Šibenik slavio u uzbudljivom dalmatinskom okršaju protiv Hajduka (VIDEO)

Šibenik je u posljednjem susretu 12. kola HT Prve lige pred 1.668 gledatelja na Šubićevcu slavio u dalmatinskom okršaju protiv Hajduka, bilo je 2:0 (1:0), a u strijelce su se upisalo Marcos David Mina i Mario Ćurić.

Osim spomenutog dvojca veliku ulogu u slavlju Narančastih imao je i domaći vratar Lovre Rogić koji je s par fantastičnih reakcija prvi put ove sezone uspio sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Domaćini su tako nanijeli momčadi Jensa Gustafssona treći ovosezonski prvenstveni poraz, a istodobno su prekinuli negativni niz od dva uzastopna poraza.

Već na isteku 2. minute Hajduk je imao dobru priliku preko Biuka čiji je udarac s desetak metara iskosa prošao malo pokraj suprotne stative. Njemu je šansu priredio Krovinović nakon što je oduzeo loptu Raku na sredini igrališta te sjurivši se prema golu Narančastih.

Samo pet minuta kasnije nova dobra situacija za Hajduk. Ovaj put je Melnjak s lijeve strane uposlio Krovinovića, a njegov udarac s osam metara nije bio dovoljno precizan te lopta odlazi pokraj gola Rogića.

U 13. minuti Lovrencsics je idealno u šesnaestercu pronašao Diamantakosa, no ispred njega u posljednji trenutak odlično reakcijom loptu izbio Batarelo.

Dvije minute kasnije Biuk je odigrao dupli pas s Lovrencsicsom nakon čega s vrha peterca nije uspio zahvatiti loptu, u nastavku akcije dobio je šansu za novi udarac, ovaj put je svladao Rogića, no lopta ispred gol linije pogađa Diamantakosa.

Šibenik je uzvratio u 16. minuti kada je Marin Jakoliš s desne strane uputio snažan ubačaj u peterac, a Katić nespretno pogađa vlastitu stativu.

Narančasti u 19. minuti nisu uspjeli iskoristiti pogrešku Kalinića koji je loše reagirao na jednu povratnu loptu, ali je na koncu ipak uspio otkloniti opasnost.

Strateg Hajduka Jens Gustafsson je već u 20. minuti bio prisiljen obaviti prvu izmjenu. Igru je morao napustiti načeti Krovinović, a priliku je dobio Atanasov.

Ćurić je u 23. minuti iz slobodnog udarca s desne strane ubacio za Perića, no njegov udarac glavom odlazi visoko iznad gola Hajduka.

Šibenik do vodstva dolazi u 25. minuti. Bačelić-Grgić je u šesnaestercu proslijedio loptu za Minu koji je pored Čoline snažnim udarcem s desetak metara iskosa uz pomoć grede matirao Kalinića. Kolumbijskom braniču to je bio prvijenac u narančastom dresu.

Na isteku 27. minute Atanasov je ubačajem s lijeve strane na drugoj stativi pronašao Lovrencsicsa koji snažno puca malo iznad grede.

Marin je u 35. minuti snažno pucao s dvadesetak metara, no nije bilo opasnosti po gol Hajduka obzirom da je lopta otišla visoko iznad grede.

Veliku priliku za povećanje vodstva Šibenik je imao u 37. minuti kada je Rak s desne strane ubacio za Marina Jakoliša, ali njegov udarac u posljednji trenutak uspio je blokirati Čolina tako da je lopta završila u korneru.

U 44. minuti Melnjak je odlično s lijeve strane ubacio za Diamantakosa, a njegov udarac glavom s pet metara koji je išao pod samu gredu odličnom reakcijom brani Rogić.

Sudačka nadoknada prvog dijela donijela je novu priliku za Šibenik. Marin Jakoliš je povratnom loptom pronašao Čurića, a njegov udarac s 15 metara uspio je blokirati Atanasov.

Nova velika prilika za domaćine uslijedila je u 52. minuti kada je Bačelić-Grgić okomitom loptom uposlio Marina Jakoliša, no u situaciji 1 na 1 s Kalinićem kao pobjednik dvoboja izlazi vratar Hajduka.

U 61. minuti nakon ubačaja iz kornera Lovrencsicsa lopta dolazi do Atansova, ali njegov udarac s desetak metara odlazi visoko iznad gola Šibenika.

