Rijeka remizirala s vodećom momčadi španjolskog prvenstva (VIDEO)

U petom kolu skupine F Europske lige Rijeka je na Anoeti remizirala s Real Sociedadom rezultatom 2:2 (0:1). Gosti su dva puta vodili golovima Darka Velkovskog i Stjepana Lončara dok su domaćini do boda došli pogocima Jona Bautiste i Nacha Monreala.

Izabranici Simona Rožmana su tako upisali prvi bod u ovosezonskoj grupnoj fazi natjecanja dok će nogometaši koje vodi Imanol Barrenetxea prolazak u daljnju fazu natjecanja tražiti u posljednjem kolu kada gostuju u Italiji.

U 4. minuti susreta Zaldua nakon sudara sa Capanom pada u kaznenom prostoru, no sudac Pinheiro je samo odmahnuo rukom na njegovo traženje kaznenog udarca.

Domaćini su do gola mogli doći u 11. minuti kada je nakon pogreške Halilovića Silva izbacio Isaka u veliku priliku, ali udarac švedskog napadača brani Nevistić.

Portugalski sudac Pinheiro je na bijelu točku pokazao u 19. minuti smatrajući da je Andrijašević nakon ubačaja iz kuta igrao rukom što je izazvalo opravdane proteste gostujućih igrača obzirom da je rukom igrao Isak. Nakon nekoliko minuta konzultacija s pomoćnikom sudac je odustao od svoje prvotne odluke.

U 30. minuti nakon prodora Januzaja u prilici se našao Isak, ali je Velkovski dobrom reakcijom nadmudrio domaćeg ofenzivca.

Isak je ponovno u velikoj prilici u 36. minuti kada ga je dodavanjem uposlio Zubimendi, ali ponovno kao pobjednik tog duela izlazi Nevistić.

U jeku napada Reala do vodstva dolazi Rijeka. Iz kornera je u 37. minuti ubacio Murić, a loptu je s prve stative prenio Menalo dok ju je u mrežu iz peterca zakucao Velkovski.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon novog ubačaja iz kornera još jedan udarac je uputio Isak, ali ovaj put nije pogodio okvir gola.

Treća minuta drugog poluvremena donijela je snažan udarac sa skoro 30 metara Le Normanda i odličnu intervenciju vratara Rijeke.

Minutu kasnije velika šansa za Rijeku kada je Murić iskoristio pogrešku obrane Reala, ali u situaciji 1 na 1 njegov udarac brani Remiro.

Nevistić se još jednom obranom iskazao i u 57. minuti kada je spriječio pogodak nakon solo prodora Oyarzabala. Odmah potom nakon ubačaja iz kornera isti igrač udarcem glavom pogađa gredu.

U 62. minuti s ruba kaznenog prostora zaprijetio je i Januzaj čiji udarac se od Galovića odbija u korner. Nakon ubačaja iz kuta u prilici se našao Monreal koji nije dobro reagirao na pet metara.

Real Sociedad do izjednačenja dolazi u 69. minuti. Gorosabel s desne strane u šesnaestercu pronalazi Bautista koji se odličnim okretom izborio za udarac kojim je matirao odličnog Nevistića.

Samo četiri minute kasnije Rijeka ponovno dolazi u vodstvo. I ovaj put gosti do gola dolaze nakon kornera kada je na odbijenu loptu natrčao Lončar te je s 15 metara šalje iza leđa Remira.

Real se u rezultatski egal vraća u 79. minuti kada je nakon duge akcije Merino uposlio Monreala, a njegov udarac se odbija od Tomečaka i završava pod gredom Rijekina gola.

U 81. minuti ponovno je u akciji kombinacija Gorosabel i Bautista, ali udarac glavom potonjeg odlazi pokraj stative.

Domaćini su do konca susreta pokušali doći do novog pogotka, ali obrana Rijeke je odoljela svim njihovim napadima. Najizglednija prilika je bila u petoj minuti sudačke nadoknade kada je udarac Zubimendija s 15 metara blokirao Capan.

U drugom večerašnjem susretu u skupini F AZ Alkmaar i Napoli su također odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 tako da će posljednjih 90 minuta dati odgovor na pitanje tko će proći dalje iz ove skupine.

U posljednjem kolu grupne faze natjecanja Rijeka će sljedećeg četvrtka na rujevici dočekati AZ Alkmaar dok će Real Sociedad gostovati kod Napolija.