Šibenik prelijepim pogocima Jurića i Ćurića svladao loše ‘Farmaceute’ i stigao do prvog slavlja pod vodstvom Escobara (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 31. kola HT Prve lige Šibenik je na Šubićevcu rezultatom 2-0 (2-0) svladao Slaven Belupo i tako osmom prvenstvenom pobjedom u sezoni preskočio današnjeg suparnika na šestom mjestu ljestvice.

Momčad Sergija Escobara ovim je rezultatom prekinula svoj neugodan niz od deset utakmica bez pobjede, dok je ujedno prekinula i gostujući niz od šest ligaških susreta bez poraza. U petoj utakmici pod vodstvom španjolskog trenera šibenski je prvoligaš tako, nakon poraza i tri remija, stigao i do prvog slavlja.

Za vodstvo ‘Narančastih’ atraktivno je petom u 8. minuti pogodio Deni Jurić, a konačnih 2-0 svojim prvijencem u Prvoj HNL već u 13. minuti postavio je Mario Ćurić.

Prvi su na susretu zaprijetili gosti kada je u trećoj minuti Bačelić Grgić povukao polukontru i odlučio ju okončati prizemnim udarcem s dvadeset metara, zahtijevno, ali Rogić upisuje ‘školsku’ prvu obranu i odbija u korner.

‘Narančasti’ do rezultatske prednosti stižu u 8. minuti iz svog prvog konkretnijeg dolaska u posljednju trećinu. Kvalitetno su iz pritiska na posljednju liniju izašli domaćini, a ogroman dio posla fantastično je odradio Ćurić koji je dobio loptu uz desni rub terena u vlastitoj polovici i uspio se probiti prema naprijed, odigrati desno za S. Sahitija, te u završnici njegovu povratnu loptu s ruba šesnaesterca pretvoriti u asistenciju za Jurića, koji je sa šest metara prekrasno petom poslao loptu u sami lijevi kut za 1-0 Šibenika i svoj 11. ligaški pogodak u 28. Prva HNL nastupu u karijeri.

Već u 13. minuti Escobarova momčad ima dva pogotka prednosti! Kvesić je finim dodirom dodao lijevo u prostor gdje Jurić ‘ostavlja u retrovizoru’ Parackog i igra odlično prizemno u sredinu na sedamnaest metara za Ćurića, a 22-godišnji veznjak preciznim udarcem iz prve pogađa sam desni kut za 2-0 svoje momčadi i svoj prvijenac u 30. Prva HNL nastupu!

Slaven je imao posjed, ali ne i konkretnost s loptom u nogama. U 25. minuti ‘Narančasti’ ponovno prijete, opet je puno prostora ostavljeno Juriću, koji se ovaj put sjurio lijevo do četrnaest metara, Paracki pokušava napraviti blok, no udarac napadača ide u sam gornji desni kut, lijepom paradom loptu je u korner odbio Filipović!

Koprivnička momčad konačno konkretno prijeti u 32. minuti kada je ‘Narančaste’ spasila vratnica! Bačelić Grgić je dugom loptom s centra terena izbacio Knolla u jedan na jedan s Rogićem, njemački napadač poslije kvalitetnog primanja s deset metara matira domaćeg vratara, ali lopta umjesto mrežu pogađa lijevu vratnicu!

Oku vrlo ugodnu igru gledali smo od obje momčadi. Šibenik je, iako nerijetko primarno defanzivno orijentiran, po osvajanju posjeda imao poduže periode aktivne igre tijekom koje im gosti nisu nikako uspijevali oduzeti loptu. Poluvrijeme je što se prilika tiče okončano još jednom gol situacijom za domaćine. U 44. minuti kontru odličnim dodavanjem za brata Suada konkretizira Emir, u završnici starijem Sahitiju istrčali Filipović brani pokušaj s dvanaest metara, a u nastavku odbijenu loptu krilni napadač ‘Narančastih’ ne uspijeva poslati u okvir!

U nastavak je nezadovoljni strateg domaćih Stipić ušao s dvije promjene. Umjesto Bačelića Grgića i Prce u igru je poslao Mlinara i van Bruggena. Sergio Escobar na svoj se prvi potez odlučio tri minute poslije kada je umjesto Suada Sahitija na travnjak poslao 18-godišnjeg Kolumbijca Eduarda Carlosa Gongoru Torresa, kojem je ovo bio i debi u šibenskom dresu.

