Šibenik slavio u efikasnom derbiju začelja i ostavio Hrvatskog dragovoljca bez bodovnog učinka (VIDEO)

Šibenik je u derbiju začelja 5. kola HT Prve lige slavio protiv Hrvatskog dragovoljca rezultatom 6:2 (1:2) te je tako došao do prve ovosezonske pobjede, a goste je pak nakon 450 minuta igre i dalje ostavio bez osvojenog boda.

Strijelci za prvi trijumf Narančastih bili su Ivan Delić, Marin Jakoliš te Stipe Bačelić-Grgić i Antonio Marin koji su dva putra zatresli mrežu suparnika, a vrijedi spomenuti i da je Jakoliš zabilježio hat-trick asistencija.. Za Crne su se pak u strijelce upisali Vinko Petković i Tomislav Štrkalj.

Dvoboj je odlično počeo za domaće koji su poveli već u 1. minuti kada je Rak dugim proigravanjem asistirao za Delić, a on je udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Šubarića.

Dragovoljac je izjednačio u 34. minuti kada je Viduka s lijeve strane povratnim dodavanjem uposlio Petkovića, a on je udarcem iz prve poslao loptu u mrežu domaćih.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela gosti dolaze do preokreta. Viduka je ponovno asistent, ovaj put iz kornera, a lošu reakciju vratara Rogića iskoristio je Štrkalj koji je tako zabio u svom debiju.

Šibenik se u igru vraća već u 52. minuti kada je okomitim dodavanjem Marin Jakoliš u situaciju 1 na 1 sa Šubarićem izbacio Bačelića-Grgić, a on je iskusno zaobišao vratara i poslao loptu u gol Crnih.

Samo šest minuta kasnije novi pogodak za domaće. Ponovno je asistent Marin Jakoliš, a u strijelce se preciznim udarcem s desetak metara upisao Marin.

Jakoliš se u 61. minuti i sam upisao u strijelce. U ulozi asistenta bio je Ćurić, a on je kopirao Bačelića-Grgića te je zaobišao golmana i poslao loptu u mrežu.

Novi zgoditak Bačelića-Grgića vidjeli smo u 86. minuti. Odlično ga je povratnim dodavanjem uposlio Ćurić, a on je lažnjakom prevario domaće braniče, a potom je poslao loptu iza leđa Šubarića.

Posljednji pogodak na utakmici postignut je u 92. minuti. Hat-trick asistencija zabilježio je Marin Jakoliš, a Antonio Marin je mirno poentirao iz srca kaznenog prostora Crnih.

Peto kolo će od 21 sat u Gradskom vrtu zaključiti Osijek i Rijeka.

U prvom susretu nedjeljnog programa 5. kola HT Prve lige očekuje nas derbi začelja u kojem će se sastati Šibenik i Hrvatski dragovoljac. Utakmica će se igrati na novom hibridnom travnjaku stadiona Šubićevac koji je postavljen u suradnji HNS-a i Šibenika. Narančasti su nakon poraza od Osijeka, Gorice i Hajduk u prošlom kolu na gostovanju kod Slaven Belupa upisali prvi bod dok su Crni u sezonu krenuli porazima protiv Istre 1961, Lokomotive, Dinama i Osijeka.

Domaćini u današnjem duelu ne mogu računati na Mesu, Torresa, Močinića, Julardžiju i Attysa na dok kod gostiju nema problema s izostancima.

Trener Šibenika Mario Rosas je u najavi duela rekao: “Sretni smo što ćemo napokon zaigrati pred domaćim navijačima, koji će nam, nadam se, biti od velike pomoći.”

Strateg Hrvatskog dragovoljca Miroslav Kuljanac je za SN dodao: “Prvenstveno očekujem da odigramo još bolje napadački jer igramo sa suparnikom koji ima kvalitetu, ali i protiv kojeg se može igrati. Ovo su utakmice u kojima moramo sve učiniti da pokažemo kako zaslužujemo mjestu u eliti. Pojačali smo se ciljano u ofenzivnom dijelu i vjerujem da se možemo kući vratiti neporaženi.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Vedran Đurak (Stupno), Željko Bučar (Duga Resa) i Jakov Titlić (Hrvace) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Vicko Bućan (Mravince), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek).