HT Prve lige Lokomotiva će od 18:55 u Kranjčevićevoj protiv Gorice pokušati iskoristiti jučerašnji poraz Osijeka te se vratiti na drugo mjesto ljestvice. Upravo će se ove dvije momčadi sastati u posljednjem kolu u Gradskom vrtu. Gorica je pak bez rezultatskog imperativa obzirom da će sezonu sigurno završiti na šestom mjestu ljestvice.

U tri prethodna ovosezonska međusobna susreta ova dva takmaca uspješnija je bila Lokomotiva koja je nakon prvotnog remija (0:0) upisala pobjede od 4:0 i 1:3.

Domaćini danas ne mogu računati na kartoniranog Tolića dok su zbog ozljeda van kadra Sammir, Atiemwen i Petrak dok je kod gostiju iz istog razloga nedostupan Golubickas, a Ndiaye i Kalik su suspendirani.

Trener Lokomotive Goran Tomić je u najavi utakmice za SN izjavio: “Sastavit ćemo dobru momčad koja će se sučeliti Gorici, imam nekoliko inačica i o udarnoj ću postavi odlučiti na dan utakmice. Želimo pobjedu, kako bismo do kraja držali sve u svojim rukama u toj utrci za drugo mjesto.”

Njegov kolega Valdas Dambrauskas je rekao: “Ovo je i dalje službena utakmica, nije prijateljska, zato je i dalje važna, iako ne možemo ni gore ni dolje. Važna je i kao dio temelja koje postavljamo uoči sljedeće sezone, ali i zato što možemo dati priliku nekim igračima koji dosad nisu dobili previše minuta na terenu. Kad se sve to zbroji, ovo postaje prilično zanimljiva i važna utakmica. Znamo što želimo postići kao klub, kako želimo graditi  igru, unaprijediti naš stil i koji su planovi za sljedeću sezonu. Ove posljednje dvije utakmice dobra su prilika da sve te naše želje prenesemo i na teren.”

Glavni sudac dvoboja je Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Vedran Đurak (Stupno) i Marko Cestarić (Sisak) dok će u VAR sobi biti Goran Gabrilo (Split) i Goran Perica (Šibenik). Delegat utakmice je Jure Zečević (Knin), a suce će kontrolirati Ante Vučemilović-Šimunović (Višnjevac).