Prvu konkretnu prijetnju u drugom dijelu kreirali su ‘Narančasti’. Jurić je u 56. minuti oteo loptu na desnom rubu šesnaesterca neopreznom (i danas vrlo lošem) Parackom, odigrao povratno na dvanaest metara gdje udarcem iz prve loptu u okvir šalje Batarelo, ali na tri metra od gol-linije njegov pokušaj blokira dobro postavljeni Božić.

Nikako gosti nisu uspijevali prepuštenim im posjedom konkretno pritisnuti suparnika. Stipić je s odmakom vremena iz igre izvadio i Glavčića i Krstanovića (ušli Julardžija i Delić), no nije to donijelo pomake u stanju na terenu za ‘Farmaceute’. Šibenik se s druge strane kvalitetno kretao u obrani i bez problema nezaposlenim držao svog vratara Rogića.

Zaista vrlo lošu utakmicu odigrali su gosti, naravno, najviše je tome ‘kumovala’ činjenica da su domaćini odličnim planom i pristupom jednostavno u potpunosti kontrolirali događanja na travnjaku, s posjedom i bez njega. Imali su ‘Farmaceuti’ nekoliko situacija u drugom dijelu u kojima su mogli pokušati konkretnije testirati Rogića, no bila je maksimalno riječ o poluprilikama s kojima 25-godišnji vratar nije imao ozbiljnog posla.

Tek u drugoj od tri minute sudačke nadoknade Iličić se lijevo na deset metara našao u nešto otvorenijoj poziciji za udarac, no njegov pokušaj bio je očajan, te je poslao loptu visoko preko okvira. Bila je to ujedno i posljednja spomena vrijedna situacija na susretu kojim su (dojam je) domaćini napravili veliki korak u rješavanju pitanja ostanka u prvoligaškom društvu (barem na zelenom terenu).

U sljedećem kolu Šibenik će gostovati u Zagrebu kod Lokomotive, dok će Slaven Belupo na svom Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici biti domaćin Dinamu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici programa 31. kola HT Prve lige Šibenik s početkom u 17 sati na Šubićevcu dočekuje Slaven Belupo.

Sedmoplasirani Šibenik u sraz sa šestoplasiranim Slavenom ulazi s dva boda manje na kontu, ali i nizom od deset ligaških susreta bez pobjede. Vrijedi svakako naglasiti da pod vodstvom novog trenera Sergija Escobara ‘Narančasti’ u četiri odigrane utakmice imaju samo 0-1 poraz od Rijeke, dok su u preostala tri susreta remizirali s Dinamom doma (1:1), Varaždinom u gostima (1:1) i Goricom doma (1:1) ‘Farmaceuti’ s druge strane možda nemaju priželjkivane rezultate (remiji s Varaždinom i Istrom), ali za poraz ne znaju šest utakmica u nizu.

U međusobnim ovosezonskim ligaškim okršajima ovih dviju momčadi okršaji u Koprivnici igrani u 4. i 22. kolu okončavani su bez pobjednika (0:0 i 2:2), dok je prvi šibenski sraz odigran u okviru 13. kola rezultatski uvjerljivo (0:3) pripao ‘Farmaceutima’.

Strateg gostiju Tomislav Stipić danas nema problema s izostancima, dok mu kolega Escobar zbog akumuliranih opomena ne može računati na Marcosa Davida Minu Lucumija, a zbog ozljeda u kadru mu neće biti ni Juana Mese i već dugo odsutnog Borisa Pandže.

U najavi susreta domaći strateg je izjavio: “Bili smo na dobrom putu da protiv Gorice upišemo važnu pobjedu. No, jedna individualna pogreška skupo nas je koštala. To nas još više obvezuje da u subotu ostvarima tri boda, koja će zasigurno relaksirati igrače u nastavku prvrnstva. S pobjedom igrači više ne bi bili u grču zadnjih petnaestak minuta utakmice kao što je to bilo s Goricom”.

Kolega mu na suprotnoj strani najavio je da njegova momčad neće srljati danas: “Šibenik je veliki izazov i teško gostovanje. Moramo tijekom svih devedeset minuta biti maksimalno koncentrirani i posvećeni našoj momčadi i zadatku kako smo bili i u utakmicama iza nas. Mijenjat ćemo nešto na jednoj ili dvije pozicije, ali nećemo ići ‘grlom u jagode’. Želimo stabilno odraditi posao do kraja i pokušati pobjediti”.

Današnju utakmicu sudit će Duje Strukan iz Splita, zajedno s pomoćnicima Alenom Jakšićem iz Solina i Vicom Vidovićem iz Splita. VAR i AVAR suci su Mario Zebec iz Varaždina i Borut Križarić Čakovca. Četvrti sudac je Jakov Titlić (Hrvace), delegat Tihomir Čalić (Marčana), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).