Remi Varteks i Bjelovara na ‘Slobodi’

U 20. kolu 3.HNL Sjever Varteks je bio domaćin momčadi Bjelovara na SC Sloboda. Utakmica je završila rezultatom 0:0, a sam susret protekao je bez puno šansi za domaće i goste.

Prvi dio započeo je prilikom Kessea čiji udarac prolazi malo pokraj gola. Šansa iz treće minute u razdoblju do sredine poluvremena bila je praktički jedini, ipak s nešto većom dominacijom Bjelovara, ali bez izglednih šansi. U 33. Vajagić sam puca iskosa u jednoj polukontri, ali lopta odlazi malo pored stative.

To je sve što smo vidjeli u prvom dijelu uz nekoliko udaraca Bjelovara koji su otišli visoko iznad gola Jovana.

Početkom drugog poluvremena nešto više uzbuđenja. Gosti pokušavaju u 47., ali im je udarac ponovno neprecizan. Malenović odmah nakon na drugoj strani ulazi u sredinu, puca s vrha 16-erca, a golman gostiju Kakša uz malo nesigurnosti hvata loptu.

Varteks sredinom drugog poluvremena ostaje s igračem manje jer Nježić dobiva drugi žuti karton za jedan prekršaj na sredini terena.

Gosti zatim opet većinu vremena kruže oko šesnaesterca Varteksa, ali bez konkretnijih šansi i preciznog udarca. Većinu napada uspješno rješavaju Režić i Kudumija. Bumbari sve što mogu je napadati iz kontri, koje su bile rijetke, a jedna od njih, ujedno i najbolja prilika na utakmici bila je ona iz 82. minute.

Jazbec je ukrao loptu, povukao kontru, samo jedan branič Bjelovara bio je ispred njega. Uspješno je gurnuo loptu Kesseu koji izlazi 1 na 1 s gostujućim golmanom. U pokušaju loba vratar ga sprječava, a na odbijenoj lopti Kesse slabo puca i gosti to rješavaju.

U sljedećem kolu Bumbari gostuju kod Poleta u Svetom Martinu na Muri.