Rijeka preko Kopenhagena do skupina Europske lige (VIDEO)

Rijeka se pridružila Dinamu te će po četvrti put nastupati u grupnoj fazi Europske lige. Izabranici Simona Rožmana su do velikog uspjeha došli na stadionu Parken gdje su slavili protiv aktualnog viceprvaka Danske Kopenhagena rezultatom 0:1 (0:1). Odlučio je autogol Petera Ankersena nakon akcije Franka Andrijaševića.

Ždrijeb grupne faze Europske lige na rasporedu je sutra od 13 sati u Nyonu.

Domaćini su očekivano pritisnuli na početku utakmice te su zaprijetili u 5. minuti kada je Nevistić obranio pokušaj Winda nakon ubačaja iz kuta. Potom je i Bengtsson pucao u 10. minuti, ali nije pronašao okvir gola.

Rijeka do vodstva dolazi u 20. minuti kada je Kulenović u kontru izbacio Andrijaševića koji je iskoristio sudar suparničkih braniča, a potom je lobom prebacio vratara Johnssona, lopta se odbija od prečke te od koljena Ankersena završava u golu.

U 32. minuti glavom je pucao Stage, ali ne pogađa okvir gola. Četiri minute kasnije ponovno je pucao Bengtsson, no ovaj put na razini je obrana Rijeke koja je blokirala njegov pokušaj.

Na startu drugog poluvremena, u 47. minuti, Andrijašević je ubačajem s desne strane na prvoj stativi pronašao Kulenovića, no njegov udarac nije bio dovoljno snažan da svlada domaćeg golmana.

Pre vratima domaćina opasno je i u 50. minuti. Ovaj put je u ulozi asistenta Kulenović, a udarac Andrijaševića odlično brani Johansson.

U 53. minuti iz slobodnog udarca je pucao Biel za sigurnu reakciju Nevistića. Deset minuza kasnije iz kaznenog prostora je pucao Wind, no u bloku je pravovremen Lončar.

Wilczek je u 72. minuti snažno pucao iz poluvoleja s vrha šesnaesterca, ali lopta prolazi malo iznad grede. Isti igrač je glavom pucao i dvije minute kasnije za novu obranu Nevistića.

Požrtvovni Kulenović je u 81. minuti sam povukao kontru koju je okončao udarcem s desetak metara iskosa. No to nije bio težak zadatak za vratara Kopenhagena.

Kaufmann je u 84. minuti pucao daleko od gola nakon ubačaja iz slobodnog udarca Biela.

Vratar Johnsson se u 87. minuti iskazao odličnom obranom nogama nakon pokušaja Escovala. Već u idućem napadu Wilczek je spustio loptu Biela, a njegov udarac u posljednjem trenutku blokira obrana Rijeke.

Wilczek je spretno pucao i 89. minuti kada je prebacio Nevistića, ali lopta završava malo iznad grede.

Izabranici Simona Rožmana su do konca utakmice uspjeli izdržati pritisak Kopenhagena nakon čega je uslijedilo veliko slavlje.