Rijeka nakon velikog preokreta matirala Lokomotivu (VIDEO)

Rijeka je u 20. kolu HT Prve lige uspjela doći do pobjede nad Lokomotivom iako je u 90. minutu ušla s negativnim rezultatom. Izabranici Simona Rožmana su do tri vrijedna boda došli preokrenuvši zaostatak od 2:0 u posljednjih dvadesetak minute utakmice.

Domaćini su prvo poveli preko Sherifa Kallakua i Josipa Pivarića da bi gosti do slavlja došli zahvaljujući dvostrukom strijelcu Robertu Muriću te Sandru Kulenoviću koji je ušavši s klupe zabio pobjednički gol u sudačkoj nadoknadi.

Domaćini dolaze u vodstvo u 11. minuti u praktički prvoj prilici na susretu. Nakon ubačaja Cipetića s desne strane loptu je u sredinu spustio Cokaj, a tamo se našao usamljeni Kallaku koji je snažnim udarcem s desetak metara šalje iza leđa Nevistića.

U 15. minuti odlično je s oko trideset metara pucao Cipetić koji je tom prigodom zatresao gredu.

Rijeka je opasno zaprijetila u 20. minuti kada je Murić u petercu pronašao Yatekea, a on iz dobre pozicije loše puca preko gola.

Aliyu se u 26. minuti nakon solo prodora odlučio na udarac s dvadesetak metara, no pogađa samo vanjski dio mreže.

Nigerijski ofenzivac je u prilici bio i četiri minute kasnije kada ga odličnim dodavanjem pronalazi Đira, a on s desetak metara puca malo pokraj suprotne stative.

Aliyu bježi i u 38. minuti, ali ovaj put ometen suparničkim braničem ponovno ne pogađa okvir gola.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Murić je ponovno uputio opasan ubačaj u šesnaesterac Lokomotive, no lopta je za Menala i Yatekea malo previsoka.

Yateke je ponovno bio u prilici u 49. minuti kada ga je u petercu uposlio Štefulj, no ispred njega u posljednji trenutak se ukazao Pivarić koji je blokom otklonio opasnost.

Samo minutu kasnije veliku priliku za goste propustio je Hadžić koji je iskoristio lošu reakciju Capana, ali je s 15 metara loše pucao poviš gola.

U 52. minuti dobru kombinaciju Aliyua i Kallakua lošim udarcem s dvadesetak metara je okončao Petrak.

Arsenić je u 55. minuti uputio lošu povratnu loptu prema Nevistiću koju je presjekao Hadžić, a vratar Rijeke potom ruši napadača Lokomotive i sucu Batiniću nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Josip Pivarić.

Rijeka se u igru mogla vratiti u 58. minuti, ali udarac Arsenića prvo odlično brani Santini, a povratnu loptu preko grede šalje Yateke.

U 68. minuti Batinić je dosudio kazneni udarac i za Rijeku nakon što je Cipetić napravio prekršaj nad Menalom. Desni bočni Lokomotive je tom prilikom zaradio i drugi žuti kartona, a vodstvo domaćina je smanjio Robert Murić koji je loptu plasirao uz desnu vratnicu.

Santini u 77. minuti dobrom obranom spašava svoj gol nakon udarca Pavičića kojeg je odličnom asistencijom pronašao Murić.

Minutu kasnije Kulenović se izborio za loptu pored Papadopoulosa te je idealno uposlio Yatekea, no njegov udarac iz peterca odsjeda na gredi.

Vratar Lokomotive je na razini i u 80. minuti kada je pravovremeno reagirao ispred Pavičića poslije ubačaja Štefulja.

U posljednjoj minuti utakmice Batinić je dosudio još jedan jedanaesterac za Rijeku nakon što je Osmanković nesmotrenim uklizavanjem srušio Kulenovića. Siguran izvođač s bijele točke ponovno je bio Murić koji je Santinija poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Rijeka do pogotka vrijednog tri boda dolazi u 93. minuti kada je odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora primio Kulenović, a potom je iz okreta snažno šutirao poluvolejem matiravši Santinija.

Dvadeseto kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedi dueli Šibenik – Varaždin i Istra 1961 – Gorica dok se u ponedjeljak sastaju Slaven Belupo – Gorica.

U drugom susretu subotnjeg programa 20. kola HT Prve lige Lokomotiva od 17:15 u Kranjčevićevoj dočekuje Rijeku. U njihova dva prethodna ovosezonska sraza svatko je upisao po jednu pobjedu. Lokomotiva je u Zagrebu slavila s 1:0, a Rijeka je na Rujevici uzvratila identičnim rezultatom.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na suspendiranog Marića dok su Mersinaj, Tahiraj, Brezina, Jelavić i Tuci ozlijeđeni. Gosti su pak u Zagreb doputovali bez Nwolokora, Velkovskog, Lončara i Andrijaševića.

Trener Lokomotive Jerko Leko je u najavi utakmice rekao: “Rijeka igra dosta promjenjivo. Igraju dobro, ali ih rezultati ne maze. Dolaze u Kranjčevićevu da potvrde dobru poziciju, a na nama je da im to onemogućeno.”

Njegov kolega Simon Rožman je izjavio: “Šest utakmica u 19 dana dana, lagao bih kad bih rekao da je to lagano. Svaka utakmica troši, a još kad se lovi suparnik potrošnja je i veća. Želimo ispraviti stvari koje nisu bile najbolje. Ali ima tu i dosta peha. Trebamo se smiriti u završnici i koncentrirati na realizaciju, da to bude bolje jer stvaramo puno šansi. kad se sve posloži, možemo očekivati dobru utakmicu i tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka kojem će pomagati Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja) i Andrej Burilo (Osijek) dok će u VAR sobi biti Dario Bel i Miro Grgić iz Osijeka. Delegat susreta je Zoran Pandža (Vinkovci), a kontrolor suđenja Dragutin Vuk (Čakovec).