Rijeka ispratila Rudeš s četiri gola u mreži

Na krilima dvostrukog strijelca Nike Jankovića Rijeka je pred 5.070 gledatelja na Rujevici pobijedila Rudeš rezultatom 4:0 (1:0). Prvi pogodak mladi ofenzivac je zabio s bijele točke nakon što je kazneni udarac izborio Obregon, a prilikom drugog je veliki dio posla obavio asistent Grgić. Janković se potom proslavio i asistencijom za debitanta Tonija Fruka, a konačan rezultat je nakon njegovog ubačaj iz kornera postavio Bruno Goda.

Momčad koju trenira Sergej Jakirović je tako rezultatski uvjerljivo svladala povratnika u najviši rang natjecanja kojeg s klupe predvodi Robert Prosinečki. Klub s Rujevice sad očekuje europski ogled protiv kosovskog Dukagjinija, a potom i Jadranski derbi na Poljudu. Rudeš će pak prve bodove tražiti u domaćem okršaju s Osijekom.

Prvi šansu na utakmici imali su gosti u 10. minuti kada se nakon kombinacije iz kuta Oddei oslobodio svog čuvara nakon čega je iz teške situacije s lijeve strane pogodio vratnicu.

Rijeka je uzvratila tri minute kasnije, također iz kornera, ubačaj je pronašao Dilavera čiji udarac s druge stative lako brani Marić. Nedugo potom nakon prodora po lijevoj strani Djouahra je povratnim dodavanjem uposlio Grgića čiji udarac je uspio blokirati Šare.

Nakon ubačaja s lijeve strane u 29. minuti Goda je odbio loptu do Ljubanovića, no on se na vrhu peterca nije snašao tako da je lopta otišla daleko od okvira gola.

Janković je u 33. minuti ubacio s lijeve strane za Grgića, a njegov pokušaj glavom lako hvata čuvar mreže Rudeša.

Nakon dobrog proigravanja Jankovića u 37. minuti u dobroj poziciji našao se Bande te je s desetak metara iskosa zatresao bližu stativu.

Dvije minute kasnije nakon lošeg ispucavanja Camposa lopta se odbija prema kaznenom prostoru gdje je Matić nespretno srušio Obregona koji je bio prvi na lopti, a sudac Erceg je opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač s 11 metara bio je Niko Janković te je snažnim udarcem doveo svoju momčad u prednost.

Na početku drugog poluvremena, u 48. minuti, vidjeli smo odmjereno udarac Bandea s dvadesetak metara koji je prošao malo pokraj stative.

Dobru šansu gosti su imali u 56. minuti kada je Šare oštro ubacio u peterac s desne strane, a Ljubanović je pucao s prve stative, no nije uspio pogoditi okvir gola. Šest minuta kasnije Oddei je atraktivno provukao loptu kroz noge Gode nakon čega je s desetak metara iskosa pucao visoko iznad gola.

Centimetri su dijelili Rijeku od novog gola u 63. minuti. Fruk je proigrao Grgića koji sa sedam metara šalje loptu ispod Marića, no na gol liniji se ukazao Šare koji je požrtvovno izbacio loptu s gol linije.

Pet minuta kasnije mreža Rudeša se ponovno trese. S desne strane je povratno dodavanje odlično uputio Grgić, a isto je sa šest metara iskoristio Janković te je spretno usmjerio loptu iza leđa Marića.

Prednost Rijeke je u 81. minuti povećao debitant Toni Fruk koji je nakon duplog pasa s Jankovićem prizemnim udarcem s osam metara poslao loptu u bliži kut.

U 84. minuti je nakon proigravanja Bandea Pašalić poslao Tomečaka u prazno, no njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Matić.

Rudeš je zaprijetio u 86. minuti preko raspoloženog Oddeija koji se izborio za udarac s dvadesetak metara nakon čega je lopti prošla malo pored bliže vratnice.

Konačani rezultat je postavljen u 89. minuti kada je Fruk ubacio iz kornera, a Goda je nadvisio Camposa na šest metara te je upisao prvijenac u dresu Rijeke.

Blizu prvijenca je u 91. minuti bio i Ivanović koji je s dvadesetak metara iskosa pogodio vanjski dio suprotne stative.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Tomečak je s lijeve strane ubacio za Oddeija koji je s druge stative zatresao mrežu, no zbog zaleđa do promjene rezultata i počasnog gola nije došlo.

Kolo se nastavlja od 21 sat kada će se po prvi put u duelu Osijeka i Slaven Belupa lopta zakotrljati na novoizgrađenoj Opus Areni.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 1. kola SuperSport HNL-a od 18:45 na Rujevici počinje sraz Rijeke i povratnika u najviši rang natjecanja Rudeša.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Galešića dok su gosti bez Liklina i Mihaljevića.

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u najavi utakmice rekao: “Dolazi nam Rudeš koji je nepoznanica, ali ima igrača koje treba respektirati. Zadovoljni smo sam svime što smo napravili na pripremama. Minutažu su dobili skoro svi igrači, neki su se promovirali, neki zadržali postojeće pozicije. Moramo biti maksimalno ozbiljni, vjerujem da ćemo biti na nivou i napravit ćemo sve da razveselimo naše navijače, a i nas same. Igrači jedva čekaju početak, u pripremama smo pokazali da možemo puno toga.”

Njegov kolega na klupi Rudeša Robert Prosinečki je izjavio: “Gledali smo Rijeku, znamo njezine kvalitete. I jedni i drugi imamo dobru atmosferu, i bit će to zanimljiva utakmica, gdje Rudeš sigurno neće skinuti gaće. i reći, ‘evo, sad nas pobijedite lagano’. Sigurno ćemo pružiti odličan otpor, idemo s optimizmom na Rujevicu.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split) te Šibenčani Goran Perica i Dario Kulušić. U VAR sobi će biti Mario Zebec (Cestica) i Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina). Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorica), kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac), a za sigurnost je ispred HNS-a zadužen Miroslav Cindrić.