Šibenik hat-trickom Jurića upisao pobjedu u Varaždinu (VIDEO)

U prvoj utakmici 11. kola HT Prve lige Šibenik je u gostima bio bolji od Varaždina rezultatom 1:3 (0:2). Junak pobjede Narančastih bio je napadač Deni Jurić koji je upisao hat-trick dok je za domaćina mrežu zatresao Leon Benko.

Izabranici Krunoslava Rendulića tako su došli do četvrte prvenstvene pobjede kojom su barem privremeno preuzeli četvrtu poziciju dok su domaćini na začelju prvenstvene ljestvice.

Šibenik je poveo iz prve prilike na utakmici. Mesa je 8. minuti u šesnaestercu pronašao Jurića, a on je odlično reagirao te iz okreta s desetak metara iskosa pogađa suprotnu malu mrežicu.

Domaćini su uzvratili u 11. minuti kada je Obregon uposlio Petkovića, no njegov udarac završava s vanjske strane mreže.

Petković je zaprijetio i deset minuta kasnije kada je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Labrović uz poteškoće odbija loptu u korner.

Šibenik je vodstvo povećao u 26. minuti novim golom Denija Jurića. Ćurić je oduzeo loptu Đuraseku, a potom je idealno uposlio svog suigrača koji je matirao Horkaša.

Labrović se iskazao odličnom obranom u 29. minuti nakon što je Mamić ubačajem asistirao za Obregona koji je s pet metara pucao glavom.

Sudac Vidulin je u 32. minuti pokazao na bijelu točku za goste nakon što je Milić rukom blokirao udarac koji je uputio Mesa, no aktivirao se VAR koji je nakon nekoliko minuta provjere sugerirao zaleđe ranije tijekom akcije.

U 44. minuti još jedan udarac Petkovića. Ovaj put sa 17 metara, ali i nova obrana vratara Narančastih.

Varaždin je veliku priliku propustio u prvoj minuti sudačke nadoknade. Nakon loše reakcije Labrovića loptu u prazna vrata nije uspio ubaciti Đurasek, nego je s par metara zatresao gredu.

U trećoj minuti drugog dijela Petković je probio po desnoj strani uputivši oštru loptu u peterac, no nitko je nije uspio skrenuti u gol Šibenika.

Varaždina su u 55. minuti centimetri opet dijelili od pogotka. Nakon ubačaja Drožđeka glavom je pucao Petković, ali lopta još jednom pogađa vratnicu.

Dvije minute kasnije Jurić je upisao hat-trick. Napadač gostiju odlučio se za udarac s više od 20 metara pri tome iznenadivši vratara Horkaša koji je još jednom morao u mrežu po loptu.

Domaćini su smanjili zaostatak u 70. minuti. Drožđek je ponovno ubacio s lijeve strane, a ovaj put s vrha peterca loptu u mrežu glavom šalje Benko.

Drožđek je tri minute kasnije uputio dobar udarac s dvadesetak metara koji je išao pod gredu, ali Labrović je bio na nivou zadatka.

U 85. minuti gosti su odigrali kontru u kojoj se za udarac s 18 metara izborio Sahiti, ali lopta odlazi pokraj stative.

Drožđek je s dvadesetak metara pucao i u posljednjoj minuti susreta, ali Labrović i ovaj put izlazi kao pobjednik iz tog duela.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada na Poljudu Hajduk dočekuje Osijeka.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici subotnjeg programa 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin od 15 sati dočekuje Šibenika. U njihovom prvom međusobnom ovosezonskom susretu slavili su Varaždinci koji su na Šubićevcu upisali pobjedu rezultatom 0:1.

Domaćini u današnjem susretu ne mogu računati na suspendiranog Senića, a Posavec, Djou i Novoselec su ozlijeđeni dok je Mehdikhani otputovao u Iran. Gosti su pak bez ozlijeđenog Pandže.

Trener Varaždina Samir Toplak je u najavi susreta rekao: “Šibenik iza sebe ima dva pozitivna rezultata što im je sigurno podiglo samopouzdanje i doći će samouvjereno u Varaždin, dok smo si mi napravili situaciju u kojoj smo sada pod pritiskom i utakmicu moramo dobiti kako znamo i umijemo. Da je lako nije, ali bili smo i u težim situacijama i sigurno je da znam kako treba pripremiti momčad za tu utakmicu. Trebamo biti strpljivi, nametnuti se u određenim dijelovima utakmice i Šibeniku pokazati da mu neće biti lako. Naravno, ni nama neće biti lako, još uvijek nismo na onom nivou kakvom bih ja htio, da imamo osam – devet standardnih igrača, da imam kostur ekipe, oko kojeg gradim igru. Još uvijek smo u solidnom izdanju, nemamo u formi još dosta igrača da bih mogao reći da je to to, ali treba vremena za sve pa tako i za to. Možda nam je ova utakmica prekretnica gdje možemo puno toga zalaufati nakon čega nam slijede utakmice koje su nam jako bitne i gdje možemo osvajati bodove. Rekao bih sada smo mi na štihu.”

Njegov kolega Krunoslav Rendulić je dodao: “Ne idemo mi u Varaždin ni u kakvu osvetničku misiju. Svaka utakmica je priča za sebe. Kao i obično, cilj nam je pružiti dobru igru i osvojiti tri boda. Naš plan je uvijek igrati napadački i otvorenog garda te pokušati doći do pobjede”

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će asistirati Robi Kezele i Luka Pajić iz Rijeke te Tino Krečak iz Velike Gorice. U VAR sobi će biti Ivan Bebek (Rijeka) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), a kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek).