Rijeka s novom pobjedom potvrdila prolazak Gzire (VIDEO)

Rijeka je i u uzvratnom susretu 2. kola kvalifikacija Konferencijske lige bila bolja od malteške Gzire United. Izabranici Gorana Tomića su pred 2.187 gledatelja na Rujevici slavili rezultatom 1:0 (1:0), a jedini pogodak na utakmici postigao je Josip Drmić.

Bijeli su tako s ukupnih 3:0 izborili sljedeću rundu kvalifikacija u kojima će odmjeriti snage s Hibernianom koji je s uvjerljivih 5:1 eliminirao andorsku Santa Colomu. Prva utakmica igra se 5. kolovoza u Škotskoj, a uzvrat je na rasporedu tjedan dana kasnije u Rijeci.

Prvu konkretniju pokušaj na utakmici vidjeli smo u 11. minuti kada je Drmić u šesnaestercu primio ubačaj Tomečaka, a onda je iz okreta s desetak metara poslao loptu daleko od okvira gola.

Rijeka je veliku priliku za vodstvo propustila u 18. minuti kada je Drmić u 18. minuti ubacio s desne strane za Abassa, lopta se od njega odbija do Ampema koji je bio oči u oči s Haberom, no golman gostiju izlazi kao pobjednik tog dvoboja. Samo minutu kasnije Abass je dobro pucao s dvadesetak metara, a Haber odbija loptu u korner.

Na isteku 19. minute iz daljine je nakon odličnog driblinga snažno pucao Ampem, no lopta je prošla malo pokraj vratnice. Tri minute kasnije u prilici je i Čerin čiji udarac sa 17 metara nakon povratnog dodavanja Tomečaka od bloka također odlazi malo pokraj stative.

Blizu gola je u 24. minuti bio Drmić koji sa 17 metara također za malo šalje loptu pored okvira gola Gzire.

Domaćini su otor Gzire slomili u 27. minuti nakon pogreške vratara Habera. On je ispustio ubačaj koji je uputio Tomečak, a njegov poklon je spremno dočekao Drmić koji je poslao loptu u praznu mrežu.

U 31. minuti Abass se izborio za udarac s oko 20 metara kojim je loptu poslao iznad grede. U istoj minuti iz daljine je pucao i Ampem, no Haber je upisao obranu.

Pavičić je u 36. minuti izborio slobodni udarac na dvadesetak metara od gola Gzire, iz njega je pucao Čerin, ali loptu je poslao samo do živog zida. Njegov drugi pokušaj potom od bloka završava u korneru iz kojeg je Pavičić pronašao Smolčića, ali i u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti.

U 39. minuti nakon ubačaj s desne strane loptu je na drugoj stativi primio Vukčević koji je s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, ali lopta prolazi malo pokraj stative. Dvije minute kasnije novi ubačaj Tomečaka s desne strane zamalo u vlastitu mrežu skreće Mentz.

Maltežani su se uklazali u 44. minuti kada je prizemnim udarcem iz daljine zaprijetio Pisani, no nije bilo potrebe za intervencijom Labrovića.

Davis se u 52. minuti našao u dobroj situaciji pred golom Rijeke, no njegov pokušaj je blokirao Galović. Isti igrač je iz daljine pucao u 59. minuti za sigurno obranu vratara domaćih.

Rijeka uzvraća minutu kasnije preko Pavičića koji je u kaznenom prostoru pucao nakon okreta, ali lopta je išla ravno u Habera. Već u 61. ponovno je u akciji Pavičić koji ovaj put udarcem s ruba kaznenog prostora ne pogađa okvir gola.

Pavičić je najbliže pogotku bio u 71. minuti kada se izvrsno izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, ali njegov pokušaj završava na suprotnoj stativi. U 77. minuti u dobroj šansi se našao i Liber, no ovaj put Haber upisuje obranu.

Na suprotnoj strani u 84. minuti glavom je pucao Jefferson, a lopta je otišla pored okvira gola. Bila je to posljednja ozbiljnija situacija na dvoboju.