Šibenik pogotkom Sahitija slavio protiv Hajduka (VIDEO)

Šibenik je došao do druge pobjede nakon povratka u prvoligaško društvo. Izabranici Krunoslava Rendulića su pred 4.517 gledatelja na Poljudu pobijedili Hajduk rezultatom 0:1 (0:1), a jedini pogodak na utakmice djelo je Emira Sahitija koji je ovog ljeta upravo iz Hajduka stigao na posudbu na Šubićevac.

Narančastima je ovo treća gostujuća pobjeda nad Bilima u povijesti te prva nakon jedanaest godina.

Hajduk je mogao povesti već u prvoj minuti utakmice. Nakon pogreške Bilića domaćini su krenuli u kontru u kojoj je Diamantakos uposlio Caktaša, on se oslobađa jednog igrača Šibenika, ali u situaciji 1 na 1 njegov udarac brani Labrović.

Šibenik je veliku šansu imao u 25. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Bulata loše je reagirao Posavec kojem je ispala lopta, za udarac se potom izborio Pandža čiji pokušaj pred golom blokira Čuić koji tako sprječava vodstvo gostiju.

Caktaš je u 29. minuti snažno pucao s oko 25 metara, no lopta je prošla iznad grede. Četiri minute kasnije hajdukovci nisu uspjeli iskoristiti pogrešku Labrovića koji je prilikom ispucavanja pogodio svog suigrača, ali na odbijenu loptu najbrži je bio Bilić koji je tako otklonio opasnost.

Šibenik do vodstva dolazi u 35. minuti. Nakon oduzete lopte na centru Yeferson je asistirao Sahitiju, a on pored Jradija i Vuškovića s ruba kaznenog prostora pogađa suprotnu malu mrežicu. Za igrača Hajduka na posudbi u Šibeniku bio je to prvi zgoditak u Prvoj HNL.

Na početku drugog poluvremena, u 49. minuti, Labrović odbija centrašut do Caktaša, a on se varkom izborio na udarac sa 17 metara, no i ovaj put je pucao malo poviš gola.

Šibenik je uzvratio preko Princea koji se u 51. minuti pored Dimitrova izborio za udarac s ruba kaznenog prostora iz kojeg je zatresao stativu.

Minutu kasnije na drugoj strani Atanasov je uposlio Caktaša čiji snažan udarac odbija vratar Šibenika.

Već u 54. minuti Bulat se driblingom riješio Dimitrova, ali stoper Hajduka ipak je uspio blokirati njegov udarac i odbiti ga u korner.

Nakon kornera Gurcsa u 57. minuti glavom je s prve stative pucao Jairo, a lopta je fijuknula malo iznad grede.

Pajić je u dvije minute kasnije uputio opasnu oštru loptu u pet metara, ali Vušković je spriječio Jurića da uputi udarac prema vratima Hajduka.

U posljednjih pola sata utakmice priliku je dobio i novi napadač Hajduka Mehmet Nayir koji je ušao umjesto Jaira.

U 66. minuti Jradijev centrašut je u kaznenom prostoru u ruku pogodio Sahitija, a VAR je odlučio da Zebec ne treba pogledati snimku te situacije.

Gyurcso je u 70. minuti pokušao iz slobodnog udarca sa 18. metara, ali i on šalje loptu malo poviš grede.

Četiri minute kasnije nakon ubačaja Bulata iz kornera glavom je pucao Bilić, ali ravno u ruke Posavca.

U 81. minuti Labrović brani dobar pokušaj Atanasova iz daljine. U posljednjim minutama utakmice Bili su pokušali ubačajima u šesnaesterac doći do izjednačenja pa je tako u 95. minuti nakon ubačaja Jradija s pet metara pucao Vušković, ali Labrović paradom brani njegov udarac.

Posljednji susret 8. kola između Osijeka i Lokomotive koji je bio na rasporedu od 17:05 u Gradskom vrtu neće se igrati danas zbog pozitivnih slučajeva koronavirusa u redovima gostujuće momčadi.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 8. kola HT Prve lige Hajduk od 15 sati na Poljudu dočekuje novog prvoligaša Šibenika. Obje momčad se nastoje vratiti na pobjednički kolosijek nakon što su u prošlom kolu doživjele poraze.

Domaćini u dvoboj ulaze bez kartoniranog Jurića i ozlijeđenog Dolčeka dok su gosti iz istog razloga bez Vukorepe.

Trener Bilih Hari Vukas je u najavi duela rekao: “Šibenik je puno bolje stajao na terenu nego što su to rezultati pokazali. No, moramo opravdati ulogu favorita i pobijediti.”

Njegov kolega Krunoslav Rendulić je dodao: “Još jedna u nizu zahtjevnih utakmica. Nakon osam godina gostujemo na Poljudu, tamo nikome nije lako pa neće biti ni nama. Očekujemo jedan agresivan Hajduk od samog početka, ali mi smo se na to pripremili i adekvatno ćemo odgovoriti, tako da što se toga tiče neće biti problema. Svi smo zdravi i svi konkuriraju sa sastav za utakmicu i naš je cilj jasan, idemo po tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će pomagati Nikola Kečkiš (Virovitica), Marko Stolnik (Varaždin) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su za VAR zaduženi Fran Jović i Igor Krmar iz Zagreba. Delegat susreta je Stjepan Žugaj iz Velika Gorice, a kontrolor suđenja Ante Vučemilović iz Višnjevca.