Remi Osijeka i Gorice u Gradskom vrtu, ‘Bijelo-Plavima’ nepriznat pogodak u petoj minuti nadoknade (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa 24. kola HT Prve lige Osijek i Gorica odigrali su u Gradskom vrtu neriješenih 1-1 (0-0).

Momčad Siniše Oreščanina u vodstvo je pogotkom u 55. minuti doveo Matar Dieye, a konačnih 1-1 postavio je Damjan Bohar iz kaznenog udarca u 91. minuti susreta. U petoj minuti nadoknade Ante Erceg je matirao Banića i zatresao mrežu, no nakon VAR provjere pogodak nije priznat zbog zaleđa.

Uvodno smo vidjeli bezopasne pokušaje Krizmanića na jednoj, te Bohara i Miereza na drugoj strani terena, s kojima vratari Ivušuć i Banić nisu imali ni najmanjih problema.

Generalno su obje momčadi najviše računa vodile o tome da se kvalitetno kreću u obrambenim linijama, a prema naprijed se igralo vrlo, vrlo oprezno i skromno.

Tek u 41. minuti bilježimo kakvu takvu (i jedinu) prijetnju u prvom poluvremenu. Špikić se s desne strane napada ‘uvukao’ u sredinu i odigrao za Lovrića koji poteže sa osamnaest metara, Žaper je dotaknuo loptu koja je išla pored vratnice.

Što se suđenja u prvom dijelu tiče, generalni je dojam da Mile Škorić može biti sretan što je zbog nekoliko nesportskih startova prošao bez kartona, dok te sreće nije bio liberijski debitant u redovima gostiju Sylvanus Nimely koji je zbog navodnog gaženja Bočkaja požutio u 20. minuti. Zato mu je od strane Bebeka ‘dobro prošao’ suigrač Musa, koji je u ovu utakmicu ušao s prijetnjom da dobivenim kartonom propusti sraz s Hajdukom iduće kolo, a koji je prošao bez opomene za povlačenje Miereza za ruku pri bjegu u kontru.

U nastavku prvi prijete domaćini, Bočkaj se u 51. minuti s dvadesetak metara odlučio na udarac s kojim Banić nije imao ni najmanjih problema.

Iz prve konkretnije prijetnje za vratare na utakmici vidjeli smo i prvi pogodak. Gorica je do vodstva došla u 55. minuti kada je Špikić dugom loptom iz vlastite polovice odlično otvorio Dieyea koji bježi Gutiju, istrčali Ivušić brani njegov prvi pokušaj s deset metara, no 23-godišnji Senegalac sretno, spretno ponovno dolazi do lopte i iz drugog pokušaja posprema loptu u bliži kut za 0-1 i svoj peti pogodak u 19. Prva HNL nastupu za Goricu.

U 67. minuti Bebek je žutim kartonom za navodni start nad Jugovićem nagradio gostujućeg Sergea Ngoualija, a u 71. i 73. minuti u bilježnicu riječkog suca ulaze i Škorić te Silva od domaćih.

Osijek je prvu pravu prijetnju na susretu mogao kreirati u 75. minuti kada je Bohar odlično probio lijevu stranu gostujuće obrane i odigrao na deset metara za Miereza, no Argentinac udarcem iz prve loše zahvaća loptu i šalje ju pristojno pored suprotne vratnice.

Mitrović je u 80. minuti grubo ušao u Pilja i zbog toga dobio opomenu, zahvaljujući kojoj ga neće biti u srazu s ‘Bilima’ sljedeće kolo. Četiri minute poslije Bebek je dao opomenu i Nenadu Bjelici koji je protestirao na njegovu odluku, pa se rasprava i pobuna nastavila i dalje, Bebek se hvatao za džep prijeteći crvenim kartonom, no na kraju se domaći trener smirio i sve je ostalo na malo žustrijoj raspravi.

U 88. minuti Bebek svira kazneni udarac za Osijek zbog starta Ngoulija nad Santinijem u šesnaestercu gostiju. Poslije duže tihe provjere odlazi i sam pogledati situaciju na monitor te ostaje pri odluci da je najstroža kazna ispravno dosuđena, no ne odlučuje dodatno kažnjavati veznjaka Gorice, koji je već imao žuti karton. Siguran izvođač za izjednačenje u prvoj od pet minuta sudačke nadoknade bio je Bohar.

Nakon izjednačenja Osijek je krenuo po drugi pogodak, propustili su domaći dvije odlične situacije preko Bohara i Kleinheislera, no u petoj minuti nadoknade ‘Bijelo-Plavi’ preko Ercega tresu mrežu i kreće veliko slavlje cijele momčadi, no VAR provjerom utvrđeno je da je krilni napadač gostiju ipak bio u zaleđu, te pogodak nije priznat.

Osijek u sljedećem kolu gostuje na Šubićevcu kod Šibenika, dok će Gorica u Velikoj Gorici biti domaćin Hajduku.

U prvom susretu nedjeljnog programa 24. kola HT Prve lige Osijek od 15 sati u Gradskom vrtu dočekuje Goricu. U njihovom prvom ovosezonskom ogledu odigranom u Osijeku domaćini su slavili s 2:1, a Gorica je potom na domaćem terenu uzvratila s pobjedom od 4:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Lončara te ozlijeđene Čeberka, Ndockyta, Brleka, Grezdu i Topčagića dok su gosti lišeni usluga Delfija.

Trener Bijelo-plavih Nenad Bjelica je uoči utakmice izjavio: “Od Dinama i Rijeke smo izgubili u izjednačenim utakmicama, dok nas je domaćin u Velikoj Gorici baš razbio. Poslije tog susreta ništa nismo mogli nego samo čestitati protivniku. Očekujemo i ovaj puta Goričane koji se žele nadigravati i natjecati se, dati gol više. Vidjet ćemo hoće li i ovaj puta biti tako, nećemo to znati praktički dok ne izađemo na teren. Naš je plan, svakako, dobiti utakmicu, a poraz od njih u prvom dijelu sezone nam je svakako motiv više.”

Strateg Gorice Siniša Oreščanin je dodao: “Osijek je odlična ekipa, imaju odličnog trenera i stožer te ne sumnjam da će se pokušati vratiti na pobjednički kolosijek. Očekujem vrlo tešku, čvrstu utakmicu, ali bavimo se sobom, svojim zahtjevima i mislim da možemo prikazati dobru utakmicu. Napravili smo dobar posao do sada, puno je još pred nama, ali sadašnja situacija nam omogućava da odemo u Osijek uživati u utakmici i dati najbolje od sebe.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati sugrađani Robi Kezele i Luka Pajić te Marko Linić iz Dražica dok su za VAR zaduženi Ivan Vučković i Ivica Modrić iz Zagreba. Delegat susreta je Dražen Posavec iz Maruševca, a kontrolor suđenja Zlatko Šimčić iz Koprivnice.