Rijeka bolja od Gorice

Rijeka je nastavila pozitivan niz u 2023. godini. U posljednjoj utakmici 21. kola SuperSport HNL-a su pred 4.479 gledatelja na Rujevici slavili protiv Gorice rezultatom 2:0 (0:0). Strijelci u pobjedi domaćina su bili Antonio Marin s 11 metara i Adrian Liber.

Pod vodstvom Sergeja Jakirovića Rijeka je tako došla do treće uzastopne pobjede, a u novoj godini su osvojili deset od mogućih 12 bodova te su se uključili u borbu za pozicije koje vode u europska natjecanja.

Gorica je pak s 14. prvenstvenim porazom ostala prikovana na dno ljestvice sa samo devet osvojenih bodova. Zaostatak za Šibenikom je ostao sedam poena.

Prvih dvadeset minuta je prošlo bez značajnijih situacija, a u 20. minuti nakon kombinacije iz kornera Frigan je pronašao Marina koji je s ruba kaznenog prostora katastrofalno pucao tako da je lopta otišla daleko od okvira gola.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja Vukčevića s lijeve strane dobro je glavom s desetak metara šutirao Frigan, no Radošević je bio spreman na njegov pokušaj.

Steenvoorden je u 28. minuti odličnim uklizavanjem u posljednji trenutak izbio loptu ispred Frigana. Deset minuta kasnije Radošević je na vrijeme napustio gol liniju te je stigao do lopte prije Frigana kojeg je pokušao uposliti Selahi.

U sudačkoj nadoknadi je snažno iz daljine pucao Janković, a Radošević je uz male probleme ipak uspio odbiti loptu.

Frigan je u 49. minuti pao u kaznenom prostoru nakon duela s Mrzljakom, a sudac Kolarić je odmah pokazao na bijelu točku što je izazvalo velike prosvjede igrača Gorice. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Marin te je loptu poslao u jednu, a Radoševića u drugu stranu. Dinamovcu na posudbi na Rujevici bio je to prvijenac u bijelom dresu.

Vukčević je aktivan u 54. minuti kada je ubacio za Ampema, a njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Radošević je u 69. minuti kratko odbio udarac Frigana, a na odbijenu loptu je natrčao Vukčević te je s pet metara iz idealne pozicije poslao loptu malo iznad grede.

Gosti su bili opasni dvije minute kasnije kada je Krizmanić na prvoj stativi uposlio Matavža, ali on nije uspio dobro pucati tako da je Labrović došao do lopte.

Veliku šansu Gorica je propustila u 74. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Bralić pucao glavom s vrha peterca, a lopta je prohujala tik uz stativu.

Pritisak gostiju se nastavio i dvije minute kasnije kada je u ulozi asistenta bio Ndockyt, a Vujnovićev udarac glavom sa šest metara odlično brani Labrović. Nakon centaršuta iz kornera ponovno prijeti isti igrač, ali ovaj put loptu šalje daleko od okvira gola.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka s dvadesetak metara iskosa je šutirao Ampem, a Radošević odbija loptu u korner.

Nedugo nakon ulaska u igru Grgić je pobjegao obrani Gorice po desnoj strani, a njegov udarac s dvadesetak metara brani Radošević. Na odbijenu loptu je reagirao Jurić koji je s 15 metara pucao pored vratnice.

Pitanje pobjednika je riješeno u 85. minute kada je Liber dobro reagirao nakon što mu je Marin propustio loptu s desne strane te je s vrha peterca matirao Radoševića.

Steenvoorden je u 92. minuti ubacio na drugu stativu odakle je Bralić glavom pucao iznad prečke. Minutu kasnije nakon centaršuta Tomečaka udarac je uputio i Vujnović za sigurnu intervenciju Labrovića. Tako je Gorica propustila posljednju šansu da postigne barem počasni gol.

U posljednjim trenucima utakmice Marin je pucao sa 17 metara za laganu obranu Radoševića.

Standings provided by Sofascore

U posljednjoj utakmici 21. kola SuperSport HNL-a Rijeka od 17:10 dočekuje fenjeraša Goricu. Njihov prvi ovosezonski sraz na Rujevici završio je rezultatom 1:1 dok je Rijeka u Velikoj Gorici slavila s 0:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Mitrovića i Djouahru dok su gosti bez velikih problema s izostancima.

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Konačno igramo pred svojom publikom, tri smo igrali u gostima. Imamo zahtjevnog protivnika jer svi su upisali već tri boda, ali imam dovoljno iskustva da znam da moramo odigrati možda i najbolju utakmicu. Težak su suparnik za probiti, morat ćemo biti strpljivi da bismo uzeli tri boda.”

Strateg Gorice Željko Sopić je izjavio: “Nadam se da smo svi svjesni situacije u kojoj se nalazimo nakon lošeg izdanja protiv Šibenika. Idemo na Rujevicu protiv goropadne Rijeke koja je uzela sedam bodova u prve tri utakmice i odigrala jako dobru utakmicu protiv Hajduka, ali idemo pokušati izboriti što bolji rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić (Čakovec) kojem će asistirati Dario Kolarević (Zagreb), Ivan Starčević (Bjelovar) i Ante Terzić (Podstrana) dok su za VAR zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Kolan) dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Miroslav Cindrić.