Rudari nadoknadili -4 u Dortmundu, Bayernov prvi poraz pod Heynckesom

U 13. kolu svjedočili smo povijesnom preokretu Schalkea, koji je nakon Bayerna 1976. jedina momčad Bundeslige koja je uspjela nadoknaditi četiri zgoditka zaostatka – nakon što su od 25. minute gubili 4-0 u Dortmundu. Osim na Revierderbyu, zanimljivo je bilo i u Hamburgu, gdje je istoimeni domaćin lakoćom pobijedio i bez pogodaka ostavio do sada raspucanu momčad Juliana Nagelsmanna. Uz Hamburg, domaće pobjede upisali su i Augsburg, Freiburg i Leipzig, dok je Gladbach iznenadio vodeći Bayern – zadavši prvi prvenstveni poraz treneru Heynckesu još od 2012. godine. Leverkusen je, osmim ovosezonskim zgoditkom Vollanda, srušio Kovačeve trupe u Frankfurtu, a gostujuću pobjedu upisala je i Hertha kod posljednjeg Kolna – na krilima dvostrukog strijelca Ibiševića. Stuttgart je na sedmom gostovanju ove sezone prvi put uspio zadržati bod – odigravši 1-1 kod Hannovera.

The Ultimate Managed Hosting Platform
Povijesni Revierderby u Dortmundu

Posljednja momčad u Bundesligi kojoj je uspjelo nadoknaditi četiri zgoditka zaostatka, bila je momčad Bayerna predvođena zvijezdama Beckenbauerom i Gerd Mullerom, koja je 1976. protiv Bochuma došla do nevjerojatne gostujuće pobjede 6-5 – nakon što su u 53. minuti gubili 4-0. Momčad Domenica Tedesca čekao je još teži zadatak, kad su već u 25. minuti gubili 4-0 na Signal Iduna Parku. Dortmund, koji je nekoliko dana prije i službeno ispao iz Lige prvaka, protiv Rudara je s(p)retno poveo 11. prvenstvenim zgoditkom Aubameyanga. Da stvar bude gora za goste, pobrinuo se Schalkeov veznjak Stambouli – autogolom nakon ubačaja Sahina. Do sredine poluvremena Žuto-crni su povećali vodstvo, novim pogocima Maria Gotzea i Raphaela Guerreiroa. Sat vremena igre trebalo je Rudarima da se probude iz kome, te u razmaku od četiri minute smanje zaostatak na dva pogotka – preko petog zgoditka Burgstallera i prvijencem 20-godišnjeg Harita. Neoprezan start Aubameyanga sudac kažnjava drugim žutim kartonom i isključenjem, a dodatne probleme za domaćine stvara nova ozljeda Gotzea – kojom je zaključio nastupe u ovoj godini. Posljednjih deset minuta susreta Rudari dolaze do povijesnog boda, prvo Caligiuri efektno pogađa mrežu domaćina, a potom Naldo glavom matira Weidenfellera. Bio je to sedmi uzastopni susret bez poraza Schalkea, dok izabranici Petera Bosza nastavljaju crni niz bez prvenstvene pobjede od kraja rujna.

Dortmund – Schalke 4:4 (Aubameyang 12, Stambouli (ag) 18, Gotze 20, Guerreiro 25 / Burgstaller 61, Harit 65, Caligiuri 86, Naldo 90+4)

Gladbach nanio prvi poraz Heynckesu od listopada 2012.

Bavarci su pod vodstvom njemačkog stratega bili neporaženi u posljednjih 25 susreta, a ove sezone pod njim su nanizali devet uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima. Nakon dvije gostujuće pobjede u Berlinu i Hoffenheimu, momčad Dietera Heckinga na domaćem terenu savladala je bavarskog diva. Ruka Niklasa Sulea osigurala je domaćinima udarac s bijele točke, koji mlađi brat Hazard uspješno realizira. Minutu prije kraja poluvremena sveprisutni Lewandowski pogađa stativu, a već u sljedećem napadu Matthias Ginter povećava vodstvo Gladbacha – nakon asistencije Stindla. Drugi dio susreta pripao je Bavarcima, prvo Coman pogađa vratnicu, da bi potom Vidal sjajno pogodio iz daljine za konačnih 2-1. Ovim porazom Bayern je ostao na vrhu Bundeslige, tri boda iza prošlosezonskog konkurenta Leipziga, dok pet bodova zaostaju Schalke i Gladbach.

Gladbach – Bayern 2:1 (Hazard (pk) 39, Ginter 44 / Vidal 74)

Hoffenheim bez ispaljenog metka

U dvanaest susreta ove sezone momčad Hoffa bar je jednom probila protivničku mrežu, a posljednji put kad su ostali bez pogotka bilo je u posljednjem susretu prošle sezone – protiv Augsburga. Nakon poraza od Brage u Europskoj ligi, čime su se oprostili od europskog proljeća, Nagelsmannovi izabranici pali su i u Hamburgu. Mladi branič Hoffa, Kevin Akpoguma, rano je zapečatio sudbinu gostiju – autogolom već u šestoj minuti susreta. Nevjerojatnim zgoditkom iz slobodnog udarca s više od trideset metara, Filip Kostić povećao je vodstvo Hamburga – pogodak koji ide na dušu gostujućim braničima i katastrofalnom postavljanju u živom zidu. Za konačni potop Hoffenheima pobrinuo se Gideon Jung – prvijencem nakon tri sezone u dresu Hamburgera.

Hamburg – Hoffenheim 3:0 (Akpoguma (ag) 6, Kostić 75, Jung 88)