Šibenik na krilima briljantnog Marina Jakoliša pobijedio Istru 1961 (VIDEO)

Nevjerojatna partija Marina Jakoliša. Napadač Šibenika na posudbi iz Hajduka bio je junak pobjede svoje momčadi protiv Istre 1961 u 7. kolu HT Prve lige. Narančasti su na Šubićevcu slavili rezultatom 3:1 (3:0), a mlađi brat Jakoliš je upisao dva pogotka i jednu asistenciju za Ivana Delića dok je za goste poentirao Dion Drena Beljo.

Izabranici Marija Rosasa su tako došli do drugog ovosezonskog prvenstvenog trijumfa kojim su Zeleno-žute preskočili na ljestvici te se trenutno nalaze na sedmom mjestu.

Već u 3. minuti utakmice nakon udarca iz kuta lopta dolazi do Bandea koji je s dvadesetak metara snažno pucao, a lopta od bloka odlazi malo pokraj stative.

Bande je dvije minute kasnije izvrsno na drugoj stativi proigrao Serderova koji se ubacio iz drugog plana te je iz odlične pozicije loptu poslao pokraj suprotne vratnice. Bila je to velika prilika za goste da dođu do ranog vodstva.

Marin Jakoliš se na suprotnoj strani travnjaka u 9. minuti izborio za udarac sa 16 metara koji završava u bloku nakon čega loptu lako lovi Lučić.

Navarro je tri minute kasnije dobro ubacio s desne strane, a Rogić je boksanjem lopte oklonio opasnost.

Šibenik je do vodstva došao u 17. minuti kada je veliki dio posla obavio Marin Jakoliš koji je u solo prodoru nanizao nekoliko igrača Istre nakon čega je uposlio Delića, a on je iz okreta s pet metara pored Silve špicom poslao loptu iza leđa Lučića. Mladi napadač se tako treću utakmicu u nizu upisao u strijelce.

Jakoliš je u akciji i u 21. minuti kada je ubačajem s lijeve strane na drugoj strani uposlio svog brata Antonija, a njegov udarac iz prve odlazi iznad gola.

Marin Jakoliš se u strijelce upisao u 22. minuti kada je od Delića primio loptu na tridesetak metara od gola, potom je povukao napad te se pored Navarra sa 17 metara odlučio na udarac kojim je pogodio suprotnu malu mrežicu.

Novi pogodak Jakoliša vidjeli smo u 32. minuti kada je brza kontra domaćih rezultirala dodavanjem Suada Sahitija s desne strane, a mlađi brat Jakoliš s desetak metara preciznim udarcem matira Lučića. Bio je to njegov četvrti ovosezonski pogodak kojim se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Lovrićem, Drmićem i Bandeom.

Istra je imala priliku u 36. minuti preko Belje koji je izašao pred Rogića, ali vratar Šibenika je na vrijeme izašao sa svojih vrata te je blokirao njegov pokušaj. Šibenik je uzvratio tri minute kasnije preko Marina koji je dobro pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara, a lopta je prošla malo pokraj stative.

U 50. minuti Marin Jakoliš je s lijeve strane ubacio za Delića koji se na prvoj stativi pored Silve izborio za snažan udarac s pet metara iskosa kojim je zatresao bližu vratnicu.

Beljo u 52. minuti pada u kaznenom prostoru Šibenika nakon duela s Antonijem Jakolišem, a sudac Čuljak tu nije vidio prekršaj braniča u narančastom.

Minutu kasnije Mlinar je dubinskim proigravanjem u odličnu šansu gurnuo Serderova koji je pucao iz prve iz voleja sa sedam metara iskosa, a Rogić fantastičnom obranom sprječava pogodak.

Marin Jakoliš je u 55. minuti slabo pucao s 18 metara za laganu obranu Lučića.

Serderov je treću veliku šansu propustio u 58. minuti kada ga je izvrsno proigrao Beljo, no njegov loš udarac brani Rogić.

U 65. minuti je sijevnula brza kontra domaćih u kojoj je Marin na drugoj stativi pronašao Bačelića-Grgića, no on s pet metara nije uspio svladati Lučića koji brani njegov udarac.

Gosti su bili blizu zgoditka u 68. minuti kada se nakon udarca Daničića lopta odbija od bloka te prolazi uz samo stativu.

Istra je do gola došla u 74. minuti kada je veći dio posla prodorom po desnoj strani obavio Bande koji je potom u petercu uposlio Belju kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu. Bio je to njegov prvijenac u Zeleno-žutom dresu otkad je došao na posudbu iz Osijeka.

U 80. minuti iz daljine je pucao Mahmoud, no lopta prolazi pokraj gola Šibenika. Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Bedoya je uposlio Bačelića-Grgića koji je s ruba kaznenog prostora pucao visoko poviš gola gostiju.

Gosti su do konca susreta imali terensku inicijativu, no nisu uspjeli doći do gola kojim bi zakomplicirali završnicu utakmice. Igrač utakmice Marin Jakoliš igru je napustio u 89. minuti uz ovacije domaće publike.

Posljednju priliku na utakmici u 94. minuti je imao Bedoya koji je pucao s dvadesetak metara, a Lučić odličnom paradom brani njegov pokušaj.

Sedmo kolo će se zaključiti u nedjelju kada su na rasporedu dva derbija. Prvo Osijek od 18:55 u Gradskom vrtu dočekuje Dinama dok u 21 sat na Poljudu počinje sraz Hajduka i Rijeke.

U sklopu 7. kola HT Prve lige Šibenik od 21 sat na Šubićevcu dočekuje Istru 1961. Narančasti su u dosadašnjem tijeku sezone upisali poraze od Osijeka, Gorice, Hajduka i Rijeke, neriješeno su odigrali sa Slaven Belupom dok su slavili protiv Hrvatskog dragovoljca. Zeleno-žuti su također slavili protiv Crnih, a upisali su i trijumf nad Osijekom dok su poraženi od Rijeke, Gorice i Lokomotive.

Domaćini u današnjem dvoboju ne mogu računati na Perića, Bilića, Jhingana, Torresa, Mesu, Močinića i Attysa dok su gosti bez Majkića, Matića, Ivančića i Blagojevića.

Trener Šibenika Mario Rosas je u najavi utakmice za SD poručio: “Ne želim se opravdavati ozljedama. Želim da ponovimo ono što smo pokazali kontra Dragovoljca, odličnu igru i tri boda. Ideja je da kod kuće budemo snažni i osvajamo bodove. Vjerujem u igrače, naročito nakon partije u Rijeci koju zbog nedostatka sreće nismo okrunili bodovima.”

Njegov sunarodnjak na klupi Istre 1961 Gonzalo Garcija je dodao: “Mislim da je Šibenik dobra ekipa i da nas sigurno očekuje teška utakmica. Kao i uvijek, pokušat ćemo se nametnuti i izvući najbolje od utakmice. Imaju dobre i brze igrače, i ako nisi dobro organiziran mogu te brzo iznenaditi. Ključ utakmice bit će svakako naša dobro organizacija; idemo na pobjedu.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će asistirati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Anto Marić (Zagreb) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Blaž Pezo (Dubrovnik), a suce će kontrolirati Tomislav Petrović (Valpovo).