Rudeš pogotkom Štrkalja iz kaznenog udarca svladao Istru (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rudeš je pred 134 gledatelja u derbiju začelja rezultatom 1-0 (1-0) svladao Istru 1961 i tako stigao do druge ligaške pobjede u sezoni.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Tomislav Štrkalj iz kaznenog udarca u 37. minuti.

Rudeš je ovom pobjedom stigao do deset prvenstvenih bodova te je devet kola prije kraja na sedam bodova od svog današnjeg suparnika koji drži pretposljednje mjesto. Istri je ovo pak peti poraz u nizu, četvrti otkad je klupu preuzeo Igor Cvitanović.

Prvu pravu prijetnju na susretu vidjeli smo u 5. minuti kada je 22-godišnji Španjolac Fuentes s ni tri metra(s protivničkim igračem na leđima) pogodio gredu okvira Banićevih vrata.

U 19. minuti ponovno prijete gosti. Kevin Rimane je kvalitetnom dugom loptom iza leđa domaće obrane pronašao Miereza, no njegov udarac s nekih 7 metara malo iskosa s desne strane odlazi pored suprotne vratnice.

Minutu poslije Fuentes je pobjegao domaćoj obrani, zaobišao vratara, no u konačnici je njegov pokušaj blokiran, te se lopta slučajno od Španjolca odbila van igre.

Mierez na ubačaj s lijeve strane gostujućeg napada u 29. minuti puca glavom s nekih 11 metara, no Banić nema ni najmanjih problema pri obrani.

U 36. minuti Pejin dosuđuje kazneni udarac za Rudeš nakon što je Rimane u kaznenom prostoru rukom blokirao ubačaj Lisakovicha. Siguran izvođač s bijele točke za 1-0 domaćina bio je Tomislav Štrkalj kojem je to bio treći ligaški pogodak u sezoni.

Mierez ponovno pokušava iz slobodnog udarca s preko 20 metara u 42. minuti, no i taj pokušaj odlazi malo iznad vrata.

U trećoj minuti nastavka utakmice Juranović je pokušao iz slobodnog udarca s nekih 18 metara, pored vrata.

U 53. minuti Grujević je bio blizu pogotka kada je njegov plasirani udarac s nekih 14 metara iskosa s desne strane otišao malo pored suprotne vratnice.

Gosti su u 61. minuti tražili kazneni udarac nakon duela Šute i Ndija, no Pejin opravdano nije reagirao na tu situaciju.

Cvitanović prvu izmjenu radi u 62. minuti, umjesto Fuentesa je ušao 27-godišnji Litavac Karolis Laukžemis. Dvije minute poslije umjesto 23-godišnjeg Senegalca Sanea ulazi crnogorski mu vršnjak Stefan Lončar.

Red izmjena nastavio je Ivković prvom promjenom u svojim redovima kada je u 67. minuti umjesto IvanaBožića na travnjak poslao Franka Kovačevića.

Posljednju izmjenu je Cvitanović napravio u 75. kada je umjesto Rubića ušao 22-godišnji Ekvadorac Caicedo.

U 80. minuti Rudeš prijeti nekoliko puta. Štrkalj je prvo s vrha šesnaesterca pogodio vratnicu, u nastavku je Juranovićev udarac blokiran na nekih 5 metara, a do kraja panike u gostujućim redovima domaći nisu uspjeli uputiti udarac u okvir.

Minutu poslije Banić brani odličan pokušaj Laukžemisa s nekih 8 metara iskosa, u nastavku Mierez puca van okvira.

Gordan Barić umjesto strijelca Štrkalja bila je druga izmjena Tomislava Ivkovića, a Renato Pantalon umjesto Vitalija Lisakovicha u 89. minuti i posljednja.

U sada potpuno otvorenoj utakmici u 82. minuti u prilici se našao i Kovačević, no ostao je malo kratak ispred Čondrića u praktički jedan na jedan situaciji.

Rudeš u sljedećem kolu dočekuje Dinamo, a Istra gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Posljednji susret programa 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige s početkom u 18 sati igraju Rudeš i Istra 1961.

Derbi začelja i konačno bi trebao dati odgovor na pitanje je li Rudeš odigrao svoje u prvoligaškom društvu. Gostima iz Pule pobjeda je neizbježna nužnost ukoliko žele zadržati ozbiljnije izglede da sustignu Inter koji je trenutno na sedam bodova prednosti.

U dvije međusobne utakmice odigrane u aktualnoj sezoni slavila je Istra, u 9. kolu odigranom u Zagrebu bilo je 0-3 za Zeleno-Žute, dok je u 18. kolu odigranom u Puli istarski prvoligaš slavio pogotkom Perića Komšića.

Glavni sudac današnje utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a pomoćnici će mu biti Marjan Tomas iz Vladislavaca i Kruno Šarić iz Županje.

Treneri Tomislav Ivković i Igor Cvitanović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: