Rijeka pogotkom Obregona stigla do slavlja nad Šibenikom na Šubićevcu (VIDEO)

U trećem susretu prvog kola SuperSport HNL-a Rijeka je na Šubićevcu pogotkom Jorgea Obregona u 74. minuti pred 1 678 gledatelja rezultatom 0-1 (0-0) svladala Šibenik i tako slavljem otvorila svoju sezonu.

Podsjetimo, sav prihod od ulaznica odlukom uprave kluba ‘Narančasti’ će donirati za obnovu uništenih područja u nedanom požaru na šibenskom području.

Dvoboj je bio, osim za veliki broj igrača, debitantski i za trenere obiju momčadi, Damira Čanadija kod domaćina i Dragana Tadića na klupi gostiju.

Prvi kakav takav pokušaj prijetnje vidjeli smo u devetoj minuti kada su gosti nakon napada po lijevoj strani u završnici preko Vučkića otvorili prostor desno za Selahija koji se u punom trku s deventaest metara odlučio na udarac i poslao loptu daleko iznad okvira vrata.

Generalno smo u uvodnih desetak minuta igre gledali dosta nepovezanu igru s obje strane, ponajviše zahvaljujući činjenici da su obje momočadi s vrlo visoko postavljenim zadnjim linijama kratile prostor za igru s tim da je Rijeka ipak bila ta koja je s odmakom vremena u trenucima igre bez lopte izlazila i u visoke pritiske u posljednjoj trećini.

U 13. minuti se iz velike udaljenosti na udarac s desne strane napada odlučio i Smolčić, njegov prizemni pokušaj završio je malo pored lijeve vratnice Rogićevih vrata.

Atraktivnim se driblingom hrvatskoj javnosti u 19. minuti predstavio iskusni veznjak Mario Vrančić čiji je udarac lijevo iskosa s 19 metara od bloka završio u ubačaju iz kuta poslije kojeg je nastala poveća drama u domaćem petercu, ali bez izazova za Rogića.

Dosta su odlučno u destrukciji igre izgledale obje momčadi te zbog toga zaista nismo vidjeli puno konkretnijih dolazaka u posljednju trećinu, skoro svaki potencijalni bijeg ili ulazak između linija završavao je prekršajem ili jačim duelom, pa tako domaćima bilježimo nešto bolji period napadačke igre tek iza 30. minute kada su ‘Narančasti’ izborili nekoliko ubačaja iz kuta.

Kvalitetnu loptu lijevo u prostor za polukontru je u 40. minuti odigrao Ampem prema Vučkiću koji se uspio postaviti ispred čuvara, ali pravovremenim istrčavanjem Rogić je u posljednji trenutak spriječio veću opasnost po svoja vrata.

S obje strane aktivno, ali prilikama potpuno siromašno poluvrijeme okončano je sa sedamnaest prekršaja i bez ijednog udarca u okvir.

Prvi pokušaj u drugom dijelu djelo je Čopa koji se u 49. minuti na ubačaj sa strane visoko postavljen lijevo iskosa s ruba terena odlučio na pokušaj ‘škaricama’ te loptu poslao pored prve vratnice. Dvije minute poslije ponovno je Čop ‘pod svjetlima reflektora’, kvalitetno je na dvadesetak metara primio okomitu loptu iz sredine te uspio osvojiti nekoliko metara i uputiti prvi udarac u okvir na utakmici, ipak nedovoljno izazovno za sigurnog Labrovića.

Bio je ovo definitivno period kada je Čanadijina momčad dominirala događajima na terenu, te su ‘Narančasti’ dosta jednostavnije dolazili u dobre pozicije u završnici, Čop je u gotovo svim raspletima bio ključna figura, ali Rijeka je uz nešto ‘dramatičnih’ reakcija uspješno čuvala Labrovića nezaposlenim.

Najozbiljniju intervenciju u dotadašnjem dijelu utakmice odradio je Rogić u 58. minuti kada je Rijeka odigrala brzu kontru, u završnici Ampem odlično proigrava Vučkića u prostor, ali njegov udarac s desetak metara odličnim je postavljanjem nogom zaustavio 26-godišnji domaći vratar.

‘Probudila’ je gore spomenuta situacija goste. U 63. minuti ponovno je na mukama desna strana domaće obrane, u velikoj gužvi Vrančićev udarac je blokiran, a snažan pokušaj Vukčevića iz ‘odbijanca’ pogodio je dobro postavljenog Rogića.

Potencijalno veliko pojačanje Rijeke – Alen Halilović, u igru je išao u 71. minuti umjesto Denisa Bušnje, a svega tri minute poslije ‘Bijeli’ su stigli i do vodstva.

Pokušaj kontre domaćini su zbog pogrešnog dodavanja Vučkića kratko odbili, ali u ‘drugom’ napadu gosti stvaraju prostor desno za usamljenog Ampema koji je precizno ubacio na suprotnu stranu gdje ‘usnulom’ Romu bježi Obregon i prelijepim udarcem glavom s ruba peterca pogađa gornji suprotni kut za 0-1 i svoj 15. pogodak u 73. S/HNL nastupu, peti u dresu Rijeke.

Veliku priliku za izjednačenje Šibenik je imao u 83. minuti kada je preciznim prebacivanjem iz dubine 34-godišnji Salomon u odličnu situaciju izbacio Čopa koji se uspio othrvati napadu Pavlovića te iskosa s desnog ruba peterca pogoditi okvir prve vratnice.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, Šibenik je svim silama tražio priliku za izjednačenje, ali osim dobrog pokušaja Perića glavom nakon prekida u 89. minuti, pravih izazova za Labrovića nismo vidjeli.

Šibenik je u sljedećem kolu gost u Velikoj Gorici kod Gorice koja je ranije danas rezultatom 2-1 poražena od Osijeka u Gradskom vrtu dok će Rijeka zahvaljujući odgodi sraza s Hajdukom odmarati pred dva europska izazova sa švedskim Djurgardenom u okviru 2. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Sljedeći prvenstveni izazov ‘Bijelih’ je gostovanje kod Gorice.

Program prvog kola 32. sezone elitnog domaćeg razreda zaključit će se sutrašnjim okršajima Varaždina i Slaven Belupa u Varaždinu (19:00) te Istre 1961 i Hajduka na Aldo Drosini u Puli.

U sklopu 1. kola SuperSport HNL-a Šibenik od 21 sat na Šubićevcu dočekuje Rijeku. Odlukom uprave domaćih sav prihod od ulaznica bit će doniran za obnovu uništenih područja u nedavnom požaru na šibenskom području.

Narančasti u ogled ulaze bez Mislava Matića koji još uvijek nema pravo nastupa i ozlijeđenog Ivana Delića dok su gosti iz istog razloga bez Mateja Mitrovića, Andresa Solana, Nike Galešića te Mihaila Merkulova.

Novi trener domaćih Damir Čanadi je uoči sraza rekao: “Odradili smo vjerujem više nego kvalitetne pripreme. Zadovoljan sam angažmanom svih igrača. Sve što su radili bilo je u svrhu da u narednoj sezoni Šibenik izgleda bolje nego u minuloj. Volim da momčad igra u sustavu 3-5-2, ali koristim i sustav 3–4-3. Sve će zavisiti o protivniku na drugoj strani travnjaka. Rijeka i mi smo promijenili puno momčad u odnosu na prošlu sezonu, tako da trener gostiju, ali niti ja ne znamo kako će to izgledati. Prve utakmice su uvijek pune neizvjesnosti, no bez obzira na sve objektivne i subjektivne probleme bilo bi lijepo krenuti u novo prvenstvo sa pobjedom.”

Službeni debi na klupi Rijeke imat će Dragan Tadić koji je u najavi izjavio: “Prvo kolo je uvijek specifično. Šibenik i mi dosta smo promijenili ekipu, ali očekujem ekipu sa stavom i da predstavimo Rijeku u najboljem svijetlu. Šibenik ima drugačiji pristup igri nego prošle sezone. Lani su bili dosta ofenzivniji, očekujem zahtjevnu utakmicu, ali i našu pobjedu.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Ante Terzić (Solin) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac), a povjerenik za sigurnost HNS-a Jurica Jurjević.