Rijeka preokretom svladala dojmljive Šibenčane (VIDEO)

Rijeka je došla do treće ovosezonske prvenstvene pobjede. U 6. kolu HT Prve lige pred 2.281 gledateljem na Rujevici slavili su protiv Šibenika rezultatom 2:1 (0:0). Prvi su u vodstvo došli gosti preko Ivana Delića početkom drugog poluvremena, no pobjedu domaćima donose Josip Drmić iz kaznenog udarca te Denis Bušnja netom nakon ulaska u igru.

Trener Šibenika Mario Rosas može biti zadovoljan igrom svoje momčadi koja je većim dijelom susreta bila bolji takmac, no velik broj neiskorištenih prilika te dobar dan vratara Rijeke Martina Zlomislića odnijeli su im bolji rezultat.

Nakon ubačaja Čerina u 5. minuti iz slobodnog udarca glavom je pucao Abass, ali nije bio dovoljno precizan. Isti igrač je u akciji i tri minute kasnije, a ovaj put Rogić bez problema upisuje obranu.

Rijeka je mrežu gostiju zatresla u 14. minuti preko Obregona, no sudac Pečarić je prije toga vidio prekršaj u napadu asistenta Krešića pa je rezultat na semaforu ostao nepromijenjen. Krešiću je potom pokazan i žuti karton zbog prigovora.

Obregon je mrežu Narančastih zatresao i u 18. minuti, ali i ovaj put pogodak nije priznat jer se kolumbijski napadač nalazio u zaleđu.

Narančasti su dobru priliku imali u 20. minuti kada Delić u priliku gurnuo Marina Jakoliša, a njegov udarac sa šest metara iskosa dobrom reakcijom brani Zlomislić.

Braut je u 28. minuti prizemnim ubačajem s desne strane tražio Obregona, no u posljednji trenutak ispred njega loptu izbija Perić.

Sahiti je na suprotnoj strani dvije minute kasnije povratnim dodavanjem uposlio Perića, a njegov udarac s desetak metara odlično brani Zlomislić.

Zlomislić je još jednu obranu zabilježio i u 32. minuti nakon što je s dvadesetak metara prizemni udarac uputio Marin.

Gosti su u 34. minuti tražili drugi žuti karton za Krešića nakon što je laktom napravio prekršaj nad Delićem, ali zagrebački sudac nije dijelio njihovo mišljenje.

Jakoliš se u 39. minuti nakon duplog pasa s Marinom našao u odličnoj prilici, no još jednom se obranom iskazao Zlomislić koji je zaustavio njegov udarac sa šest metara. Napadač gostiju ni odbijenu loptu nije uspio pospremiti u gol Rijeke.

U 42. i 44. minuti vratar Rijeke je zabilježio dvije nove obrane nakon što su udarce iz daljine uputili Marin i Jakoliš.

Jakoliš je u akciji i u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je pucao s 20 metara te je zatresao spojnicu grede i stative.

Prva prilika u drugom poluvremena pripala je Šibenika. Nakon ubačaja iz kuta Batarelo je proigrao Perića koji je pucao u prvi kut, a Zlomislić još jednom obranom spašava svoja vrata.

Šibenik u vodstvo ipak dolazi netom kasnije. Ćurić je iz kornera odlično ubacio za Delića koji je sa šest metara glavom poslao loptu u gol Rijeke. Mladi napadač se tako upisao u strijelce drugi susretu u nizu.

Jakoliš je u 56. minuti odličnim ubačajem na drugoj stativi pronašao Bačelića-Grgića čiji udarac završava u bloku Escovala, a potom opasnost otklanja Ampem.

Brzu akciju gosti su odigrali i dvije minute kasnije kada je Delić asistirao za Jakoliša koji je gađao prvi kut, a loptu u korner odbija Zlomislić.

Marin je u 60. minuti povukao kontru u kojoj je uputio loptu u prostor, a Escoval je potom nespretno blokirao loptu koja zamalo vara Zlomislića.

Velika prilika za domaće uslijedila je u 61. minuti kada je Pavičić uposlio Abassa, no njegov udarac odlično brani Rogić.

Sudac Pečarić je u 63. minuti pokazao na bijelu točku za domaćine nakon što je udarac Pavičića u ruku u kaznenom prostoru pogodio Batarela. Siguran izvođač s 11 metara bio je Drmić koji je loptu poslao u jednu, a Rogića u drugu stranu. Bio je to njegov četvrti gol u sezoni čime se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Hassane Bandeom.

Marin je u 69. minuti pucao iz slobodnog udarca s 18 metara, a lopta je prošla malo iznad grede. Dvije minute kasnije Jakoliš bježi obrani Rijeke, no njegov udarac nije bio dovoljno jak da svlada Zlomislića.

Rijeka do preokreta dolazi u 77. minuti kada je Ampem na drugoj stativi pronašao Bušnju, a on snažnim udarcem s desetak metara iskosa šalje loptu iza leđa Rogića kojeg je prevario dodir Mine s loptom. Bila je to prva akcija Bušnje nakon ulaska u igru.

Ćurić je u 83. minuti dobro pucao sa skoro 30 metara udaljenosti, no Zlomislić je spreman i odbija loptu u jubilarni deseti korner za goste.

Dobro je u 90. minuti sa 17 metara nakon okreta pucao Bailone, no lopta je prošla malo pokraj stative. Bila je to posljednja prilika na utakmici.

Hajduk – Rijeka 29.8. 21h

Šesto kolo HT Prve lige od 21 sat na Rujevici će zaključiti Rijeka i Šibenik. Domaćini su u dosadašnjem tijeku sezone zabilježili pobjede nad Goricom i Istrom 1961, remi s Dinamom i poraz od Osijeka dok su gosti nakon poraza od Osijeka, Gorice i Hajduka remizirali sa Slaven Belupo te su pobijedili Hrvatski dragovoljac.

Uvertira za današnju utakmicu bilo je priopćenje Armade u kojem su izrazili nezadovoljstvo dizajnom retro dresa u kojem bi domaćin danas trebao nastupiti.

Rijeka za današnji dvoboj ne može računati na Labrovića, Nwolokora, braću Smolčić, Selahija, Murića i Drmića dok su gosti bez Torresa, Mese, Jhingana, Julardžije, Močinića, Attysa i Dasilve.

Trener Rijeke Goran Tomić je u najavi sraza poručio: “Jedna posebna utakmica za mene, ali s druge strane igramo na domaćem terenu i potrebni su nam bodovi. Imamo zahtjevan ritam utakmica, ali imamo dovoljan broj igrača da kroz rotaciju složimo dobru ekipu.”

Strateg Narančastih Mario Rosas je dodao: “Pobjeda nad Hrvatskim dragovoljcem napunila nas je optimizmom i samopouzdanjem uoči gostovanja na Rujevici i dvoboja s Rijekom. Odigrali smo odličnu utakmicu, posebice u drugom dijelu, iako smo dobro odigrali i u utakmicama koje smo izgubili. Vjerujem u ovu momčad, igrači su potvrdili da znaju itekako dobro odigrati. Nećemo se braniti, igrat ćemo napadački. Pokušat ćemo iskoristiti umor igrača Rijeke nakon teške utakmice protiv PAOK–a u Solunu, gdje su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme. Rijeka je ekipa koja mi se trenutno najviše sviđa u HNL-u. Svjesni smo da nas čeka sraz sa odličnom ekipom koju je sjajno posložio Šibenčanin Goran Tomić. Učinit ćemo sve da ostvarimo pozitivan rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarić iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Varaždin) i Marin Vidulin (Kanfanar) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), suce će kontrolirati Tomislav Petrović (Valpovo), a za sigurnost je ispred HNS-a zadužen Miroslav Cindrić.