Rijeka se s Malte vraća s dva gola prednosti nad Gzirom

Rijeka je u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija Konferencijske lige na stadionu Centenary na Malti slavili protiv Gzire rezultatom 0:2 (0:0). Oba gola na utakmici vidjeli smo u drugom poluvremenu kada su se u strijelce upisali Denis Bušnja i Prince Ampem. Gosti su u završnici utakmice ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Ivan Lepinjica.

Momčad Gorana Tomića tako ima osjetnu prednost pred uzvrat koji je na rasporedu sljedećeg četvrtka na Rujevici. Ukoliko opravdaju ulogu favorita u sljedećem kolu kvalifikacija ih očekuje bolji iz dvoboja škotskog Hiberniana i andorske Santa Colome.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu priliku na utakmici imala je Rijeka u 21. minuti kada je nakon asistencije Murića s 13 metara pucao Drmić, no nije bilo konkretnije opasnosti po gol Gzire. Sedam minuta kasnije vidjeli smo i pokušaj Ampema kojeg je obranio Haber.

U 32. minuti je uslijedio i pokušaj Murića s ruba kaznenog prostora te još jedna dobra intervencija Gzirinog vratara. U posljednjoj minuti prvog dijela domaći napadač Davies nije uspio iskoristiti nesporazum Vukčevića i Labrovića obzirom da je vratar Rijeke na koncu ipak uspio prvi doći do lopte.

Sudačka nadoknada prvog poluvremena ponudila je priliku za Pavičića i Murića koji iz kaznenog prostora ipak nisu uspjeli uputiti konkretniji udarac prema golu domaćih.

Tomečak je bio u prilici u 51. minuti nakon asistencije Bušnje, ali njegov udarac završava ravno u vratara Habera.

Rijeka je u vodstvo došla u 57. minuti kada je Tomečak s desne strane povratnim dodavanjem uposlio Bušnju, a on je preciznim udarcem s 15 metara poslao loptu uz samu stativu Haberova gola. Bio je to njegov drugi pogodak u dresu kluba s Rujevice.

Domaćini su uzvratili već u 60. minuti kada je dalekometnim pokušajem Labrovića pokušao iznenaditi Davis, no njegov dobar udarac prolazi malo pokraj okvira vratiju. Samo tri minute kasnije dobro je pucao Correa, no vratar Rijeke odličnom reakcijom spašava svoj gol.

Dobar pokušaj u 76. minuti vidjeli smo od Thiaguinha koji je nakon prodora po lijevoj strani pucao skoro iz mrtvog kuta, a Labrović odbija loptu u korner. Nakon njega je priliku imao Jefferson, no iz dobre pozicije loše je pucao.

Propuštene šanse domaćih Rijeka je kaznila u 77. minuti prvijencem Ampema. Njega je nakon velike pogreške vratara Habera nesebično uposlio Obregon, a nigerijskom napadaču nije bilo teško sa šest metara poslati loptu u mrežu.

Rijeka je u 87. minuti ostala s igračem manje nakon što je nepotrebnim prekršajem drugi žuti karton zaradio Ivan Lepinjica. Domaćini do konca susreta nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć kako bi smanjili prednost Rijeke.