Rijeka u Koprivnici srušila Farmaceute (VIDEO)

Rijeka je u 34. kolu HT Prve lige upisala vrijednu pobjedu u borbi za pozicije koje vode u UEFA Konferencijsku ligu. Izabranici Gorana Tomića su u Koprivnici bili bolji od Slaven Belupa rezultatom 0:2 (0:1), a u strijelce su se upisali Franko Andrijašević i Josip Drmić.

Rijeka se tako sa šesnaestom ovosezonskom pobjedom Gorici približila na četiri boda zaostatka dok je Hajduku pobjegla na četiri boda prednosti uoči njihovog večerašnjeg međusobnog sraza.

Faramaceuti su pak upisali i četvrti poraz u nizu te će u dvobojima s Istrom 1961 i Varaždinom tražiti bodove vrijedne ostanaka u najvišem rangu natjecanja.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi su zaprijetili gosti i to preko Menala koji u 9. minuti glavom, a u 11. nogom šalje loptu malo pokraj stative. Isti igrač je u 13. minuti pronašao Pavičića čiji prizemni udarac iz sjajne pozicije s deset metara odličnom reakcijom brani Filipović.

Vratar Slaven Belupa i u 28. minuti izlazi kao pobjednik dvoboja s Pavičićem kojeg je u situaciju 1 na 1 ovaj put izbacio Lončar. Dvije minute kasnije Pavičić je iz kornera ubacio za Capana, a on iz peterca šalje loptu malo pokraj suprotne stative.

Faramaceuti su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 33. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Glavčić, a lopta od bloka Galovića prolazi tik uz vratnicu. Iz kornera je potom ubacio Glavčić, a Bogojević je dočekao odbijenu loptu te je iz poluvoleja zatresao gredu, a na novu odbijenu loptu nije dobro reagirao Prce koji je gađao iznad grede.

Nova prilika za domaćine uslijedila je u 36. minuti kada Bogojević ubačajem s desne strane asistira za Krstanovića koji puca ravno u Nevistića. U istoj minuti uslijedila je i prilika na drugoj strani u kojoj je Drmić uposlio Lončara, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora uz male poteškoće brani Filipović.

Sudac Jović je u 37. minuti pokazao na kazneni udarac za Rijeku nakon što je lopta u šesnaestercu u ruku pogodila Prcu poslije udarca Menala. Međutim na intervenciju VAR-a Jović je pogledao snimku te je poništio svoju odluku obzirom da je stoperu Slavena ruka bila uz tijelo.

Uslijedio je ubačaj iz kornera za goste iz kojeg Lončar u petercu pronalazi Andrijaševića, a on je loptu poslao pod gredu za prednost Rijeke. Kapetanu bijelih bio je to 12. zgoditak u aktualnoj sezoni.

Slaven Belupo je priliku za izjednačenje imao u 48. minuti kada je Mlinar ubacio iz kornera, Nevistić odbija loptu do usamljenog Lulića koji je s deset metara šalje malo iznad grede. Filipović u 55. minuti u posljednji trenutak kupi loptu ispred Capana kojeg je ubačajem tražio Pavičić.

Capan u 64. minuti dubinskom loptom traži Menala, no vratar Filipović je pravovremeno istrčao van šesnaesterca te je prvi došao do lopte.

Dvije minute kasnije Lončar je tražio Menala kojeg u kaznenom prostoru ruši Filipović, no sudac Jović se prvotno nije oglasio nakon čega ga je VAR pozvao na pregled snimke poslije koje je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač s 11 metara bio je Josip Drmić koji je loptu poslao u jednu, a Filipovića u drugu stranu za svoj peti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Krstanović je u 73. minuti pucao sa 17 metara za sigurnu obranu Nevistića. Tri minute kasnije Bačelić-Grgić pada u kaznenom prostoru nakon duela s Galovićem, no sudac Jović nije uslišio njegov zahtjev da pokaže na bijelu točku.

Prva minuta sudačke nadoknade ponudila je proboj Štefulja nakon kojeg je pronašao Menala, no njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan. Dvije minute kasnije nakon dodavanja Libera u prilici je i Yateke, no Filipović obranom spašava svoju mrežu. Gosti su se tako na koncu nakon tri kola vratili na pobjedničke staze u HT Prvoj ligi.

Kolo se nastavlja od 18:05 na Maksimiru gdje se susreću Dinamo i Varaždin, a zaključit će ga Hajduk i Gorica čiji sraz na Poljudu počinje od 20:10.

Slaven Belupo će od 16 sati u sklopu 34. kola HT Prve lige na stadionu Ivan Kušek Apaš odmjeriti snage s Rijekom. Domaćini još uvijek nisu osigurali ostanak u najvišem rangu natjecanja dok su gosti u borbi za mjesta koja sljedeće sezone vode u UEFA Konferencijsku ligu.

U njihova tri prethodna međusobna ovosezonska sraza uspješnija je bila Rijeka koja je na Rujevici upisala pobjedu (2:0) i remi (1:1) dok su u Koprivnici slavili s 1:3.

Domaćini za danas na raspolaganju nemaju ozlijeđenog Liklina dok kod gostiju iz istog razloga nedostaju Velkovski, Smolčić i Brat, a Murić ima žute kartone.

Trener Farmaceuta Tomislav Stipić je u najavi utakmice rekao: “Moja očekivanja uvijek definira situacija u kojoj se nalazimo. Priželjkujem da naša ekipa ostvari rezultat i stavi ‘točku na i’. Ipak, Rijeka nije ni momčad ni klub kojeg mi uobičajeno i u prolazu pobjeđujemo, ali se može dogoditi ako budemo pravi. Sami okvir ove utakmice budi napetost. Rijeka brani mjesto koje vodi u Europu, a mi mjesto u HNL-u.”

Strateg Rijeke Goran Tomić je izjavio: “Jako mi je drago da nova utakmica brzo dolazi. Ovo je prilika da igrači pokažu da je ogled s Dinamom bio jedan loš dan i jedva čekamo da utakmica počne.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati sugrađanin Luka Pušić, Marko Stolnik (Varaždin) i Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) dok su za VAR zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Zoran Pandža (Vinkovci), a kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek).