Rijeka uvjerljiva protiv Varaždina

Pogocima Selahija, Ampema i Bande Rijeka je u 25. kolu SuperSport HNL-a pred 5.114 gledatelja na Rujevici s 3:1 (1:0) bila bolja od Varaždina za kojeg je počasni gol postigao Jelenić.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako nastavili odličan niz u drugom dijelu prvenstva te su desetom pobjedom u sezoni skočili na četvrtu poziciju na ljestvici.

Varaždin je pak nakon pobjeda nad Osijekom i Šibenikom upisao deseti poraz u aktualnoj sezoni te sad za današnjim suparnikom zaostaje jedan bod.

Prvo uzbuđenja na utakmici pripremili su domaćini u 8. minuti kada je Obregon asistirao za Veigu, a njegov udarac s desetak metara iskosa brani Zelenika.

Gosti su uzvratili u 17. minuti kada je Banovec oduzeo loptu Godi nakon čega je s desne strane uposlio Drožđeka, a njegov udarac brani Labrović.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Obregon je ostavio loptu za Ampema, a njegov udarac s 12 metara lovi vratar Varaždina.

U 26. minuti za udarac s desetak metara iskosa se pored Stanića izborio i Marin, no Zelenika nije imao pretjerano težak zadatak.

Obranom u 37. minuti se iskazao Labrović i to nakon udarca Banoveca s desetak metara kojeg je prethodno uposlio Urata. Uslijedio je ubačaj iz kuta Teklića te udarac Šege s prve stative koji je otišao iznad grede.

Domaćin je uzvratio dvije minute kasnije udarcem iz slobodnog udarca Marina te novom sigurnom obranom Zelenike. Nedugo potom dobra akcija domaćih je okončala povratnim dodavanjem Ampema s desne strane kojeg uz poteškoće golman gostiju ipak uspijeva uloviti.

Rijeka do prednosti dolazi u posljednjoj minuti prvog dijela. Veiga je dirblingom prevario Šegu te je s desne strane uposlio Selahija, a njegov prizemni udarac s desetak metara odlazi iza leđa Zelenike.

Ampem se u 49. minuti izborio za udarac sa 17 metara koji je otišao malo iznad grede. Minutu kasnije na suprotnoj strani terena Teklić je iz slobodnog udarca ubacio na drugu stativu, a pokušaj Herrere lako hvata Labrović.

Novi gol Rijeke uslijedio je u 53. minuti kada se Obregon nakon pogreške Jelenića sjurio prema golu te je nesebično uposlio Ampema koji postiže svoj treći gol u aktualnoj sezoni.

Pet minuta kasnije već je 3:0. Iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa pucao je Banda, nitko nije dirao loptu koja je prevarila Zeleniku, a zambijski veznjak je upisao svoj prvijenac za Rijeku.

Varaždin je do gola propustio doći u 63. minuti kada su nakon ubačaja iz kuta Herrera i Stanić propustili praktički s gol crte ubaciti loptu u mrežu. Obrambenom reakcijom na liniji pogotovo se istaknuo Goda.

U 78. minuti nakon starta Gode ozljedu je zadobio Teklić koji je morao napustiti igru, a gostujući trener je priliku dao Domjaniću.

Počasni pogodak Varaždin je zabio u 86. minuti. Ubačaj iz kornera Postonjskog u pogodak je udarcem glavom sa šest metara pretvorio Jelenić. I njemu je to bio prvijenac.

U trećoj minuti sudačke nadoknade s dvadesetak metara je dobro pucao Herrera, a lopta je prošla tik uz vratnicu.

Kolo će od 17:30 na Gradskom vrtu zaključiti Osijek i Hajduk.

Nedjeljni program 25. dionice SuperSport HNL-a od 15 sati na Rujevici otvaraju Rijeka i Varaždin. Njihov prvo ovosezonski međusobni ogled odigran na istom stadionu završio je slavljem gostiju rezultatom 1:2 dok je Rijeka uzvratila u Varaždinu s uvjerljivih 0:3.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Frigana dok su gosti bez Brodića, Kolarića i Perića.

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Važna utakmica, kao i svaka dosad. Važna je jer igramo na domaćem terenu i želimo popraviti rezultate na svom terenu koji nisu bili dobri dosad. Dolazi nam vrlo dobra momčad, dobro izbalansirana i napadački orijentirana. Moramo biti taktički odgovorni i ne puštati previše prostora iza leđa.”

Strateg Varaždina Mario Kovačević je izjavio: “Igraju jako dobar nogomet, na svom stadionu su favoriti protiv svakoga, pa tako i u nedjelju protiv nas. Kolega Jakirović je jako dobro posložio, imaju mladu, potentnu ekipu, koja igra s puno energije, a imaju i kvalitetne pojedince. Mi, kako smo se dogovorili u svlačionici, idemo utakmicu po utakmicu. Veseli me pobjeda protiv Šibenika i želimo se nadograditi na tu pobjedu. Gledamo prije svega sebe i želja nam je odigrati dobru utakmicu. Treba svakoga poštivati, ali ne treba se nikoga bojati. Imamo svoju kvalitetu i ako budemo pravi, čvrsti, posebno u početku utakmice, vjerujem da možemo doći do povoljnog rezultata.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Marjan Tomas (Vladisavci), Kruno Šarić (Županja) i Tihomir Pejin (Donji Miholjac) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfaanr) i Dario Kolarević (Zagreb). Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), a kontrolor suđenja Ivica Modrić (Zagreb) dok je časnik za sigurnost Miroslav Cindrić.