Rijeka s tri pogotka u drugom dijelu svladala ‘Farmaceute’ te stigla na bod zaostatka za Dinamom i Osijekom (VIDEO)

U trećoj utakmici programa 26. kola HT Prve lige Rijeka je pred 3 412 gledatelja na Rujevici rezultatom 3-0 (0-0) svladala Slaven Belupo i tako šesnaestom ligaškom pobjedom stigla do 52 boda na kontu, jednog manje od vodećih Dinama (utakmica manje) i Osijeka.

Momčad Zorana Zekića danas je odigrala odlično prvo poluvrijeme tijekom kojeg su gosti bili i izraženije bolja momčad, ali Rijeka u drugom dijelu strpljivom igrom stiže do pogodaka vrijednih pobjede. Strijelci za slavlje ‘Bijelih’ bili su Haris Vučkić u 55. i Josip Drmić u 70. minuti.

Već nakon četrdesetak sekundi igre gosti su bili blizu pogotka. Goda je s lijeve strane ubacio naprijed za Godu koji je pobjegao čuvarima i s petnaest metara dodirom iz prve pokušao prebaciti Labrovića, ali on dodirom odbija loptu u korner.

Rijeka nije uvodno uspijevala povezati nekoliko konkretnih dodavanja i izlazak naprijed. U šestoj minuti se poslije ubačaja iz kuta Soldo izborio za prostor i udarac glavom, ali Labrović je bio siguran u reakciji. Odlično je Zekićeva momčad izgledala uvodno. Nakon blokiranog udarca koji je uputio iz daljine Kvržić je izveo i ubačaj iz kuta te pokušao izravno zaprijetiti, lopta je završila malo iznad grede.

Deveta minuta donijela nam je već treću obranu Labrovića, Zapata se s lijeve strane napada odlučio na udarac u prvi kut, ali domaći vratar i to je ‘ukrotio’.

Prvu i jedinu priliku Rijeke u prvom dijelu vidjeli smo u 11. minuti kada se na ubačaj s desne strane lopta od Krešića odbila do Pavičića koji je snažnim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca natjerao Suška na reakciju, a odbijenu loptu požrtvovnim je uklizavanjem ispred Vučkića u korner odbio Božić.

Dosta se, u vidu prilika, smirila utakmica od ovog trenutka. Ravnopravniju igru gledali smo na Rujevici, generalno dosta izravnije i okomotije goste, te dosta opreznije i sigurnije domaćine u izgradnji napada.

Do kraja poluvremena Rijeka je imala još jednu dobru situaciju kada je na ubačaj s desne strane Sušak uz manje probleme u petercu uspio uhvatiti loptu, dok su ‘Farmaceuti’  zaprijetili preko Caimacova, čiji je snažan udarac po sredini vrata u 45. minuti Laborvić uspješno odbio, te Bogojevića koji je u posljednjim sekundama igre iz daljine pucao malo iznad okvira vrata.

Lijepu polukontru gosti su odigrali u 52. minuti, Goda je odigrao lijevo u prostor za Zapatu koji se uvukao u sredinu i s ruba šesnaesterca pucao u okvir, Labrović je dobrim postavljanjem odbio loptu daleko od vrata.

Rijeka je do vodstva stigla u 55. minuti poslije lijepe akcije. S desne strane napada domaćini su ubrzano okrenuli igru na suprotnu stranu, Čerin je odlično pronašao Pavičića koji se dominantno probio prema petercu i odigrao u sredinu gdje Vučkić mirno s dva metra trese mrežu za 1-0 i svoj sedmi pogodak u 21. Prva HNL nastupu.

Čim se krenulo s centra ‘Farmaceuti’ su zaprijetili, Zapata se izvukao lijevo i dao u sredinu za Godu čiji je udarac uz pravovremeni blok otišao tik uz lijevu vratnicu.

Do povećanja vodstva ‘Bijeli’ su stigli poslije dva uzastopna kornera i kraćeg pritiska u 70. minuti. Gosti su prethodno drugom ubačaju iz kuta tražili i prekršaj nad Parackim, ali sudac Strukan nije reagirao. Kratka kombinacija Murića i Čerina rezultirala je prizemnom loptom u sredinu gdje se s lijeve strane izvukao Drmić i s deset metara pogodio mrežu za 2-0 i svoj šesnaesti ligaški pogodak u sezoni.

Konačnu potvrdu ‘odrađenog posla’ za Rijeku donio je Čerin u 78. minuti. Udarac Krešića na ubačaj Murića iz kuta obranio je i odbio kratko Sušak, a fantastično spretnim volejem mrežu je za 3-0 zatresao Slovenac kojem je to bio prvijenac u ovoj sezoni, ukupno drugi pogodak u 49. Prva HNL nastupu.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje kod Hrvatskog dragovoljca u Kranjčevićevoj, dok će Slaven Belupo u Koprivnici dočekati Istru 1961. Prethodno spomenutoj prvenstvenoj obvezi ‘Bijele’ čeka i polufinale kupa u kojem u srijedu (18h) na Rujevici igraju s Osijekom. Program ovog kola prvenstva zaključuje se sutrašnjim okršajima Gorice i Hrvatskog dragovoljca (15:00) te Istre 1961 i Hajduka (17:05).

U sklopu 26. kola HT Prve lige od 17:05 na Rujevici počinje dvoboj Rijeke i Slaven Belupa. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna duela slavila je Rijeka koja je i na domaćem terenu i u Koprivnici bila bolja rezultatom 2:1.

Domaćini ne mogu računati na kapetana Hrvoja Smolčića koji ima problema s ozljedom dok kod gostiju zbog kartona nema Liklina, a Zidrum, Kocijan i Zvonarek su ozlijeđeni.

Trener Rijeke Goran Tomić je u najavi sraza izjavio: “Izuzetno bitna utakmica protiv neugodnog protivnika. Slaven Belupo igra u odličnoj formi, kolega Zoran Zekić napravio je konkurentnu ekipu. Utakmicu smatram ključnom za ovaj dio sezone, moramo biti na nivou. Trebat će i pomoć publike, puno energije i strpljenja da svladamo Slaven Belupo.”

Strateg Farmaceuta Zoran Zekić je rekao: “Očekujem da budemo pravi protivnik i da odigramo što bolju utakmicu. Napravili smo dobru analizu i nadam se da ćemo zaista biti dobar takmac.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik) i Dario Kulušić (Šibenik) dok su za VAR zaduženi Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Krunoslav Moslavac (Virovitica), kontrolor suđenja je Miroslav Vitković (Velika Gorica), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Miroslav Cindrić.