Remi Lokomotive i Varaždina u Kranjčevićevoj, Papadopoulos zabio u debiju za domaćina (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva i Varaždin su odigrali neriješenih 2-2 (1-1). Gostujuća momčad ovim je raspletom prekinula niz od šest ligaških poraza, dok je Lokomotiva ostala na jednoj pobjedi, te devet kola u nizu ne zna za prvenstvenu pobjedu.

Goste je u vodstvo doveo Ivan Delić u 7., a izjednačenje domaćima donio Moutir Chajia u 10. minuti. U nastavku Hendija u 60. posprema loptu u vlastitu mrežu nakon što je Itsuki Urata ubacio iz kuta, a konačnih 2-2 pogotkom u debiju postavio je Kyriakos Papadopoulos u 89. minuti susreta.

Tijekom prvog dijela gotovo sve spomena vrijedno vidjeli smo u prvih deset minuta kada su postignuta dva pogotka.

Varaždin je do vodstva došao iz svog prvog (i jedinog) udarca u prvih 45 minuta susreta. Poslije lijepe kombinacije Petkovića i Delića na lijevoj strani napada potonji izlazi iz domaćeg pritiska i ulazi u sredinu te preciznim udarcem s devetnaest metara pogađa bliži kut i matira Hendiju za 0-1 gostiju i svoj ligaški prvijenac u dresu Varaždina.

Lokomotiva je do izjednačenja došla tri minute poslije. Karačić je ubacio u peterac gdje Memija kratko odbija glavom, na dvanaest metara je usamljeni Chaija koji iz voleja lijepo pogađa u sami kut za 1-1 i svoj drugi pogodak u petom nastupu za ‘Lokose’.

I to je, realno, bilo to. Lokomotiva jest dominirala, no pravih prijetnji za Zeleniku nije bilo. Bilježimo još dva pokušaja Tucija, od kojih je jedan sigurno obranio Zelenika, a drugi je otišao pored vratnice, te nedosuđeni kazneni udarac za goste u 34. minuti kada je Pivarić povlačio Đuraseka poslije Uratinog ubačaja iz kuta. Sudac Matoc odradio je tihu provjeru s VAR kolegama Bebekom i Zobenicom te donio odluku da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Momčad Gorana Tomića u nastavku je zaprijetila već nakon nekoliko sekundi igre. Ponovno se Tuci našao u završnici, na lijevoj strani napada, no njegov pristojno snažan, ali neprecizan udarac, mirno je ukrotio Zelenika.

Već u 48. minuti uzvraća Varaždin. Delić je u padu s osamnaest metara s lijeve strane napada prizemnim udarcem gađao suprotni kut i natjerao Hendiju na odbijanje u korner iz kojeg gosti nisu uspjeli ponovno zaprijetiti.

Na isteku 50. minuti dug i kvalitetan visoki pritisak gostiju, nakon nekoliko neuspjelih pokušaja izlaska domaćih u završnici se na udarcu na sedamnaest metara našao Benko koji je pucao snažno, ali ravno u dobro postavljenog Hendiju.

Četiri minute poslije odličan izlazak gostiju u polukontru, Benko u završnici s desne igra na drugu stranu za Delića koji puca iz prve i šalje loptu malo pored suprotne vratnice.

Bio je ovo period u kojem je Varaždin potpuno dominirao. U 55. minuti suigraču su kvalitetno otvorili prostor za Delića koji je s ruba šesnaesterca pucao snažno i pristojno preko okvira vrata.

Momčad Samira Toplaka do zasluženog, ali sretnog, pogotka za novo vodstvo dolazi u 60. minuti. Urata je izveo ubačaj iz kuta, lopta ide u okvir po sredini vrata, Hendija pokušava boksati i nabija istu u vlastitu mrežu za 1-2.

Lokomotiva je u ovom periodu ‘nestala’ s terena, no uskoro domaći podižu ritam i uspostavljaju dominaciju nad povučenim gostima. U 70. minuti Kallaku se iz daljine odlučio na slabašan udarac s kojim Zelenika nije imao ni najmanjih problema.

Pet minuta poslije Petrak glavom trese mrežu, no Matoc je (dojam je opravdano) prethodno svirao Papadopulosov prekršaj u napadu nad Senićem.

U 80. minuti gosti su imali veliku priliku za treći pogodak, Posavec je poslije greške zadnje domaće linije izašao u jedan na jedan s Hendijom koji mu nogom brani pokušaj s jedanaest metara.

Lokomotiva do izjednačenja dolazi poslije kvalitetnog pritiska u 89. minuti. U završnici Karačić ubacuje s desne strane napada u sredinu gdje je pored statičnih gostujućih braniča kao ‘tenk’ uletio Papadopoulos i glavom s pet metara zatresao mrežu za svoj prvijenac u debiju za ‘Lokose’. Poslije kraće tihe provjere s VAR kolegama, zbog eventualnog prekršaja Grka u napadu, Matoc je potvrdio pogodak.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, nismo vidjeli konkretnijih prijetnji pred vratarima te su se obje momčadi morale zadovoljiti s osvojenim bodom.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici kod Gorice, a prethodno toj obvezi u utorak igraju odgođenu utakmicu 9. kola te dočekuju u Zagrebu Hajduk. Varaždin je u sljedećem kolu domaćin Istri 1961, a prethodno tome u ponedjeljak gost Gorici u odgođenom susretu 10. kola.