Šibenik i četvrti put u sezoni pobijedio Istru 1961 (VIDEO)

U 34. kolu HT Prve lige Šibenik je upisao i četvrtu ovosezonsku pobjedu nad Istrom 1961. Narančasti su na Aldo Drosini u Puli slavili rezultatom 1:2 (0:2), a u strijelce su se upisali Ivan Delić te kapetan Mario Ćurić dok je konačni rezultat postavio Facundo Caseres.

Izabranici Deana Računice su tako današnjem suparniku na osmom mjestu ljestvice pobjegli na četiri boda prednosti dok su igrači koje vodi Gonzalo Garcija zabilježili i 13 uzastopni susret u kojem nisu uspjeli upisati tri boda.

Prvu konkretnu situaciju na utakmici vidjeli smo od gostiju u 4. minuti kada je sa 17 metara pucao Delić, ali njegov prizemni pokušaj nije zadao probleme vrataru Collaou.

Sudac Čulina je u 7. minuti prvi put u svojoj karijeri pokazao žuti karton u najvišem rangu natjecanja, zaradio ga je Šimunović koji je na nesportski način zaustavio Perkovića.

Đaković je u 13. minuti fantastičnom reakcijom oduzeo loptu Lisici u situaciji 1 na 1, a ofenzivac Zeleno-žutih je tom prilikom također bio u zaleđu pa i da je zabio pogodak isti ne bi bio priznat.

Lisica je u 16. minuti morao napustiti igru nakon što je zaradio ozljedu prilikom udarca s dvadesetak metara kojeg je obranio Đaković. Umjesto njega priliku je dobio Mišković.

Veliku priliku za vodstvo Zeleno-žuti su imali u 20. minuti kada odličnim reakcijama Đaković zaustavlja pokušaje Hujbera i Miškovića. Posebno veliku priliku je imao potonji koji s pet metara odbijenu loptu nije uspio pospremiti u mrežu.

Mišković je u 24. minuti zaobišao Đakovića, no njegov udarac je potom ispred gol linije zaustavila obrana Šibenika, a pomoćni sudac je potom signalizirao i njegovo zaleđe.

Narančasti u vodstvo dolaze u 26. minuti devetim ovosezonskim golom Ivana Delića koji je sa šest metara matirao Collaoa nakon što ga je povratnom loptom uposlio Šimunović. Napadač Šibenika je zabio u sva četiri ovosezonska ogleda s Istrom.

U 30. minuti Hujber je na drugoj stativi pokušao uposliti Mahmouda, ali u posljednji trenutak ispred njega loptu je odličnom reakcijom odnio Šimunović.

Antonio Perera je u 31. minuti zaradio žuti karton, njegov 16. u aktualnoj sezoni, čime je izjednačio rekord Prve HNL koji je dosad bio u vlasništvu Marija Marine.

U 39. minuti je uslijedila i dobra reakcija Mine koji je u šesnaestercu odnio loptu ispred Ivančića. Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka je s ruba kaznenog prostora pucao Vidović, ali nije to bio težak zadatak za golmana domaćih.

Marin je lukavo probao u 42. minuti iz slobodnog udarca s oko 35 metara udaljenosti, ali Collao se nije dao iznenaditi.

Gosti su u 45. minuti dobili priliku povećati prednost nakon što je Rovis prekršajem nad Grezdom skrivio kazneni udarac. Istu je iskoristio kapetan Ćurić sigurnim udarcem po sredini gola.

Mahmoud u 58. minuti nije uspio uputiti udarac prema golu Šibenika nakon što ga je povratnim dodavanjem u šansu izbacio Hujber.

Uslijedila je i šansa Narančastih i to u 61. minuti kada je Skorup proigrao Grezdu čiji prizemni udarac s 15-ak metara iskosa od suprotne stative odlazi u gol aut.

Gosti su u 67. minuti tražili kazneni udarac nakon što je u šesnaestercu lopta u ruku pogodila Silvu. Na koncu je zbog prigovora žuti karton zaradio trener Šibenika Dean Računica.

Dvije minute kasnije i u suprotnom šesnaestercu lopta u ruku pogađa Šimunovića, ali sudac Čulina se ni sada nije oglasio.

U 71. minuti nakon odbijane lopte je s ruba kaznenog prostora snažno pucao Vidović, ali lopta je završila u bloku.

Istra se u igru vraća u 73. minuti drugim ovosezonskim zgoditkom Facunda Caseresa koji je mrežu zatresao nakon još jednog dobrog prodora i proigravanja Luke Hujbera.

Dobru priliku da dođu do izjednačenja Zeleno-žuti su propustili u 87. minuti kade Đaković dobrom reakcijom obranio udarac Ivančića sa šest metara iskosa. Nedugo potom nakon ubačaja iz kuta odlično je pucao Perković, ali mladi vratar Šibenika je ponovno na razini zadatka.

U prvoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa je dobro pucao Mišković, ali Đaković ponovno paradom čuva svoju mrežu.

Tri minute kasnije Caseres je fenomenalno proigrao Mouru, a njegov udarac s desetak metara iskosa od bloka Mine odlazi malo iznad grede. Ofenziva domaćih u posljednjim minutama utakmice tako nije urodila plodom.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se sastaju vodeće momčadi na ljestvici. Prvo u 17 sati na Rujevici počinje Jadranski derbi Rijeke i Hajduka dok od 20 sati u Maksimiru Dinamo dočekuje Osijeka.

U sklopu 34. dionice HT Prve lige od 19:05 na stadionu Aldo Drosina počinje utakmica Istre 1961 i Šibenika. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna sraza uspješniji su bili Narančasti koji su upisali tri pobjede. U Šibeniku su slavili s 3:1 i 2:1, a u Puli s 3:4.

Domaćini u današnjem ogledu u kadru nemaju najboljeg strijelca Belju koji odrađuje suspenziju dok su Matić, Marin i Rafa Navarro ozlijeđeni. Gosti su pak na put krenuli bez Burguija i Raka zbog povreda, a Bačelić-Grgić i Jakoliš su još uvijek pod klupskim sankcijama.

Strateg Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je u najavi poručio: “Pred nama je zasigurno dobra utakmica s našim direktnim protivnikom. U ovaj ćemo susret ući s ambicijama i naglaskom na ostvarivanju što boljeg rezultata na tablici, kao i davanju minuta mladim igračima.”

Trener Šibenika Dean Računica je za SD rekao: “Naš cilj je maksimalno profesionalno odraditi ove tri utakmice do kraja, i jasno, pokušati isprati gorak okus nakon loših igara u zadnje vrijeme, premda igramo redom sve protiv dobrih protivnika. Što se tiče utakmice u Puli, i mi i oni smo rasterećeni briga oko ostanka. Pretpostavljam da će biti lijepog nogometa, puno nadigravanja i golova. Vjerujem da ćemo ovaj put, za razliku od utakmice s Rijekom, mi biti uspješniji.”

Glavni sudac utakmice je debitant Ante Čulina kojem će asistirati Dario Kolarević (Zagreb), Ivan Starčević (Bjelovar) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Dalibor Kajinić (Požega), a suce će kontrolirati Tomislav Petrović (Osijek).