Rijeka posljednji četvrtfinalist Hrvatskog nogometnog kupa

Rijeka je posljednji četvrtfinalist Hrvatskog nogometnog kupa u kojem će odmjeriti snage s aktualnim osvajačem Dinamom. Izabranici Gorana Tomića su plasman među osam najboljih izborili u Oriovcu gdje su pred oko tisuću gledatelja svladali domaćeg trećeligaša Oriolovca rezultatom 0:6 (0:1).

Mrežu domaćih je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela načeo Issah Abass koji je bio precizan iz kaznenog udarca nakon što je u šesnaestercu srušen Mudražija. Na početku drugog poluvremena, u 48. minuti, gosti su povećali prednost. Strijelac je bio Bušnja koji je nakon asistencije Vuka precizno pogodio s ruba kaznenog prostora.

Novi pogodak u mreži Oriolika stigao je u 56. minuti nakon još jednog kaznenog udarca. Ovog puta je siguran izvođač bio Obregon koji je zatresao mrežu nakon što je domaći branič u šesnaestercu poslije ubačaja Tomečaka igrao rukom.

U 69. minuti se još jednom u strijelce upisao mladi krilni napadač Denis Bušnja. Ovaj put je nakon kontre iz kaznenog prostora precizno pogodio suprotni kut. Isti igrač je u 83. minuti došao do hat-tricka. Sudac Cestarić je i treći put na susretu pokazao na bijelu točku nakon što je u šesnaestercu srušen Ampem. Odgovornost je preuzeo Bušnja čiji udarac vratar Herceg brani, no lopta se ponovno odbija do Bušnje koji drugu priliku nije propustio.

Konačni rezultat dvoboja postavljen je u 89. minuti kada je prvijenac u dresu Rijeke postigao Mato Stanić. Veznjak koji je pristigao ovog ljeta iz Širokog Brijega poentirao je nakon ubačaja s lijeve strane.

Četvrtfinalni susreti kupa na rasporedu su 1. prosinca, a i u ovoj fazi natjecanja igra se samo jedna utakmica domaćin koje je određen ždrijebom u kojem nije bilo nositelja.