Rijeka pobjedom u Zaprešiću poslala Inter u Drugu HNL (VIDEO)

Inter-Zaprešić nakon pet godina napušta najviši rang hrvatskog nogometa. U susretu 34. kola HT Prve lige Div iz predgrađa je na stadionu Ivan Laljak pred 250 posjetitelja poražen od Rijeke. Jedini pogodak na utakmici postigao je Antonio Čolak koji je u 71. minuti realizirao kazneni udarac.

Izabranici Tomislava Ivkovića će tako sezonu sigurno okončati na posljednjem mjestu ljestvice dok će posljednjeg sudionika HT Prve lige za sezonu 2020./21. početkom kolovoza putem doigravanja odrediti Istra 1961 i Orijent 1919.

Okupani ljetnim pljuskom igrači u uvodnom dijelu susreta nisu kreirali uzbuđenja, prvu konkretniju akciju imali su gosti u 17. minuti kada je Čolak tražio Murića, ali njegov pokušaj blokirala je obrana Intera.

U 33. minuti Marasovic se s oko 20 metara odlučio na udarac, ali lopta nije pogodila okvir gola.

Veliku priliku za vodstvo Rijeke u 36. minuti susreta propustio je Čolak. Murić je odlično prošao po desnoj strani i idealno pronašao napadača gostiju koji s četiri metra šalje loptu pored vratnice.

Četiri minute kasnije nakon prodora Lončar je ubacio za Pavičića čiji udarac s osam metara brani Hadžikić.

Na početku drugog poluvremena Rijeka je opasno zaprijetili preko Pavičića čiji udarac s 15 metara krajnjim naporom brani golman Intera.

U 54. minuti nakon ubačaja Murića iz slobodnog udarca zaprijetio je Čolak, ali Hadžikić je siguran.

Minutu kasnije opravdano je zbog zaleđa poništen pogodak Mamuta.

Pavičić je u 56. minuti pokušao sa 20-ak metara iskosa pogoditi suprotan kut, no lopta prolazi pokraj vratnice.

Inter je veliku priliku kreirao u 60. minuti kada je s desne strane ubacio Rom, a Velkovski je malo skrenuo loptu te je tako omeo Mamuta da je ubaci u mrežu.

Dvije minute kasnije bilježimo i pokušaj Raspopovića sa 16 metara i još jednu sigurnu intervenciju Hadžikića.

U 65. minuti Pandur je dobro reagirao na udarac Mlinara s osam metara iskosa.

Glavni sudac utakmice Ivan Vučković u 69. minuti je dosudio kazneni udarac nakon što je van Bruggen srušio Yatekea. Njegovu odluku potvrdio je i VAR, a siguran izvođač s bijele točke bio je Čolak koji je tako upisao 14. ovosezonski prvenstveni pogodak.

Domaćini su u 78. i 79. minuti preko Benčića i Andrića pokušali ugroziti vrata Rijeke no njihovi udarci nisu bili precizni. Minutu kasnije na drugoj strani Nekić je blokirao udarac Gorgona.

U 86. minuti Velkovski je na 16 metara srušio Mlinara, a sudac Vučković je pokazao na prekršaj za domaćine dok je VAR potvrdio da se isti nije dogodio u kaznenom prostoru. Mlinar je sam izveo slobodnjak, ali lopta odlazi poviš gola.

Mlinar je opasno zaprijetio i u 89. minuti iz slobodnog udarca s oko 20 metara, no lopta je prohujala kraj vratnice.

Inter je do izjednačenja mogao doći u drugoj minuti sudačke nadoknade kada Pandur odbija lopta do Mlinara čiji udarac u posljednji trenutak blokira Velkovski.

Kolo se nastavlja od 21:05 kada Osijek u Gradskom vrtu dočekuje Istru 1961.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Inter-Zaprešić u sklopu 34. kola HT Prve lige od 18:55 dočekuje Rijeku. Domaćini će nakon pet godina i matematički ispasti iz lige ukoliko danas ne dođu do tri boda dok je Rijeka i dalje u borbi za drugo mjesto ljestvice koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Nakon prvog ovosezonskog međusobnog susreta koji je na Rujevici završio bez pobjednika (1:1) Rijeka je upisala dvije pobjede (1:4 i 4:1).

Domaćini danas ne mogu računati na suspendirane Mitrovića i Grgića, Vego, Tsonev i Soldo su ozlijeđeni, a Serderov se zbog pandemije nije vraćao iz Rusije za nastavak sezone. Gosti su pak bez Andrijaševića koji je dobio poštedu.

Strateg domaćih Tomislav Ivković je uoči utakmice za SN izjavio: “Ja ću sada opet biti neki čudak i kazat ću: ovo nam je zadnja šansa. Bilo bi dobro da nas lopta napokon nagradi, jer smo u nekoliko utakmica protiv najboljih hrvatskih klubova odigrali i više nego korektno s obzirom na našu poziciju na ljestvici.”

Njegov kolega Simon Rožman je rekao: “Inter je bitna utakmica u smislu potvrde sadržaja na terenu. Momčad iz Zaprešića sve je domaće utakmice u posljednje vrijeme odigrala dobro, čak je na gostovanju kod Lokomotive  u posljednjem kolu zaslužila više od poraza. Inter još ima šanse za ostanak u ligi i sigurno će biti na maksimumu. Pobjeda protiv Dinama donijela je samopouzdanje jer protekle utakmice rezultatski nisu donijele ono što smo željeli. Sretan sam zbog igrača jer su dobro radili, ali rezultatski nismo bili nagrađeni. Ekipa je ostala pozitivna što je jako bitno.”

Glavni sudac dvoboja je Ivan Vučković iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Ivica Modrić, Ante Modrić i Ante Čuljak dok su u VAR sobi Mario Zebec iz Cestice i Borut Križarić iz Čakovca. Delegat utakmice je Stipe Doljanin iz Hrvaca, a kontrolor suđenja Tomislav Šetka iz Đakova dok je časnik za sigurnost Miroslav Cindrić.