Remi Slaven Belupa i Rijeke u Koprivnici (VIDEO)

Streamja Screenshot

U odgođenom susretu programa 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Rijeka u Koprivnici su odigrali neriješenih 1-1 (0-0). Strijelac za goste bio je Maxwell Acosty, dok je za domaće poentirao 30-godišnji Šibenčanin Stipe Bačelić Grgić.

Prvu dobru situaciju pred protivničkim vratima imali su Farmaceuti kada je Bačelić Grgić zajedno s Doležalom u 2. minuti lijepo izigrao desnu stranu gostujuće obrane, no s lijepo plasiranim udarcem Bačelića Grgića s ruba šesnaesterca Sluga nije imao problema.

U 15. minuti Marko Karamarko iz teške situacije, iskosa s desne strane vrha šesnaesterca, iz prve puca prema vratima Sluge koji ni s ovim pokušajem domaćih nije imao problema.

Veliku priliku Belupo je imao u 28. minuti, Bačelić Grgić je odlično kroz sredinu gostujuće obrane proigrao Karamarka na desnoj strani domaćeg napada, no njegov udarac s vrha peterca odlazi visoko iznad okvira Sluginih vrata.

Prvu pravu priliku Rijeka je imala u 42. minuti kada je Čanađija odlično proigrao Acostyja, no gostujući vratar Ivan Filipović na vrijeme izlazi sa svojih vrata i uspješno brani pokušaj 27-godišnjeg Ganca i odbija u korner.

U 44. minuti udarac Mamića s preko 20 metara pogađa Vidovića u bloku te lopta odlazi u kut domaćih vrata, no odličnom reakcijom Filipović brani i taj pokušaj Rijeke.

Bez pogodaka i sa po dvije dobre prilike na svakoj strani se otišlo na odmor.

Rijeka do vodstva stiže u 48. minuti kada je Petar Mamić ubacio s lijeve strane gostujućeg napada, na drugoj je vratnici najviši Čolak te spušta loptu za usamljenog Acostyja koji glavom lijepo pogađa za 0-1 Bišćanove momčadi. Bio je ovo drugi pogodak u aktualnoj sezoni za Acostyja.

Belupo je do izjednačenja mogao stići u 56. minuti. Bačelić Grgić je ubacio iz prekida s desne strane, u petercu gostiju je najviši Miloš Vidović koji glavom loptu šalje u okvir, no Sluga odlično reagira i odbija ju u gredu. U nastavku pokušaj domaćih odlazi visoko iznad okvira Sluginih vrata.

Veliku priliku za povećanje rezultatske prednosti Rijeka je imala u 81. minuti, Čolak je na dodavanje Pavičića pobjegao po desnoj strani gostujućeg napada i pucao u bliži kut, Filipović brani nogom, lopta se odbija do Halilovića (ušao minutu prije umjesto Čanađije) čiji pokušaj odlazi malo pored vratnice.

U 85. minuti Farmaceuti stižu do izjednačenja. Nakon dosta zbunjenosti i gužve u gostujućem šesnaestercu Ivan Dolček (ušao minutu prije umjesto Doležala) lijepo izbacuje čuvare i dodaje za Bačelića Grgića koji nečuvan s pet metara šalje loptu u mrežu za 1-1. Bio je to treći ligaški pogodak 30-godišnjeg Šibenčanina u aktualnoj sezoni.

Do kraja susreta nijedna momčad nije uspjela kreirati pravu opasnost po protivnička vrata, te je utakmica (prema viđenom) okončana realnim rezultatom.

Slaven Belupo u 19. kolu gostuje kod Istre 1961 u Puli, dok je Rijeka na Rujevici domaćin Gorici.

Nakon pauze, koja je trajala od sredine prosinca, danas se nastavlja hrvatsko prvoligaško nogometno nadmetanje i to utakmicom programa 18. kola između Slaven Belupa i Rijeke.

Podsjetimo, susret koji je trebao biti odigran 15. prosinca u Koprivnici odgođen je za nastavak sezone, a nije odigran zbog snijega i činjenice da obnovljeni koprivnički travnjak, iako ima ugrađen sustav grijanja, nema napravljenu kotlovnicu, bez kojeg bi taj sustav uopće mogao biti u funkciji (op.a. isti je slučaj i s ostalim travnjacima koje su obnavljali HNS i lokalne zajednice).

Tijekom zimskog prijelaznog roka (koji hrvatskim klubovima traje do 15. veljače) Rijeku su napustili Leonard Zuta i Srđan Grahovac, dok je novo ime u Bišćanovoj momčadi Tibor Halilović.

U redovima Farmaceuta na listi odlazaka našli su se Božo Musa i Jorge Aparicio, dok su Sertićevu momčad osvježili dolasci Ivana Krstanovića iz Lokomotive, te Karla Plantaka i Luke Menala iz Dinama.

Glavni sudac današnjeg susreta je Ivan Vučković iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađani Igor Krmar i Krunoslav Ambrinac.

Treneri Ivica Sertić i Igor Bišćan na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: