Remi Slaven Belupa i Gorice u Koprivnici

Slaven Belupo i Gorica su u sklopu 24. kola SuperSport HNL-a na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Gostima je vodstvo donio Josip Mitrović, a za izjednačenje je pogodio Ante Crnac.

Farmaceuti do pobjede nisu uspjeli doći iako su posljednjih petnaestak minuta nakon isključenja Steenvoordena imali igrača više. Najbolju priliku su imali u posljednjem napadu kada je Radošević odlično zaustavio udarac Božića.

Domaćini su tako upisali deveti remi kojim su se na ljestvici bodovno poravnali s četvrtim Varaždinom. Izabranici Željka Sopića su pak nakon pobjede nad Lokomotivom došli do vrijednog boda kojim su se pretposljednjem Šibeniku primaknuli na sedam bodova razlike.

Već u 1. minuti susreta Mitrović je odlično s desne strane ubacio za Kapulicu, a on je sa šest metara iz dobre pozicije loše zahvatio loptu glavom koja potom odlazi pokraj gola.

Farmaceuti uzvraćaju u 8. minuti kada je Bosec ubacio za Manaja koji je ostavio loptu za Crnca, a on je snažnim udarcem zatresao gredu. Lopta je na putu prema golu nekog okrznula tako da su domaćini dobili i korner iz kojeg nisu ozbiljnije zaprijetili.

Novu ozbiljniju situaciju bilježimo tek u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je prizemni udarac Boseca s dvadesetak metara otišao malo pokraj suprotne stative.

Gorica je povela u 53. minuti kada je Ndockyt dubinskim proigravanjem u šansu gurnuo Mitrovića koji je izbjegao zaleđe, a potom je s desetak metara iskosa poslao loptu pokraj Čovića. Mladom ofenzivcu to je bio prvi pogodak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Kocijan je u 57. minuti pucao s dvadesetak metara, a lopta je prošla malo pokraj bliže stative.

Tri minute kasnije Slaven je izjednačio rezultat. Prvo je nakon ubacivanja iz auta i loše reakcije Bralića koji nije uspio izbiti loptu Radošević izvrsno obranio udarac Manaja, ali na odbijenu loptu je najbolje reagirao Crnac te je zatresao mrežu gostiju za svoj peti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Gosti su u 75. minuti ostali s igračem manje jer je sudac Čulina pokazao izravan crveni karton za Steenvoordena nakon prekršaja nad Crncem. VAR je usprkos pozivima gostiju da odluka revidira potvrdio mišljenje s travnjaka.

Martinaga je u 86. minuti ubacio loptu s lijeve strane, ali Marina nije uspio reagirati na vrhu peterca.

Nakon odlične akcije u 94. minuti veliku šansu da svojoj momčadi donese pobjede je propustio Božić čiji udarac s desetak metara fantastično brani Radošević.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati sastaju Hajduk i Lokomotiva dok u 17:30 Dinamo dočekuje Osijeka.

U sklopu 24. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo će od 18:10 na stadionu Ivan Kušek Apaš ugostiti Goricu. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel odigran u Koprivnici završio je slavljem Farmaceuta s 2:1 dok je u Velikoj Gorici bilo 1:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Žuljevića, Peroševića, Hoxhu i Mudražiju dok su gosti bez Fruka, Mrzljaka, Vujnovića i Pršira.

Trener Slavena Zoran Zekić je kao uvod u utakmicu rekao: “Njima je to jako bitna utakmica, ali bitna je i nama tako da se nadam da ćemo to pokazati na terenu. Ne znam što napadamo, što branimo, bez obzira na stanje na tablici bitna su tri boda. Htio bih vidjeti malo više vjere u sebe, iako imamo puno problema. Siguran sam da ćemo imati veliku podršku s tribina.”

Strateg Gorice Željko Sopić je izjavio: “Smanjili smo razliku u odnosu na Šibenik, ali još je puno posla pred nama. Znamo gdje želimo doći i da će biti teško. Već prva prepreka je Slaven Belupo, meni drag klub u kojemu sam proveo dvije lijepe godine, u možda najvećim uspjesima Slavena u posljednjih 15-ak godina. Nakon dugo vremena su klub koji teži ‘izaći’ u Europu, a mi se grčevito borimo za opstanak. Mislim da nas očekuje zanimljiva utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Dario Kolarević (Zagreb), Željko Bučar (Duga Resa) i Toni Dadić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Luka Pušić iz Zagreba. Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).