Rijeka pogocima Gorgona i Murića svladala Istru (VIDEO)

Twitter/NK Istra 1961

U prvoj utakmici programa 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 4 275 gledatelja na Rujevici, rezultatom 2-0 (1-0) svladala Istru 1961.

Pogotke za Bišćanovu momčad postigli su Alexander Gorgon i Robert Murić.

Prvu dobru situaciju imala je Istra u 3. minuti. MarinGrujević je s desne strane ubacio za Stefana Lončara koji je ostao sam lijevo na vrhu šesnaesterca domaćih no nije dobro zahvatio loptu te je njegov udarac bio traljav i odlazi pored Sluginih vrata.

U 12. minuti nakon duela s Perićem Komšićem Punčec je nezgodno pao i glavom udario o travnjak te nakon podužeg pružanja pomoći napustio igru, umjesto njega u konačnici ulazi Velkovski.

U 25. minuti Jakov Puljić je pokušao iz slobodnog udarca s nekih 18 metara, no bilo je to nedovoljno snažno i precizno. Rijeka je u ovom periodu bila nešto dominantnija momčad, no situacije u koje bi Bišćanovi igrači dolazili nisu bile toliko čiste i izgledne.

U 28. minuti Acosty je s lijeve strane unutar šesnaesterca gostiju gađao suprotni kut, no ponovno neprecizno.

Minutu poslije najbolja prilika na susretu. Acosty je spustio loptu za Puljića čiji udarac s vrha šesnaesterca poslije malog dodira Čondrića odsjeda na vratnici i uz dosta sreće za goste pri odbijanju nakon odbijanja od Čondrićevih leđa ne završava u mreži.

U 40. Mamić nakon greške obrane gostiju puca s vrha šesnaesterca no njegov snažan prizemni udarac Čondrić uspješno odbija.

Rijeka do vodstva dolazi u 43. minuti. Ubačaj iz kuta izveo je RobertMurić, a na prvoj vratnici najviši i najspretniji je AlexanderGorgon koji pogađa za 1-0 Bišćanove momčadi. Bio je to sedmi pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni za Gorgona.

U 44. velika prilika za Istru, Obeng je u izašao jedan na jedan sa Slugom, no domaći vratar odličnom reakcijom brani i odbija u korner iz kojeg Rendulićeva momčad nije ništa kreirala.

Na poluvremenu je Rendulić u svlačionici odlučio ostaviti Antonija Gomesa, a u igru je ušao Arnaud Ndi.

U 51. minuti igru u redovima domaćih napušta Gorgon, a ulazi Tibor Halilović.

Prvu dobru situaciju u nastavku vidjeli smo u 55. minuti kada je Murić s nekih 14 metara s desne strane unutar šesnaesterca gađao suprotni kut, no njegov udarac odlazi pored pristojno pored vratnice.

U 57. minuti neuspješan ubačaj s desne strane gostujućeg napda u visokom luku ide pod gredu, Sluga dobrom reakcijom odbija u korner.

Rendulić drugu izmjenu radi u 70. minuti, igru napušta Stefan Lončar, a ulazi Einar Galilea.

U 78. Puljić je ubacio s lijeve strane domaćeg napada, Župarić je najviši u skoku no njegov udarac glavom odlazi malo iznad okvira Čondrićevih vrata.

Sluga u 80. minuti upisuje još jednu dobru obranu, Ndi je prizemno pucao s vrha šesnaestrca, no domaći vratar odbija u korner.

U 84. Murić ubacuje s desne strane domaćeg napada, Halilović je usamljen na pet metara, no njegov udarac glavom je loš i ide ravno u Čondrića.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Rijeka stiže do konačnih 2-0. Halilović je ubacio s lijeve strane, a Murić usamljen pogađa za svoj prvijenac u Prvoj HNL.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje kod Dinama na Maksimiru, dok će Istra na Aldo Drosini biti domaćin Gorici.

Program 23. kola nastavlja se sutra utakmicama Gorice i Rudeša u 15 sati, te Lokomotive i Dinama u 17 i 30.

Susretom Rijeke i Istre 1961 s početkom u 18 sati na Rujevici otvara se program 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Bit će ovo 39. međusobni ligaški okršaj Bijelih i Zeleno-Žutih, a današnji gosti na kontu imaju svega 4 pobjede. 12 utakmica okončano je bez pobjednika, dok je Rijeka slavila u njih 22.

U dvije odigrane utakmice aktualne sezone susret 5. kola na Rujevici završio je 3-3 remijem, dok je Rijeka u 14. kolu na Aldo Drosini slavila rezultatom 2-3.

Glavni sudac današnjeg susreta je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici će mu biti sugrađanin Hrvoje Radić i Alen Jakšić iz Solina.

Treneri Igor Bišćan i Krunoslav Rendulić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: