Sedam golova na Poljudu, uvjerljiv Hajduk (VIDEO)

Hajduk je s visokih 6-1 svladao Cibaliju. Iako rezultat tako sugerira, dugo se domaćin mučio dok nije slomio otpor vinkovačke momčadi. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1-1, a zabili su Said u 7., te Dabro u 34. minuti. Golijada u 2. poluvremenu otvorena je u 54. minuti, kada zabija Ohandza na asistenciju Saida. Na 3-1 povisio je Zvonimir Kožulj u 71. minuti, što je bio samo uvod u veliku golijadu pred kraj utakmice. Od 86. do 89. minute Hajduk je zabio tri pogotka, a strijelci su bili Ohandza, Jefferson i Futacs. Nakon 10 kola, Hajduk se nalazi na četvrtom mjestu s 20 bodova, dok su Vinkovčani, nažalost, posljednji s tek 4 boda i bez ijedne pobjede.

Ranije objavljeno
: Program drugog dana 10. kola MAXtv Prve lige u 19 sati utakmicom na Poljudu zatvaraju Hajduk i Cibalia. Hajduk u današnju utakmicu ulazi na krilima visokih pobjeda protiv Slaven Belupa u prvenstvu (4-0), i Jalžabeta u kupu (0-6). Bili bi današnjom pobjedom zadržali priključak s vodećim momčadima prvenstva. Hajduk je u ovoj sezoni na domaćem terenu odigrao četiri susreta te upisao dva poraza (Dinamo, Rijeka) i dvije pobjede (Istra, Slaven Belupo). Cibalia na Poljud dolazi prvi put nakon susreta odigranog u sklopu 27. kola sezone 2012./2013.. Vinkovčani su tada poraženi rezultatom 2-1, a u današnji susret ulaze bez prvoligaške pobjede. Do sada su u prvenstvu četiri puta odigrali neriješeno, te upisali pet poraza. U gostima su odigrali 4 utakmice i samo u Splitu na Parku mladeži uspjeli osvojiti bod. Nakon remija s Rijekom (0-0) u Vinkovcima, te teškog poraza u Kranjčevićevoj od Lokomotive (4-0), Cibalia je u šesnaestini finala kupa pobijedila Samobor rezultatom 1-6. Treba spomenuti da je regularni dio susreta završio 1-1, a vinkovački prvoligaš posao je završio tek u produžetcima. Iza Cibalije je turbulentan tjedan u kojem je osim financijskih problema koji prijete opstanku kluba, Vinkovčane napustio napadač Sandro Ugrina. >>Napadač Cibalije na arbitraži raskinuo ugovor pa potpisao za RNK Split