Remi Osijeka i Varaždina obilježila teška ozljeda Postonjskog (VIDEO)

Usprkos tome što su dva puta bili u vodstvu nogometaši Osijeka u Gradskom vrtu nisu uspjeli upisati pobjedu nad Varaždinom u 5. kolu SuperSport HNL-a. Završilo je 2:2 (0:0). Za Bijelo-plave su se u strijelce upisali Jugović i Beljo dok su bod gostima donijeli Brodić i Perić.

Osijek tako ni četvrto kolo u nizu ne zna za pobjeda pa je tako produbio svoju krizu. Izabranici Marija Kovačevića su pak još jednom pružili dobru partiju u povratničkoj sezoni u prvom rangu natjecanja.

Početak utakmice prošao je u nešto aktivnijoj igri gostiju, ali bez prilika za bilo koju momčad.

Nažalost dvoboj je potom obilježila teška ozljeda kapetana Varaždina Igora Postonjskog koji je u 24. minuti nakon duela i sudara s Caktašem po svemu sudeći slomio nogu. Pomoć mu se na travnjaku ukazivala više od pet minuta nakon čega je prebačen u KBC Osijek, a umjesto njega u igru je ušao Lusavec. Sudac Pajač tom prilikom nije označio ni prekršaj.

Prvu koliko toliko vrijednu šansu bilježimo tek u 40. minuti kad se Herrera izborio za udarac s desetak metara iskosa kojeg Ivušić bez problema brani.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Janjić je uposlio Caktaša koji iz slične pozicije gađa vanjski dio stative.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Miloš je ubacio za Miereza koji je pucao glavom s desetak metara iskosa, a lopta je prošla malo pokraj vratnice.

Miloš je ponovno u akciji u 53. minuti kada je ubacio na vrh peterca, a Mierez je u skoku s Lamineom poslao loptu iznad grede. Miloš je tri minute kasnije kombinirao s Fiolićem nakon čega je udarac potonjeg s desetak metara završio u bloku.

Osijek u vodstvo dolazi u 57. minuti kada je Kleinheisler idealno pronašao usamljenog Jugovića koji je sa sedam metara glavom proslijedio loptu iza leđa Zelenike.

Ivušić je u 61. minuti pogriješio pokušavši stići do lopte prije Vugrineca, ali mladi napadač Varaždina nije uspio iskoristiti njegov izlazak u prazno.

Gosti do izjednačenja dolaze u 65. minuti kada je Teklić u priliku izbacio Brodića, a njegov udarac se odbija od Škorića te preko Ivušića odlazi u gol Osijeka.

Osijek ponovno vodi od 77. minute kada je Jurčević iz kornera na drugoj stativi pronašao Belju koji je pobjegao svom čuvaru te je glavom zatresao mrežu Varaždina.

Varaždin uzvraća već u 84. minuti kada je prvijenac u novom dresu zabio Karlo Perić. Njemu je loptu spustio Brodić nakon čega je snažnim udarcem sa 16 metara pogodio donji lijevi kut Ivušićeva gola.

U 88. minuti Miloš još jednim dobrim ubačajem pronalazi Belju koji je sa sedam metara pucao glavom, a lopta se odbija od poda, a potom odsjeda na gredi.

Varaždin je do pobjede mogao doći u 93. minuti kada prvo pokušaj Brodića od bloka Barišića brani Ivušić, na odbijenoj lopti je Perić koji iz idealne pozicije s pet metara nije uspio svladati vratara Osijeka.

Uslijedila je potom kontra domaćih u kojoj je Miloš pronašao Mancea, a njegov pokušaj iz okreta od bloka odlazi u korner.

Peto kolo će od 21 sat na Rujevici zaključiti Rijeka i Slaven Belupo.

U prvom susretu nedjeljnog programa 5. kola SuperSport HNL-a Osijek od 18:55 u Gradskom vrtu dočekuje Varaždin. Bijelo-plavi su u prvenstvo ušli pobjedom nad Goricom, no onda su poraženi kod Lokomotive i Istre 1961 dok su remizirali sa Slaven Belupom. Varaždin je pak nakon poraza od Slaven Belupa slavio kod Istre 1961, a potom je izgubio od Hajduka dok je protiv Dinama osvojio bod.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Čeberka, Nejašmića i Žapera dok su gosti bez Stolnika, Vuka, Škaričića, Karabatića i Posaveca.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavio rekao: “Mlada i poletna momčad, brza, dobro posložena s odličnim trenerom. Stvarno u osvježenje za HNL, ne samo zbog rezultata već i zbog igre koju pokazuju i na tome im moramo čestitati. U svim utakmicama su pokazali visoku kvalitetu, očekujemo momčad koja će doći igrati neopterećeno i tako ostvariti pozitivan rezultat. Mi gledamo sebe, ukoliko posložimo ove kockice u glavi koje su u ovom trenutku malo pobrkane onda se možemo nadati pobjedi. Kroz trening, razgovore i podizanje atmosfere unutar momčadi možemo doći do prave energije s kojom možemo pobijediti Varaždin.”

Njegov kolega Mario Kovačević je izjavio: “Cijenim i poštujem Osijek, pod vodstvom Bjelice dvije godine su zaista igrali dobro, a ispadanje iz Europe očigledno ih je jako uzdrmalo, a nema sumnje da će učiniti sve da izađu iz postojeće situacije, ali ne obraćamo pažnju na njih, već se moramo skoncentrirati na sebe i svoju igru. Veseli da smo posljednje tri utakmice odigrali onako kako mi želimo i želja nam je da jednako dobro i nastavimo. Trebat ćemo dati sve od sebe jer igrat ćemo protiv odlične ekipe za hrvatske prilike, koja je u maloj krizi, a na nama je da pokažemo da naše igre u posljednje tri utakmice nisu slučajnost, a ako budemo na tom nivou onda se možemo nadati bodovima.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Jerko Crnčić (Vrbovec), Nikole Kečkiš (Virovitica) i Ante Čulina (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Duje Strukan (Split) i Alen Jakšić (Solin). Delegat susreta je Jurica Mihalj (Velika Mlaka), kontrolor suđenja Igor Pristovnik (Zagreb), a za sigurnost je ispred HNS-a zadužen Miroslav Marković.