Rudeš s tri pogotka u mreži Kelave svladao Inter u Zaprešiću (VIDEO)

U prvom susretu programa 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rudeš je, pred 116 gledatelja u Zaprešiću, rezultatom 0-3 (0-2) svladao Inter i tako upisao treću ligašku pobjedu u sezoni.

Strijelci za Ivkovićevu momčad bili su Pejović i Štrkalj (iz kaznenog udarca), dok je posljednji pogodak u mreži Kelave bio autogol Tatomirovića.

Prvu prijetnju za vratare vidjeli smo u 5. minuti kada je Štrkalj uputio slab udarac s kojim Kelava nije imao ni najmanjih problema.

Aktivno su igrale obje momčadi, no iz takvog pristupa nisu kreirane ozbiljne situacije. Uglavnom su igrači Intera i Rudeša pokušavali dalekometnim udarcima, koji ako su i išli u okvir nisu bili pretjerano opasni po vratare.

U takvoj utakmici Rudeš do rezultatske prednosti stiže pogotkom Nikole Pejovića u 36. minuti. Loše očišćenu situaciju nakon ubačaja iz kuta za goste iskoristio je Pejović, koji se pored Jurice Buljata izborio za poziciju za udarac i plasirao loptu u suprotni kut za 0-1 Rudeša. 20-godišnjem Srbinu to je bio prvijenac u četvrtom Prva HNL nastupu.

U 44. minuti dosuđen je kazneni udarac za Rudeš zbog starta Buljata nad Mrkonjićem. Siguran izvođač s bijele točke za goste je u 44. minuti bio Tomislav Štrkalj kojem je to bio peti ligaški pogodak u sezoni, osmi ukupno u Prvoj HNL.

Na poluvremenu je Toplak u svlačionici ostavio Postonjskog, umjesto kojeg je ušao Borislav Tsonev.

Prvu priliku u nastavku imali su domaći u 49. minuti. Veliku gužvu u petercu gostiju nakon ubačaja s desne strane nije uspio iskoristiti Karlo Muhar ispred kojeg je loptu uhvatio Ivan Banić.

U 53. minuti Tsonev je nakon ubačaja s desne strane domaćeg napada uputio udarac glavom s nekih dvanaest metara, no Banić i ovaj pokušaj brani.

Dvije minute poslije Brezovec je ubacio iz prekida za Inter (ponovno s desne strane), u sredini je najviši Muhar, no njegov udarac glavom s nekih deset metara odlazi pored vratnice.

Muhar u 62. minuti prijeti udarcem s nekih 20 metara, no ponovno je 23-godišnjak bio neprecizan i lopta odlazi pored okvira Banićevih vrata.

Minutu poslije Štrkalj je na dodavanje Lisakovicha petom izašao jedan na jedan s Kelavom, no njegov udarac iskosa s lijeve strane odbio je domaći vratar u korner.

Karlo Muhar ponovno pokušava dalekometnim pokušajem u 66., ovaj put odlazi preko okvira vrata.

U 70. minuti Serderov je propustio realizirati odličnu priliku za Inter. Sam je ruski nogometaš ostao na sedam metara i iz poluvoleja poslao loptu pored vratnice.

Dvije minute poslije Mrkonjić je pobjegao obrani domaćih i odigrao prizemno na drugu vratnicu gdje Štrkalj pristojno kasni.

U 74. Tsonev pokušava iz slobodnog udarca s nekih 20 metara, lopta odlazi malo iznad okvira vrata.

Ivković je prvu izmjenu u svojoj momčadi napravio u 76. minuti, umjesto Tomislava Mrkonjića u igru je ušao 23-godišnji Antonio Boršić.

Ivan Božić umjesto Gordana Barića u 81. bila je druga promjena u redovima gostiju.

Do 0-3 Rudeš stiže u 85. minuti kada je Tatomirović u vlastitu mrežu pospremio ubačaj Lisakovicha iz kuta.

U 86. minuti udarac Miškovića s nekih 20 metara brani Banić i odbija u vratnicu, lopta se kotrljala po gol liniji no gostujući vratar je ipak prvi na njoj.

Posljednju izmjenu u redovima Rudeša vidjeli smo u 88. minuti kada je umjesto Tomislava Štrkalja ušao Luka Pasariček.

Rudeš je tako upisao treću prvenstvenu pobjedu u sezoni, drugu nad zaprešićkim prvoligašem (op.a. svladali su još jedino Istru) i stigao do 14 osvojenih bodova i još uvijek zadržao matematičku šansu za hvatanje devete pozicije.

Rudeš u sljedećem kolu dočekuje Hajduk u Kranjčevićevoj, a Inter gostuje u Puli kod Istre 1961.

Program 33. kola nastavlja se sutra utakmicama Gorice i Istre u Velikoj Gorici (16:30h) te Hajduka i Slaven Belupa u Splitu (19h).

U Zaprešiću s početkom u 18 sati počinje program 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Inter dočekuje Rudeš.

Div iz predgrađa u ovu utakmicu ulazi s nizom od četiri utakmice bez pobjede (tri poraza i remi), te im je slavlje nad posljednjeplasiranim Rudešom svojevrsni ultimatum ukoliko žele izbjeći moguću dramu u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Naime, u sljedećem (34.) kolu Inter gostuje u Puli kod Istre, koja je trenutno na šest bodova zaostatka za osmim mjestom.

U tri međusobno odigrana susreta aktualne sezone današnjih suparnika Inter je upisao dvije pobjede, a jednu ima i Rudeš. Općenito u prvoligaškim okršajima ovih dvaju klubova Rudeš ima jedan remi i dva slavlja, no nijedno od njih nije ostvareno u Zaprešiću.

U prethodnom kolu Inter je rezultatom 3-2 poražen od Hajduka na Poljudu, dok je Rudeš kao domaćin odigrao neriješenih 1-1 s Goricom.

Što se izostanaka zbog disciplinskih sankcija tiče, domaći neće moći računati na usluge 24-godišnjeg stopera Osijeka na posudbi u Zaprešiću – Andreja Šimuneca, dok gosti u vidu izostanaka ove prirode nemaju kadrovskih problema, a zbog ozljeda neće moći računati na Juranovića, Pejovića i Kovačevića.

Glavni sudac utakmice je Igor Križarić iz Čakovca, a pomoćnici će mu biti mlađi brat Borut i Sanja Karšić Rođak iz Osijeka.

Treneri Samir Toplak i Tomislav Ivković na tranjvak su se odlučili poslati sljedeće sastave: