Sahiti i Delfi pogađali za remi Šibenika i Gorice (VIDEO)

Šibenik i Gorica su nastavili niz utakmica bez pobjede. U 30. kolu HT Prve lige na Šubićevcu su nakon golova Suada Sahitija i Younesa Delfija odigrali 1:1 (1:0) tako da Narančasti za tri boda u prvenstvu ne znaju već deset utakmica dok se niz gostiju produžio na sedam susreta.

Već u prvoj minuti susreta domaćini su kreirali dobru priliku kada je po lijevoj strani probio Emir Sahiti, no vratar Banić iz blizine brani njegov udarac. Gorica je uzvratila minutu kasnije kada Keita s lijeve strane ubačajem pronalazi Špikića čiji udarac glavom sa šest metara kupi Rogić.

Pršir je u 13. minuti loše zahvatio loptu u situaciji kada je mogao bolje reagirati tako da je prilika za Goricu otišla u nepovrat. Musa je u 26. minuti s desne strane pronašao Mitrovića čiji udarac iz poluvoleja s desetak metara u korner odbija vratar Šibenika. Mitrović je u akciji i dvije minute kasnije kada je s lijeve strane napada uputio oštru loptu u peterac koju odbija Rogić.

Domaćini su u 30. minuti zatresli mrežu gostiju preko Suada Sahitiji, no suci opravdano nisu priznali pogodak obzirom da je asistent Deni Jurić prethodno bio u zaleđu.

Stariji brat Sahiti je zaprijetio i minutu kasnije kada nakon solo akcije puca s desetak metara iskosa, no Banić dobrom reakcijom odbija loptu u korner. Iz njega je ubacio Bulat, a loptu preko gola šalje Batarelo.

Emir Sahiti se u 36. minuti pored nekolicine gostujućih braniča izborio za udarac s desetak metara koji je u posljednji trenutak blokirao Steenvoorden.

Šibenik do vodstva dolazi u 40. minuti. Bulat je na sredini terena presjekao dodavanje Steenvordeena, a potom je u priliku izbacio Suada Sahitija koji sa sedam metara iskosa pogađa suprotni kut Banićeva gola. Bio je to njegov prvijenac u narančastom dresu.

Pršir je u 44. minuti asistirao za Krizmanića na drugoj stativi, a on je pucao ravno u Rogića.

Suad Sahiti je bio u prilici i u 58. minuti, no vratar Banić se dobro snašao te je pokupio loptu ispred napadača domaćih.

Dobru priliku za izjednačenje je u 65. minuti propustio Mitrović koji je primio odbijenu loptu potom pucavši s desetak metara, ali Rogić je bio spreman na njegov udarac. Tri minute kasnije Delfi je loše šutirao sa 17 metara promašivši okvir vrata. Isti učinak je imao i pokušaj Keite sa slične pozicije u 75. minuti.

Musa je u 84. minuti s desne strane ubacio za Delfija čiji loš pokušaj glavom s lakoćom hvata Rogić.

Dvije minute kasnije Šibenik je ostao s igračem manje nakon što je u samo nekoliko minuta Mina dobio dva žuta kartona. Prvi nakon prekršaja nad Prširom, a drugi nakon grubog starta na Dvornekoviću.

Iz slobodnog udarca odnosno skraćenog kornera je potom ubacio Pršir, a loptu s pet metara u mrežu šalje Delfi koji tako donosi izjednačenje i bod svojoj momčadi.

Gorica je u završnici susreta pokušala doći do pobjede, no domaćini su se uspješno othrvali njihovom pritisku i napadima.

Kolo se nastavlja od 19:05 kada će u Koprivnici snage odmjeriti Slaven Belupo i Hajduk.

U prvoj utakmici 30. kola HT Prve lige Šibenik od 17 sati na Šubićevcu igra protiv Gorice. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna duela slavio je prvoligaš iz Velike Gorice koji je na domaćem travnjaku upisao pobjede od 3:2 i 1:0 dok je u gostima bio bolji s 1:3.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Pandžu, Martina i Ampema koji su ozlijeđeni dok kod gostiju iz istog razloga nema Suka, Lovrića i Kalika.

Trener Narančastih Sergi Escobar je u najavi utakmice rekao: “Riječ je o jakoj ekipi, sastavljenoj da bude u vrhu hrvatskog nogometa, a želimo li izvući dobar rezultat drugo poluvrijeme iz Varaždina treba nam biti vodilja kako igrati, odnosno ne smije nam se nikako dogoditi da odigramo kao u prvih 45 minuta.”

Strateg gostiju Siniša Oreščanin je dodao: “Nogomet je takav sport, nekada su usponi, nekada padovi… Čak ni najbolje europske momčadi ne mogu uvijek izdržati sezonu bez nekog pada i pokušavamo na to gledati realno. Imali smo dosta šansi koje nismo realizirali, no mora doći trenutak kada ćemo iskoristiti šansu, postići gol i nadam se da će to biti okidač i da ćemo krenuti u bolja vremena.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati sugrađani Luka Pušić, Dejan Vuković i Goran Pečarić dok su za VAR zaduženi Duje Strukan (Split) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenje Domagoj Ljubičić (Osijek).