Sheriff nadigrao Dinama i ostvario veliku prednost u prvom susretu play-offa Lige prvaka (VIDEO)

Moldavski prvak Sheriff je u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka odigranoj u Tiraspolu bio bolji od hrvatskog prvaka Dinama rezultatom 3:0 (1:0). Za pobjedu domaćih u strijelce su se upisali Adama Traore koji je zabio dva gola te Dimitrios Kolovos.

Plavi tako imaju iznimno težak zadatak da u srijedu, 25. kolovoza, u Maksimiru stignu zaostatak i ostvare plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

Domaćini su blizu gola bili već u 7. minuti kada je Yansane odlično uposlio Luvannora koji je pobjegao obrani Plavih te u situaciji 1 na 1 s Livakovićem pogađa stativu od koje se lopta odbija u gol-aut.

Igrači Sheriffa su u 17. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Theophile poslije ubačaja iz kuta u kaznenom prostoru igrao rukom, a VAR nije smatrao da se radi o situaciju koju bi glavni sudac Cakir trebao detaljnije pogledati.

Krznar je u 20. minuti bio primoran obaviti prvu zamjenu nakon što je zbog ozljede iz igre morao izaći Perić, a priliku je umjesto njega dobio Moubandje. Na poziciju stopera je time prebačen Franjić.

Prvi ozbiljniji pokušaj Dinama vidjeli smo u 27. minuti kada je Oršić s 18 metara pucao iznad gola nakon što ga je proigrao Petković.

Dinamo je nadomak pogotka bio u 34. minuti kada je Ivanušec izvrsno uposlio Majera, on je uspio gurnuti loptu pored golmana Athanasiadisa, no ispred gol linije u posljednji se trenutak ukazao Cristiano koji je spriječio da Plavi dođu u vodstvo.

Traore je u 36. minuti snažno pucao s dvadesetak metara udaljenosti, ali lopta je prohujala iznad Livakovićeva gola.

U posljednjoj minuti prvog dijela Sheriff je došao do vodstva. Cristiano se na sredini travnjaka odlično oslobodio Franjića te je odličnim dubinskim dodavanjem uposlio Traorea koji je pobjegao Theophileu poslavši potom loptu pored nemoćnog Livakovića.

U 54. minuti susreta domaćini su povećali prednost. Dobru akciju Sheriffa okončali su Yansane koji je povratnom loptom upisao asistenciju te Kolovos koji je snažnim udarcem iz voleja s desetak metara matirao golmana Dinama.

Nova šansa za domaće uslijedila je u 57. minuti kada je Franjić u posljednji trenutak omeo pokušaj Traorea. Nakon ubačaja iz kuta u dobroj prilici se našao Arboleda, ali glavom nije pogodio okvir gola.

Dinamo se ukazao u 62. minuti kada je iz kaznenog prostora dobro pucao Ivanušec, a Athanasiadis krajnjim naporom odbija loptu u korner nakon kojeg je Petković loše zahvatio loptu u pokušaju škarica.

Sheriff odgovara tri minute kasnije kada je Costanzo povratnom loptom asistirao za Luvannora, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan te je poslao loptu pored stative. U 66. je još jednu dobru akciju imao i Cristiano, ali ovaj put ubačajem u peterac nije pronašao suigrača.

Obrani Dinama u 68. minuti bježi i Traore, no u ključnom trenutku je loše zahvatio loptu te nije bilo opasnosti po gol Livakovića.

U 75. minuti nakon kombinacije s Ivanušecom pucao je Menalo, a golman Sheriffa uz pomoć bloka odbija loptu u korner.

Novi pogodak u mreži Dinama uslijedio je u 80. minuti kada je Luvannor uposlio Traorea koji bježi Franjiću i Moubandje te u situaciji 1 na 1 s Livakovićem šalje loptu u mrežu Plavih.

U 87. minuti nakon ubačaja iz kuta u prilici se našao Theophile, no lošim pokušajem nije uspio zaprijetiti golu domaćih.

Sheriff je uzvratio minutu kasnije preko Yansane, ali ovaj put se obranom iskazao Livaković koji je na vrijeme izašao s gol linije te je obranio udarac upućen sa šest metara iskosa.

Nedugo potom na suprotnoj strani je uslijedio pokušaj Jakića iz daljine koji sigurno brani Athanasiadis. Jakić je u akciji i minutu kasnije kada je blokom spriječio dobar udarac Yansanea.

U trećoj minuti sudačke nadoknade dobro je za domaćine pucao i Bizjak, a ovaj put je udarac blokirao Ristovski. Bila je to posljednja šansa na susretu u kojem je Sheriff apsolutno zasluženo došao do velikog slavlja nad Dinamom.