Odličnu priliku za izjednačenja Hajduk je propustio u 68. minuti. Atanasov je iz slobodnog udarca pronašao Katića koji je loptu prebacio na suprotnu stativu, a Ljubičić je potom s pet metara glavom pucao malo iznad grede.

Dvije minute kasnije uslijedio je dobar dalekometni pokušaj Katić kojeg Rogića ipak uspijeva obraniti.

U 71. minuti ponovno je dobru šansu poslije ubačaja iz slobodnog udarca imao Ljubičić, a ovaj put s 15 metara nije uspio poslati loptu u praznu mrežu. Pucao je malo pored stative.

Niz promašaja gostiju vrhunac je doživio u 73. minuti. Lovrencsics je prvo iz kornera na prvoj stativi pronašao Simića čiji udarac glavom zaustavlja vratnica. Odbijena lopta dolazi do Katića čiji udarac s pet metara nogom brani Rogić. U nastavku akcije Simić je povratnom loptom idealno uposlio Ljubičića, ali i njegov udarac s pet metara fantastično brani golman Šibenika.

Simić je u akciji i u 75. minuti kada je loše pucao iz okreta s deset metara te je loptu poslao visoko iznad gola.

Dvije minute kasnije Melnjak je s lijeve strane ubacio za Ljubičića, a njegov novi pokušaj glavom koji je išao pod gredu ponovno brani Rogić.

Sudac Lovrić je u 82. minuti pokazao na bijelu točku u korist Šibenika nakon što je Bedoya na rubu kaznenog prostora iznudio kontakt s Katićem. VAR predvođen Belom iznenađujuće nije pozvao glavnog suca na pregled snimke, a siguran izvođač s 11 metara za domaćine bio je Mario Ćurić.

U 89. minuti Hajduk je nakon kornera uspio zatresti mrežu Šibenika nakon što je udarac Katića u gol skrenuo Melnjak, no pogodak opravdano zbog zaleđa nije priznat. Bila je to posljednja situacija vrijedna spomena u večerašnjem uzbudljivom susretu.

Lokomotiva – Rijeka 24.10.

U posljednjem susretu 12. kola HT Prve lige snage će od 17:30 na Šubićevcu u dalmatinskom okršaju odmjeriti Šibenik i Hajduk. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran na Poljudu završio je pobjedom Bilih rezultatom 1:0.

Domaćini u današnjem ogledu zbog povreda ne mogu računati na Bilića, Jhingana, Suada Sahitija i Carlosa Torresa dok su gosti bez kartoniranog Livaja te ozlijeđenih Posaveca, Eleza, Vukovića, Čuića, Mlakara i Eduoka.

Strateg Narančastih Mario Rosas je u najavi dvoboja za SD izjavio: “Nema dvojbe da je utakmica s Hajdukom od velike važnosti  za naše navijače. Bilo mi je to jasno i na treningu u petak kada su Funcuti došli na naš stadion kako bi nam dali podršku. Ovaj derbi je posebna, drugačija utakmica od drugih.  Opet s druge strane, u rezultatskom smislu, susret s Hajdukom je kao i svaki drugi jer nosi tri boda. Naša filozofija se zna, želimo u svakoj utakmici biti glavni protagonisti na terenu i uzeti sva tri boda.”

Trener Hajduka Jens Gustafsson je rekao: “Znamo što očekivati protiv ekstra motiviranih momčadi kad dolazi Hajduk i naši navijači, ali nisam fokusiran na Šibenik i igrače Šibenika, nego na moje igrače i 100% sam siguran sad da će nam oni donijeti dobar rezultat. Nesretan sam zbog onih koji izostaju, ali imam povjerenje u one koji će nastupiti.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Osijek) i Goran Pečarić (Zagreb), a u VAR sobi će biti Dario Bel (Osijek) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), a kontrolor suđenja Ivica Modrić (Zagreb) dok će ispred Saveza za sigurnost brinuti Vlado Dominić.

ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš, Batarelo, Perić, Čurić, Rak, Bačelić-Grgić, Mina, Marin, M. Jakoliš, Delić. Klupa: Đaković, Kvesić, Bedoya, Benić, Ballone, Lopez, Grdić, Cvetković, Attys

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Simić, Katić, Čolina, Melnjak, Krovinović, Fossati, Sahiti, Biuk, Diamantakos. Klupa: Subašić, Dimitrov, Kačaniklić, Brkljača, Ćalušić, Atanasov, Škaričić, Dolček, Ljubičić.