Šibenik pogocima Sahitija, Bilića i Jurića stigao do uvjerljivog slavlja nad Lokomotivom (VIDEO)

U zaostaloj utakmici programa 14. kola HT Prve lige Šibenik je rezultatom 0-4 (0-2) svladao Lokomotivu u Kranjčevićeoj te tako prekidom niza od četiri poraza stigao do pete prvenstvene pobjede u sezoni.

Strijelci za koncentrirane goste (sedam udaraca, sedam u okvir) bili su Emir Sahiti (27. i 44.), Karlo Bilić (79.) i Deni Jurić (90.). Šibenik je ovom pobjedom Lokomotivi, koja je posljednja na ljestivici, uz jednak broj odigranih utakmica pobjegao na četiri boda prednosti te je trenutno sedmoplasirani klub lige.

Aktivno se igralo na obje strane terena, s izraženom željom za nadigravanjem, a prvu spomena vrijednu situaciju vidjeli smo u 9. minuti kada se Chaija odlučio na udarac s dvadesetak metara, snažno je Belgijanac potegao, no nije bilo potrebe za reakciom Labrovića.

Uskoro se ipak Šibenik nametnuo kao momčad koja je imala jasniju ideju u igri prema naprijed, te u narednom periodu i dominirala događanjima na travnajku. Prvu prijetnju ‘Narančasti’ su kreirali u 19. minuti kada je Ampem iz sredine gurnuo desno u prostor za Jurića koji bježi braničima, no dobro postaljeni Santini brani mu jedan na jedan situaciju.

Svoj izraženo bolji period igre Rendulićeva je momčad kapitalizirala u 27. minuti. Brzo su gosti izveli prekid na sredini terena te preko lijeve strane napada lopta dolazi do Sahitija koji uz rub terena prolazi pored Aliyua i zatim prekrasnim udarcem s peterca šalje loptu gore u suprotni kut za 0-1 i svoj treći pogodak u sezoni.

U 34. minuti Bulat kvalitetno ubacuje iz prekida s desne strane, na sedam metara u skoku je najviši Ampem, no njegov udarac glavom mirno brani Santini.

Iako je Lokomotiva uspjela uspostaviti ravnotežu u igri nakon prvog primljenog pogotka, gosti su ti koji u 44. minuti ponovno tresu mrežu. Ćurić je na centru (navodno bez prekršaja) oduzeo loptu Chaiji i povukao odličnu tri na tri kontru, dodao lijevo za Sahitija, a Hajdukov igrač na posudbi u Šibeniku mirno lijevo iskosa sa šest metara prebacuje Santinija za svoj drugi pogodak na utakmici i 0-2 ‘Narančastih’.

Pejin i VAR kolege Bel i Petrović imali su tihu provjeru duela Ćurića i Chaije, no vrlo brzo su zaključili da (po njihovom sudu) situacija nije sporna. Režiser susreta počastio nas je samo ovim kadrom sporne situacije koja je prethodila pogotku.

Do kraja poluvremena, minuta sudačke nadoknade, nismo svjedočili izazovima za vratare te se na odmor otišlo s uvjerljivom rezultatskom prednošću gostiju.

U nastavak je Jerko Leko na travnjak poslao Kallakua, a na klupi ostavio neprimjetnog Emersona. Prvi u drugom dijelu zaprijetili su domaći, Cipetić se odlično oslobodio na desnoj strani napada i lijevom nogom ubacio na drugu vratnicu gdje je na šest metara pod pritiskom braniča u skoku najviši bio Šimić, njegov pokušaj glavom otišao je malo, malo pored prve vratnice.

Chaija u 52. minuti fantastičnim dodavanjem igra visoku loptu u prostor za Šimića, no pored 17-godišnjeg napadača bio je danas vrlo koncentrirani i pravovremeni Bilić, koji je još jednom reakcijom u posljednji trenutak ispucavanjem lopte s noge Šimiću spriječio veću opasnost za svog vratara.

Tri minute poslije Cipetić je ponovno kvalitetan s ubačajem s desne strane napada, i ovaj put pronašao je mladog Šimića, no njegov pokušaj sa sedam metara glavom otišao je pristojno pored vratnice.

U 60. minuti domaći traže kazneni udarac zbog pada Aliyu nakon duela sa Schildenfeldom, Pejin je odmah odmahivao rukom da nema riječi o najstrožoj kazni. VAR suci nisu se oglasili.

Cipetić i Aliyu u 67. kombiniraju po desnoj strani, a u završnici na ubačaj Nigerijca Chaija na deset metara atraktivno prsima spušta loptu i škaricama puca u donji prvi kut, no odličnom obranom istaknuo se Labrović.

U 79. minuti Šibenik je praktički zaključio posao u Kranjčevićevoj. Bulat je izveo prekid s desne strane, Osmanković gubi (danas zaista vrlo dobrog) Bilića, koji glavom s deset metara preciznim udarcem šalje loptu u prvi kut za 0-3 i svoj prvijenac u Prvoj HNL.

Šimić i Jelavić su u 88. minuti izigrali gostujuću obranu, no udarac lijevom nogom nekadašnjeg reprezentativca Hrvatske nije bio dovoljno precizan i snažan za sigurnog Labrovića.

Konačnih 0-4 postavio je Jurić, nakon još jedne uigrane akcije gostiju iz prekida. Bulat je snažno ubacio u sredinu na dvanaest metara, gdje se na udarac izvukao Jurić i savršeno ‘poklopio’ loptu i zatresao mrežu za svoj peti pogodak u 15. nastupu u Prvoj HNL.

Do kraja utakmice, dvije minute sudačke nadoknade, nije bilo izazova za vratare te je Šibenik mogao početi sa slavljem prekida niza od četiri ligaška poraza.

Lokomotiva u 18. kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Šibenik biti gost Dinamu na Maksimiru. Ovotjedni program odrađivanja odgođenih utakmica nastavlja se i zaključuje sutra kada se s početkom u 15 sati na Aldo Drosini u okviru 12. kola sastaju Istra 1961 i Rijeka te Dinamo i Hajduk u najvećem derbiju hrvatskog sporta, koji je u okviru 13. kola na rasporedu u 17:05 na Maksimiru.

U zaostalom susretu 14. kola HT Prve lige Lokomotiva od 17 sati u Kranjčevićevoj u derbiju začelja dočekuje Šibenik. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel završio je pobjedom Narančastih koji su na Šubićevcu slavili rezultatom 3:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na suspendiranog Papadopoulosa te ozlijeđene Mersinaja i Tucija, kao i nedovoljno spremne Sammira i Budimira. Gosti su pak u Zagreb doputovali u punom sastavu.

Ofenzivac Lokomotive Ibrahim Aliyu je u najavi susreta rekao: “Naravno da nije ugodno kada se starta polusezona porazom, no kako nam je i rekao trener Leko, nemamo vremena za tugu, moramo se okrenuti novom dvoboju protiv Šibenika. Vjerujem da ćemo uzeti tri boda. Svaki pojedinac, kao i cijela momčad, dati će sto posto kako bi ostvarili pobjedu i zajedno kao momčad to ćemo i ostvariti.”

Trener Šibenika Krunoslav Rendulić je izjavio: “Svaka je utakmica bitna, a današnja je možda i malo bitnija nego uobičajeno. Pobjednik bi dobio puno toga, poraženi bi izgubio, s te strane će i nama i njima biti jako zahtjevno. Nadam se da ćemo odigrati ponovno dobru utakmicu, kao što smo odigrali i protiv Hajduka i da ćemo konačno pobijediti. Ako hoćete dobiti morate zabiti, barem jedan više od protivnika. Nadam se da ćemo u tom segmentu sutra biti pravi, da ćemo početi zabijati i da ćemo uzeti bodove.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će pomagati Kristijan Novosel (Valpovo), Ivan Janić (Ilok) i Andrej Burilo (Osijek) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Tomislav Petrović (Valpovo). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), a suce će kontrolirati Domagoj Vučkov (Rijeka).