Rijeka na krilima Drmića preokretom svladala Slaven Belupo (VIDEO)

Rijeka je drugi put u nizu na domaćem terenu nakon preokreta došla do pobjede. Nakon što su to napravili protiv Šibenika isto im je pošlo za nogom i u večerašnjem susretu 8. kola HT Prve lige protiv Slaven Belupa.

Pred 2.237 gledatelja na Rujevici gosti su poveli u 64. prvijencem Nedima Hadžića da bi za tri boda domaćih u 78. i 85. minuti pogađao najbolji strijelac lige Josip Drmić.

Izabranici Gorana Tomića su se tako nakon treće prvenstvene pobjede u nizu na vrhu ljestvice bodovno poravnali s Dinamom dok su Faramceuti u debiju Zorana Zekića zabilježili svoj četvrti uzastopni prvenstveni poraz.

Pavičić je u 4. minuti ubacio iz kornera, a Krešić na vrhu peterca nije dobro zahvatio loptu koja je prošla pokraj gola Slavena.

Farmaceuti su dobru priliku imali u 10. minuti kada je Goda uposlio Brkovića, a on je sa osam metara iskosa gađao suprtoni kut Prskalova gola, ali nije bio dovoljno precizan.

Novu priliku vidjeli smo tek u 30. minuti kada je Čerin s ruba kaznenog prostora pucao pored gola nakon što ga je s lijeve strane pronašao Ampem.

Dok su domaćini u 37. minuti tražili prekršaj nad Selahijem Caimacov je asistirao za Grgića koji puca s desetak metara iskosa, ali i ovaj put u udarcu nije bili dovoljno preciznosti.

Tomečak je u 40. minuti izvrsnim povratnim dodavanjem pronašao Abassa, a njegov snažan udarac s desetak metara prolazi pokraj vratnice.

Nova velika prilika za goste uslijedila je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Hadžić je iskoristio neodlučnost domaće obrane te je pucao s desetak metara nakon “svijeće” Marine, ali Prskalo odličnom paradom odbija loptu u korner.

Već u prvom napadu u drugom poluvremenu dobru priliku je imala i Rijeka. Drmić je na prvoj stativi pronašao Abassa, no on iz dobre pozicije loše puca tako da na koncu nije bilo opasnosti po gol Čovića.

U 50. minuti iz daljine je pucao Čerin, ali golman gostiju nije imao problema svladati njegov mlak pokušaj. Dvije minute kasnije Ampem je s lijeve strane ubacio za Pavičića koji je pucao s prve stative za još jednu obranu Čovića.

Pavičić je u 61. minuti u petercu pronašao Vučkića čiji udarac odlično brani Čović, a u nastavku akcije odbijenu loptu iznad gola šalje Drmić nakon čega se uglasio i pomoćni sudac koji je označio prethodno zaleđe slovenskog napadača.

Slaven Belupo je u vodstvo došao u 64. minuti kada je mrežu Rijeke nakon asistencije Brkovića mirno zatresao Nedim Hadžić. Bio je to njegov prvijenac za Farmaceute.

Bušnja je u 72. minuti s desne strane ubacio za Drmića koji glavom šalje loptu pored gola gostiju. Dvije minute kasnije s lijeve strane Ampem je Drmića pronašao na drugoj stativi, no napadač Rijeke iz skoro mrtvog kuta nije uspio proslijediti loptu u okvir gola.

Tomečak je u 76. minuti pronašao Drmića u šesnaestercu, a on se izborio za udarac kojeg Čović odbija u korner. Nakon kombinacije iz kuta udarac je s dvadesetak metara iskušio Ampem, ali lopta prolazi malo pokraj suprotne stative.

Prvi strijelac lige Josip Drmić je mrežu Slavena ipak uspio zatresti u 78. minuti. Iz kornera je ubacio Pavičić, a Obregon je loptu proslijedio na drugu stativu odakle je usamljeni Drmić šalje iza leđa Čovića. Bio je to njegov već šesti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Dobru priliku je u 82. minuti imao Vukčević do kojeg se odbila lopta nakon bloka Van Bruggena, no Čović dobrom reakcijom zaustavlja njegov udarac.

Rijeka do preokreta dolazi u 85. minuti novim golom Josipa Drmića. Bila je to skoro repriza prvog pogotka. Pavičić je ovaj put ubacio iz slobodnog udarca, a Krešić je s jedne stative loptu prebacio na drugu gdje ju je spremno dočeo Drmić poslavši je još jednom u gol gostiju.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Ampem je idealno uposlio Obregona koji s ruba kaznenog prostora šalje loptu pored Čovića, no ne pogađa okvir gola. Minutu kasnije u šansi je bio i Bušnja, no Goda u posljednji trenutak uspijeva otkloniti opasnost. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Osmo kolo će se zaključiti sutra kad su od 17 sati u Puli igraju Istra 1961 i Hajduk, a od 19:05 u Zagrebu počinje sraz Lokomotive i Osijeka.

U drugoj utakmici drugog dana programa 8. kola HT Prve lige trenutno drugoplasirana Rijeka na Rujevici s početkom u 19:05 dočekuje devetoplasirani Slaven Belupo.

‘Farmaceuti’ u današnji okršaj ulaze predvođeni novim trenerom Zoranom Zekićem koji je klupu koprivničkog prvoligaša preuzeo nakon rastanka s Deanom Klafurićem poslije 0-1 domaćeg poraza od Hrvatskog dragovoljca u prethodnom sedmom kolu.

Zekiću će Slaven biti drugi klub u njegovoj trenerskoj Prva HNL karijeri, do sada je vodio samo Osijek od sezone 15/16 do sezone 18/19 i tijekom tog perioda odradio je 126 prvoligaških utakmica u državi.

Gosti danas zbog kartona ne mogu računati na Glavčića i Krstanovića, dok je šesnaestogodišnji igrač Bayerna na posudbi u Slavenu danas nedostupan zbog ozljede. Domaćini s kadrom nemaju značajnih problema pred današnji susret, na raspolaganju treneru Goranu Tomiću nije samo ozlijeđeni vratar Nwolokor.

Strateg ‘Bijelih’ u najavi susreta izjavio je nadanja u osvajanje sva tri boda: “Čvrsta su momčad, a sada su promijenili trenera što donosi novu energiju momčadi i nama težu pripremu za utakmicu budući da ne znamo na koji će način istrčati. S druge strane mi smo u dobrom naletu, bitno je da budemo fokusirani i pokažemo svoje kvalitete. Rijena na svom terenu mora uzimati bodove i tako ćemo se i postaviti. No, u isto vrijeme moramo igrati i pametno, analizirati njihove kvalitetne strane. Došlo im je nekoliko novih kvalitetnih igrača koji su iznimno brzi, tako da s te strane momamo biti vrlo pametni. Nadam se i vjerujem da ćemo osvojiti sva tri boda”.

Kolega mu Zekić pred ‘povratnički debi’ kratko je u najavi izjavio: “Rijeka je jedna od tri najbolje momčadi, trenutačno možda i u najboljoj formi. Doma su jako goropadni, već smo spominjali kako je njihov teren brz. Imaju jako brze i okomite igrače, to su sve stvari o kojima smo razmišljali u ovih desetak dana. Pripremali smo se i taktički i psihički, i siguran sam da će moja momčad uz veliku želju, razumijevanje i odgovornost prezentirati najbolji mogući nogomet u ovom trenutku”.

Glavni sudac sraza na Rujevici je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici će mu biti Solinjani Alen Jakšić i Vice Vidović, dok je četvrti sudac Jakov Titlić iz Splita. VAR i AVAR suci ovog dvoboja su Ante Čuljak i Igor Krmar iz Zagreba.