Santini strijelac, Milić asistent; dva pogotka Kiša (VIDEO)

A Lyga

Šest pogodaka dali su hrvatski nogometaši danas, te su upisali dvije asistencije. Ivan Santini pogodio je za Anderlecht, dok je Tomislav Kiš bio dvostruki strijelac. Novi pogodak za Mallorcu je zabio Ante Budimir.

Gol Santinija – asistencija Milića

Belgijski Anderlecht slavio je u susretu 28. kola belgijske prve lige na gostovanju kod Lokerena. Bilo je 1:2 za gostujuću momčad, a kod oba pogotka sudjelovali su hrvatski nogometaši. Najprije u 16. minuti Ivan Santini 13. prvenstvenim zgoditkom dovodi Anderlecht u vodstvo.

Anderlecht je u 67. minuti povisio svoje vodstvo, za 0:2 zabija Gerkens, a drugu asistenciju u ligi bilježi hrvatski branič Antonio Milić.

Nakon 28 kola Anderlecht je šesti s 45 osvojenih bodova.

Dva pogotka Kiša

U prvom kolu litavske prve lige Žalgiris je s uvjerljivih 5:1 svladao Palangu, te tako uspješno startao u novu sezonu. Za domaći je sastav svih 90 minuta odigrao hrvatski napadač Tomislav Kiš koji se dva puta upisao i u strijelce. Kiš je najprije zabio u 79. za 4:1, a onda u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postavlja konačan rezultat.

Filipović strijelac za Konyaspor

Prvi pogodak u prvoj turskoj ligi ove sezone postigao je Petar Filipović danas. Njegov Konyaspor remizirao je (1:1) s Goztepeom, a jedini pogodak za domaću je momčad postigao hrvatski stoper. Poveo je Konyaspor u 18. minuti pogotkom iz kornera hrvatskog nogometaša, no Goztepe početkom drugog dijela postavlja konačnih 1:1.

Konyaspor je na tablici peti s 36 osvojenih bodova iz 24 kola.

Budimir za bod Mallorce

Hrvatski napadač Ante Budimir postigao je svoj već treći zgoditak u dresu Mallorce u koju je stigao ove zime. Njegova momčad danas je dočekala Elche u susretu 28. kola druge španjolske lige. Elche je povelo u 15. minuti, no u drugom dijelu pogotkom Budimira domaća je momčad stigla do boda.

Mallorca je na tablici osma s 42 osvojena boda.

Jazvić strijelac

Rumunjski Hermannstadt slavio je danas na svom terenu s 2:0 protiv Iasija. Hermannstadt je u 26. kolu ostvario nova tri boda, a od 73. minute u igri je za njih bio i hrvatski napadač Filip Jazvić. Donedavni napadač Željezničara upisao se i u strijelce, kada je u završnici utakmice pogotkom potvrdio pobjedu svoje momčadi. Ostao je Filip neometan na sedam metara te je poentirao za konačan rezultat.

Hermannstadt je nakon 26 kola deveti na tablici s 32 boda, dva manje od svog današnjeg protivnika.

Pogodak Lesjaka

Mađarski drugoligaš Zalaegerszeg s uvjerljivih je 4:1 svladao Duna Aszfalt u susretu 26. kola druge mađarske lige. Za domaće je igrao 31-godišnji hrvatski nogometaš Zoran Lesjak koji se upisao i u strijelce. Gosti su poveli u 18. minuti, no domaći su četiri minute kasnije poravnali preko Lesjaka, a kasnije su u potpunosti preokrenuli rezultat.

Tomasov asistent

U utakmici kazahstanskog Superkupa Astana je rezultatom 2:0 svladala Kairat te je tako nakon ligaške titule osvojila i Superkup. Za Astanu je svih 90 minuta odigrao hrvatski nogometaš Marin Tomasov, dok je za goste debi upisao desni bek Dino Mikanović koji je ove zime stigao iz danskog Aarhusa. Tomasov je bio i asistent kod prvog pogotka u sedmoj minuti za svoju ekipu.

Poraz Kopića, autogol Živulića

Ciparski Paphos kojeg vodi hrvatski strateg Željko Kopić visoko je poražen na domaćem terenu danas. Paphos je u susretu 23. kola ciparske prve lige poražen s 0:3 protiv Alki Orkolinija, a za Kopićevu momčad prvo je poluvrijeme igrao i hrvatski nogometaš Diego Živulić. Živulić je u 28. minuti postigao autogol, čime je doveo goste u vodstvo.

Paphos je nakon 23 kola drugi među momčadima koji se bore za ostanak, a ima 27 bodova.

Remi Neretljaka

GOŠK Gabela koju vodi Mato Neretljak remizirala je u susretu 21. kola BHT Premijer Lige sa Slobodom iz Tuzle 0:0. Po lošem terenu, Neretljakova momčad stigla je do boda, i sada se nalazi dva boda daleko od sigurne zone koja ostavlja u prvoligaškom društvu.

Slavlje Golema

Mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport kojeg vodi hrvatski trener Toni Golem slavio je na gostovanju u susretu 26. kola druge mađarske lige. Balmazujvaros je bio bolji od Cegledija s minimalnih 0:1. Jedini pogodak pao je u 51. minuti iz kaznenog udarca.

Balmazujvaros je ostvario tri pobjede u zadnja četiri susreta te je sada 14. s 30 osvojenih bodova.