Rijeka iskoristila promašaje Lokomotive i upisala četvrtu pobjedu u nizu

U 22. kolu SuperSport HNL-a Rijeka je u Kranjčevićevoj bila bolja od Lokomotive rezultatom 1:2 (0:1). Strijelci za četvrtu pobjedu gostiju u nizu bili su Frigan i Obregon dok je za domaćina u sudačkoj nadoknadi poentirao Marić.

S 13 osvojenih bodova otkada ih je preuzeo Sergej Jakirović, odnosno u 2023. godini, momčad s Rujevice je doživjela uspon na ljestvici te se uključila u borbu za europska mjesta. Trenutno se tako nalaze na petom mjestu s 28 bodova.

Lokomotiva je pak nakon pobjeda nad Osijekom i Šibenikom došla do 11 poraza u sezoni. Trener Silvijo Čabraja može biti zadovoljan brojem prilika koje je njegova momčad danas kreirala, no presudila je očajna realizacija.

U 6. minuti susreta Janković je iz slobodnog udarca pronašao Veigu na prvoj stativi, a njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Rijeka u vodstvo dolazi u 10. minuti kada je Selahi proigrao Frigana koji je pravovremeno utrčao u prostor te je u situaciji 1 na 1 s Čavlinom poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov osmi gol u aktualnoj sezoni. Domaćini su se ponadali da je svemu prethodilo zaleđe, no utvrđeno je da Mersinaj nije na vrijeme izašao prema naprijed.

Galešić je u 18. minuti dugim proigravanjem u novu šansu izbacio Frigana koji se ovaj put odmah odlučio na udarac, ali je to izveo loše. Minutu kasnije s dvadesetak metara je pucao Selahi, no to nije bio previše izazovan zadatak za vratara Lokomotive.

Veliku šansu za izjednačenje domaćin je propustio u 25. minuti kada je Kulenović idealno poslužio Aliyua, ali njegov udarac odlazi malo pokraj bliže stative.

Rijeka je uzvratila u 28. minuti kada je Marin iz slobodnog udarca asistirao za Galešića, a njegov udarac s vrha peterca je u posljednji trenutak blokirao Marić.

Milićević je u 30. minuti oštro ubacio u peterac, a Labrović je kratko odbio loptu koju u gol iz gužve šalje Aliyu, ali sudac Kolarić je označio prethodni prekršaj nigerijskog ofenzivca nad Dilaverom.

Tri minute kasnije Stojković je ubacio u prostor gdje je natrčao Aliyu, no njegov udarac lako brani Labrović.

Još bolja šansa uslijedila je u 34. minuti kada je oči u oči s Labrovićem nakon velike pogreške Galešića izašao Stojković koji se potom odlučio nesebično uposliti Kulenovića, ali napadač Lokomotive nije uspio loptu poslatu u mrežu.

Minutu kasnije Labrović odlično brani udarac Aliyua glavom s pet metara. Njega je uposlio Cipetić, ali i da je zabio gol isti zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Atraktivan pokušaj škaricama imao je Bubanja u 38. minuti, a vratar Rijeke odbija loptu preko grede. Uslijedio je ubačaj iz kuta na prvu stativu odakle je pucao De Haas, ali pored stative.

Nova pogreška Galešića uslijedila je u 42. minuti, no Aliyu je potom bio previše neodlučan tako da je Galešić stigao blokirati njegov udarac.

U 44. minuti priliku je iz slobodnog udarca sa 17 metara imao Janković, ali je pucao u živi zid.

Festival promašaja Aliyu se nastavio i u 47. minuti kada je nakon ubačaja Milićevića sa četiri metra nespretno poslao loptu preko grede.

Rijeka je u 53. minuti zaprijetila preko Bandea koji s dvadesetak metara puca pored vratnice. Uzvratio je Stojković u 64. koji je sa 17 metara loptu poslao malo iznad prečke.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca priliku je u 68. minuti dobio Hodža, no s druge stative je pucao malo pored gola.

Pitanje pobjednika je riješeno minutu kasnije kada je Obregon na proigravanje Bandea pobjegao obrani Lokomotive te je mirno poslao loptu pokraj Čavline.

Nova odlična šansa Lokomotive nakon ubačaja Milićevića uslijedila je u 78. minuti, no udarac Tucija izvrsno brani Labrović, a isti igrač odbijenu loptu šalje iznad grede.

Počasni gol Lokomotiva je zabila u 93. minuti. Obrana Rijeke nije uspjela otkloniti opasnost tako da se lopta odbila do Marića koji je preciznim udarcem s 11 metara matirao Labrovića.

Kačavenda je u 94. minuti izborio slobodni udarac na 17 metara, a iz njega je Stojković pucao malo iznad grede. U posljednjim trenucima je uslijedio i ubačaj Stojkovića s lijeve strane u kojem je Kačavenda s pet metara glavom pucao pored gola.

Dvadeset i drugo kolo nastavlja se u nedjelju i to dvobojima Varaždina i Dinama koji počinje u 15 sati te Hajduka i Gorice koji je na rasporedu od 17:10.

U sklopu 22. kola SuperSport HNL-a od 17:10 u Kranjčevićevoj počinje susret Lokomotive i Rijeke. Domaćin je u njihovom prvom ovosezonskom duelu u Zagrebu slavio rezultatom 3:1 dok je Rijeka na Rujevici uzvratila s 3:0.

Lokomotiva je bez izostanaka dok je Rijeka lišena usluga Mitrovića i Djouahre.

Trener domaćih Silvijo Čabraja je u najavi istaknuo: “Raspoloženje u ekipi je naravno dobro. Spojili smo dvije pobjede tako da smo i dobili određenu stabilnost na tablici, u svakom slučaju, nakon ovih rezultata, ući ćemo rasterećeniji u utakmicu protiv Rijeke. Rijeka je izvrsno ušla u proljetni dio sezone, to je druga ekipa u odnosu na jesenski dio. Promijenili su šest, sedam igrača, doveli su novog trenera koji je to ustabilio, tako da nas očekuje iznimno zahtjevna utakmica. Mislim da će biti neizvjesna utakmica, naravno da i mi i Rijeka ćemo probati utakmicu odvesti u svoju korist, vidjeti ćemo na kraju konačan ishod.”

Njegov kolega na suparničkoj klupi Sergej Jakirović je dodao: “Igramo s ekipom koja je u lijepom nizu, mi smo također u dobrom nizu. Očekujem otvorenu utakmicu je Lokomotiva je ekipa koja se voli nadigravati. Momčad koja daje i prima puno golova, identični smo na ljestvici što se tiče bodova i očekujem predstavu.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će pomagati Ivan Janić (Ilok), Deni Grofelnik (Valpovo) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Kristijan Novosel (Valpovo). Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.