Rossoneri na San Siru bolji od Dinama (VIDEO)

Dinamo je nakon pobjede nad Chelseaom u 2. kolu Lige prvaka poražen od Milana. Rossoneri su na San Siru bili bolji od Plavih rezultatom 3:1 (1:0). Za crveno-crne su se u strijelce upisali Giroud iz kaznenog udarca, Saelemaekers te Pobega, a nadu gostima je nakratko vratio Oršić nakon odlične suradnje s Petkovićem.

Ključan period dvoboja dogodio se koncem prvog i početkom drugog poluvremena kada su Plavi primili dva pogotka. Dinamo je tako zabilježio tek drugi poraz otkada ga je koncem travnja ove godine ponovno preuzeo Ante Čačić.

U drugom susretu skupine E večeras se u Londonu sastaju Chelsea i Red Bull Salzburg, a Plavim novi ispit u najprestižnijem klupskom natjecanju imaju imaju početkom listopada kada gostuju u Austriji.

Domaćin je od početka susreta imao terensku inicijativu, a u 5. minuti je nakon ubačaja s desne strane glavom s deset metara pucao Tonali, a lopta je proletjela visoko iznad gola Dinama. Tri minute kasnije s ruba šesnaesterca je pucao Giroud, ali s istim učinkom.

U 20 minuti Tonali je nakon pogreške Ljubičića dugim dodavanjem proigrao Leaa koji se sjurio po desnoj strani napada, ali u posljednji trenutak je odlično uklizao Moharrami te je izbio loptu u korner.

Dobru priliku Plavi su kreirali u 28. minuti kada je Oršić uposlio Moharramija koji se oslobodio Hernadeza, a njegov udarac od bloka završava pored gola.

Četiri minute kasnije Livaković je sigurno obranio pokušaj glavom kojeg je s desetak metara poslije ubačaja Hernandeza uputio Giroud.

Dobru šansu je u 33. minuti propustio realizirati Leao koji je s vrha peterca iskosa lijevom nogom pucao pored vrata nakon ubačaja Diaza.

Dinamo uzvraća u 35. minuti nakon prepoznatljive akcije Oršića koji s vrha šesnaesterca iskosa šalje loptu malo pored suprotne stative.

Giroud je u akciji i u 40. minuti kada se izborio za udarac s desetak metara, ali u njegovom pokušaju nije bilo dovoljno snage da ozbiljnije ugrozi gol Dinama.

Rossoneri su u 43. minuti dobili priliku povesti iz kaznenog udarca nakon što je sudac Gil kontakt Šutala i Leaa ocijenio dovoljnim da pokaže na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Giroud koji je loptu poslao u jednu, a Livakovića u drugu stranu.

Start drugog poluvremena bio je za poželjeti igračima Milana. Leao je probio po lijevoj strani nakon čega je uputio centaršut na vrh peterca, a tamo je natrčao Saelemaekers te je glavom zakucao loptu pod gredu.

Dinamo se u igru vraća u 56. minuti kada je ponovno na sceni bila fantastična suradnja Petkovića i Oršića. Prvi je pored četiri igrača Milana uputio odličnu asistenciju nakon čega je napadač Dinama izvrsno poslao loptu pored nemoćnog Maignana.

Pitanje pobjednika je riješeno u 76. minuti kada je Pobega odigrao dupli pas s Hernandezom nakon čega je sa sedam metara uz pomoć grede poslao loptu iza leđa Livakovića.

Leao je u 86. minuti još jednom dobro ubacio s lijeve strane, no Dest na drugoj stativi glavom s pet metara šalje loptu iznad prečke. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.

Rezultati 2. kola:

AC Milan – Dinamo 3:1
Chelsea – Red Bull Salzburg 21h

Raspored 3. kola:

Red Bull Salzburg – Dinamo 5.10. 18:45h
Chelsea – AC Milan 5.10. 21h

U drugom kolu skupine E Liga prvaka od 18:45 na San Siru počinje sraz AC Milana i GNK Dinama. Domaćini su u prvoj dionici remizirali kod Red Bull Salzburga, a Plavi su na Maksimiru upisali veliku pobjedu nad Chelseaom.

Rossoneri u današnjem ogledu ne mogu računati na Florenzija, Origija, Rebića i Ibrahimovića koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Boška Šutala.

Trener AC Milana Stefano Pioli je u najavi rekao: “Jako je važna utakmica, ali ne može biti odlučujuća. Sutra možemo postati lider skupine, to je za nas prilika. Bit će jako teško jer je Dinamo sasvim zasluženo pobijedio u prvoj utakmici. U svojoj ligi zabijaju po tri gola po utakmici. Navikli su tako igrati u ligi, ali protiv Chelseaja su igrali drugačiju utakmicu, išli su na kontre. Imaju sve karakteristike da budu jako težak i neugodan protivnik.”

Strateg Dinama Ante Čačić je izjavio: “Dolazimo na San Siro kao vodeća momčad u skupini, nastojat ćemo da tako ostane i nakon ove utakmice. Igramo protiv domaćina koji je favorit, ali izvedba koju smo prezentirali protiv Chelseaja daje nam pravo vjerovati da možemo ponoviti takvo izdanje. Bude li tako, domaćinu će biti teško. Raspoloženje je dobro, vjerujem u momčad koja će istrčati, imamo sjajnu atmosferu, iza nas je sjajno natjecateljsko razdoblje i u prvenstvu i u Europi i s pravom se nadamo dobroj prezentaciji. Bude li tako, možemo se nadati dobrom rezultatu.”

Glavni sudac utakmice je Jesus Gil Manzano iz Španjolske kojem će asistirati Diego Barbero Sevilla, Angelo Nevado Rodriguez i Ricardo De Burgos Bengoechea dok će u VAR sobi biti Juan Martinez Munuera te Pol van Boekel iz Nizozemske. Njih će nadgledati Šveđanin Markus Strömbergsson, a posao delegata će obavljati Kuanysh Kanapyanov iz Kazahstana.