Rijeka upisala prvu pobjedu na domaćem terenu (VIDEO)

Tek u 13. kolu SuperSport HNL-a Rijeka je došla do prve domaće pobjede u sezoni. Žrtva joj je bila Lokomotiva protiv koje su slavili rezultatom 3:0 (2:0). Za domaće su se u strijelce upisali Matija Frigan koji je zabio dva pogotka te Haris Vučkić, a obje momčadi su dvoboj završile s po deset igrača obzirom da su duple žute kartone dobili De Haas i Mateo Pavlović.

S drugim uzastopnim slavljem momčad Sersija Cosmija je preskočila današnjeg suparnika na prvenstvenoj ljestvici dok su izabranici Silvija Čabraje produbili svoju krizu obzirom da su u posljednjih pet susreta uspjeli osvojiti samo bod.

Domaćin je u 5. minuti zatresao mrežu Lokomotive preko Pavlovića nakon što ga je iz slobodnog udarca pronašao Vrančić, no pogodak nije priznat jer je stopera Rijeke prilikom primanja lopta pogodila u ruku.

Deset minuta kasnije u odličnoj šansi se našao Frigan koji s ruba kaznenog udarca nakon proigravanja Pavlovića šalje loptu pored stative nakon čega je pomoćni sudac označio njegovo zaleđe.

Lokomotiva uzvraća u 17. minuti kada je Tuci s 15 metara iskosa nakon dodavanja Aliyu gađao suprotni kut, no Labrović paradom odbija loptu u korner.

Nova dobra šansa za Rijeku uslijedila je u 22. minuti. Poslije ubačaja Smolčića s desne strane na drugoj stativi se nije najbolje snašao Ampem čiji udarac na koncu brani Šubarić.

Domaćin u vodstvo dolazi u 25. minuti preko Matije Frigana. Prodor po desnoj strani rezultirao je povratnim dodavanjem Grgića prema mladom napadaču čiji udarac Mersinaj i Šubarić zajedničkim snagama nisu uspjeli obraniti.

U 29. minuti je mrežu zatresao i Vučkić nakon što je skrenuo udarac Ampema iz daljine, ali to je napravio iz zaleđa pa gol nije priznat.

Frigan ponovo prijeti i u 32. minuti kada je snažnim udarcem sa 17 metara loptu poslao malo iznad prečke.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Groznica je dobro proigrao Aliyua, a njegov traljav udarac iz šesnaesterca brani Labrović.

VAR soba u kojoj je bio Duje Strukan je u 34. minuti pozvala suca Lovrića na pregled video snimke nakon što je De Haasa lopta pogodila u ruku poslije udarca Ampema što je rezultiralo kaznenim udarcem za Rijeku. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Vučkić za povećanje vodstva domaćih.

U 53. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa dobro je pucao Stojković, a Labrović je boksao loptu koja je išla pod gredu. Gosti prijete i dvije minute kasnije kada je glavom neprecizno pucao Tuci poslije ubačaja Pivarića.

Lokomotiva je u 58. minuti odigrala kombinaciju iz slobodnog udarca s dvadesetak metara udaljenosti nakon koje je udarac Pivarića blokirao živi zid.

Vrlo dobri Stojković je u akciji i u 61. minuti kada je s 15 metara iskosa gađao suprotni kut, a lopta je prohujala malo pored stative.

Pet minuta kasnije novi ubačaj Pivarića s lijeve strane završio je na glavi Kulenovića koji također nije bio dovoljno precizan po gol Rijeke.

Do novog gola Frigan je mogao doći u 70. minuti kada je odbijenu loptu sa šest metara iz odlične situacije poslao visoko iznad prečke.

Samo dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Vukčević je u posljednji trenutak na vrhu peterca blokirao udarac Kulenovića.

Gosti su u 73. minuti ostali s igračem manje kada je drugi žuti karton dobio De Haas. Sudac Lovrić je smatrao da je njegov duel sa Selahijem vrijedan nove opomene što je izazvalo velike proteste nizozemskog stopera.

Frigan je u 77. minuti glavom zatresao prečku nakon što mu je ubačajem asistirao Lunetta, a samo minutu kasnije napadač Rijeke ipak dolazi do novog gola. Izvrsno ga je uposlio Selahi, a Salihu i Šubarića nisu uspjeli pronaći način da ga zaustave.

U 81. minuti i Rijeka je ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije prekršaja na Kulenoviću dobio Mateo Pavlović.

Uslijedio je ubačaj iz slobodnog udarca nakon kojeg se u šansi našao Bubanja, ali Labrović je još jednom siguran na golu nakon čega je označeno i zaleđe u začetku akcije.

Kulenović je u 89. minuti pucao iz daljine, a vratar Rijeke je uspio odbiti loptu. Bila je to posljednja ozbiljnija situacija na utakmici.

Slaven Belupo – Rijeka 23.10. 17:10h

Trinaestu dionicu SuperSport HNL-a od 17:10 će na Rujevici zaključiti Rijeka i Lokomotiva. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Kranjčevićevoj završio je slavljem zagrebačke momčadi rezultatom 3:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Mitrovića, Alvareza i Hodžu dok su gosti bez Maleša, Vasilja i Kačavende.

Trener Rijeke Serse Cosmi je dvoboj najavio sljedećim rečenicama: “Za nas su sve utakmice od sada pa do pauze 12. studenog jako bitne s obzirom na situaciju na ljestvici. Nije svakako manje bitna od one s Goricom. Puno važnosti dajemo ovoj utakmici i našim protivnicima. Ovo je jedna ekipa koja traži golove.  nogometu, pobjede su najbolji lijek. Dozvole ti da uđeš u novi tjedan sa malo više vedrine. Ne smijemo si dozvoliti da gledamo na ovu utakmicu kao rješenje naših problema. Pobjeda će nam svakako pomoći, ali da bismo se mi stvarno vidno pomaknuli na ljestvici potreban je jedan dobar niz pobjeda.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Očekuje nas jedna teška i zahtjevna utakmica, kao i protivnik, i mi želimo pobjediti i vratiti se u Zagreb s tri osvojena boda.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će pomagati Kristijan Novosel (Valpovo), Tomislav Keglević (Našice) i Dario Kulušić (Šibenik) dok su za VAR zaduženi Duje Strukan (Split) i Alen Jakšić (Solin). Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorica), kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Miroslav Cindrić.