Rijeka i Osijek minimalnim pobjedama započeli europsku sezonu

Prvim utakmicama drugog kola kvalifikacija Konferencijske lige ovosezonski europski put su započeli Rijeka i Osijek. Rijeka je u Prištini svladala kosovski Dukagjini rezultatom 0:1 (0:1), a Bijelo-plavi su pred 12.011 gledatelja na Opus Areni identičnim rezultatom 1:0 (0:0) pobijedili mađarski ZTE. Uzvratni dvoboji su na rasporedu za tjedan dana na Rujevici odnosno u Zalaegerszegu.

Izabranici Sergeja Jakirovića su na stadionu Fadil Vokrri do zgoditka vrijednog pobjede došli nakon pola sata igre kada je Obregon proigrao Jankovića, a on je snažnim i preciznim udarce s ruba šesnaesterca pogodio suprotnu malu mrežicu. Mladi ofenzivac je tako nastavio dobru formu na startu nove sezone obzirom da je proteklog vikenda upisao dva gola u uvjerljivoj pobjedi nad Rudešom. Posao Rijeci je bio olakšan od 62. minute kada je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti Merlaku.

Osijek je pak tijekom utakmice imao bolje šanse od ZTE-a, no put do suparničke mreže su pronašli tek u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je nakon ubačaja Gržana s desne strane glavom s druge stative loptu u mrežu proslijedio Ramon Mierez. Momčad koju vodi Stjepan Tomas je prethodno najbliže golu bila u 39. i 41. minuti kada su Nejašmić i Lovrić pogodili vratnicu.

Kad su u pitanju ostali nama zanimljivi susretu drugog pretkola recimo da su Cluj i Adana Demirspor odigrali 1:1. Pobjednik tog dvoboja u trećem kolu čeka boljeg iz sraza Osijeka i ZTE-a. B36 Torshavn s Farskih otoka je pak s 2:1 svladao velški Haverfordwest, a radi se o paru koji se križa s Rijekom odnosno Dukagjinijem. Aktualni pobjednik kupa Hajduka se u natjecanje uključuje od trećeg pretkola te će igrati s pobjednikom sraza PAOK-a i Beitara. U prvom srazu grčkog i izraelskog kluba odigranom u Solunu nije bilo golova.