Šibenik slavljem nad Lokomotivom stigao do prve ligaške pobjede nakon povratka u elitno društvo (VIDEO)

U prvoj utakmici programa petog kola Hrvatski Telekom Prve lige Šibenik je pred oko 1 200 gledatelja na Šubićevcu rezultatom 3-2 (2-1) svladao Lokomotivu i tako stigao do prve ligaške pobjede nakon povratka u elitno domaće natjecanje.

Odličnu utakmicu odigrala je momčad Krunoslava Rendulića za koju su strijelci bili Prince Ampem (11., 84.) i Deni Jurić (39.). Za goste su protivničku mrežu tresli Sherif Kallaku (33.) i Sammir (69.).

‘Narančasti’ su dominantnije otvorili susret te prvi i konkretnije zaprijetili na utakmici. U desetoj minuti Rak je proigrao Ampema desno u prostor, njegov udarac s osamnaest metara u suprotni kut odbio se od Kolingera u okvir, te je Dos Santos bio primoran upisati prvu obranu i odbiti u korner.

Upravo iz tog ubačaja iz kuta Šibenik u 11. minuti dolazi do rezultatske prednosti. Nakon kratke kombinacije Rak je ostao nečuvan, sjurio se u šesnaesterac i s ruba terena odigrao povratno za Ampema koji udarcem s petnaest metara matira Dos Santosa za 1-0 domaćina. Dvadesetdvogodišnjem Gancu ovo je bio prvijenac u prvoligaškom društvu.

Nastavila je Rendulićeva momčad s dominantnijom igrom, u narednom su periodu prijetili preko Pajića i Jurića, no s njihovim pokušajima 21-godišnji Brazilac na vratima Lokomotive nije imao problema.

U 28. minuti Dos Santosu prijeti i Bulat iz slobodnog udarca s dvadeset metara, bilo je to nedovoljno snažno i precizno te je gostujući vratar upisao sigurnu obranu.

Veliku priliku domaći su imali u 31. minuti kada je Rak s desne strane napada pronašao usamljenog Ampema na petercu, no Ganac kao da se iznenadio situacijom te slabašno glavom prosljeđuje loptu u okvir, Dos Santos mirno brani.

U 33. minuti uzbuđenja u oba šesnaesterca i izjednačenje gostiju. Prvo je Jurić pao u duelu s Kovačićem, no Zebec pušta igru, Lokomotiva izlazi u napad te poslije lijepe kombinacije Ćuže i Kallakua u završnici potonji postiže pogodak za 1-1. Nakon VAR provjere Zebec je odlučio da nije bilo elemenata za kazneni udarac te je 22-godišnji Albanac također mogao proslaviti svoj prvijenac u Prvoj HNL.

Ampem ponovno testira Dos Santosa u 39. minuti, pokušao je plasirati Ganac loptu s ruba šesnaesterca, no Brazilac je konkcetriran i odbija u korner. U istoj minuti Ampem nakon odlično odrađenog posla od strane mladog Bulata pokušava dalekometnim udarcem s desne strane, gostujući vratar loše reagira te ispušta loptu koju skuplja Jurić te mirno posprema u mrežu za novo vodstvo Šibenika i svoj prvijenac u prvoligaškom društvu.

U 41. još jedna fantastična prilika za Šibenik. Poslije akcije na lijevoj strani napada lopta dolazi desno do usamljenog Ampema na sedam metara, no Dos Santos odličnom reakcijom uspješno odbija u kroner.

Đira je u prvoj od dvije minute sudačke nadoknade uputio snažan udarac s nekih petnaest metara, Labrović se iskazao prvom ozbiljnijom obranom na utakmici.

Bilo je to i posljednje uzbuđenje kojem smo svjedočili u prvom poluvremenu u kojem je Šibenik potpuno nadigrao Tomićevu momčad i zasluženo otišao na odmor s rezulatskom prednošću.

Prvu opasnost pred vratarima u nastavku vidjeli smo u 53. minuti kada je Sammir (ušao na poluvremenu umjesto Mersinaja) opasno ubacio iz prekida, Labrović kratko odbio, a Kolinger s dva metra uspio prebaciti loptu preko okvira vrata.

Lokomotiva do izjednačenja dolazi u 69. minuti kada je na ubačaj Karačića Sammir pored Pajića i Raka na petercu najviši u skoku te glavom od grede šalje loptu preko crte za 2-2 i početak provokativnog slavlja pred Funcutima. Tridesettrogodišnjem Sammiru ovo je bio prvijenac u 22. nastupu za Lokomotivu, ukupno 48. pogodak u 204. Prva HNL nastupu.

Šibenik prvi udarac u nastavku upućuje u 73. minuti preko Kvesića, Dos Santos je bio siguran u intervenciji.

Lokomotiva jest generalno dominirala u drugom dijelu susreta, no pravih izazova za obranu domaćina nije bilo, te smo na trenutke gledali ravnopravan dvoboj.

Danas odlični Ampem u 84. minuti trese mrežu za 3-2 i novu rezultatsku prednost Šibenika! Povukao je Ganac nakon oduzete lopte sam s centra, suigrači su mu kvalitetnim kretnjama odvukli suparničke igrače lijevo, a on se nakon lijepog driblinga s petnaest metara odlučio na udarac ljevicom i matirao Dos Santosa. Zebec je situaciju pregledavao na monitoru zbog pozicije Laće koji je bio u zaleđu i ometao vratara, no u konačnici je varaždinski sudac odlučio priznati pogodak, iako smo se u HNL-u “nagledali” i slučajeva u kojima su ovakve situacije bile karakterizirane kao ometanje vratara i nedozvoljena pozicija napadača.

Do kraja utakmice (pet minuta sudačke nadoknade) nismo svjedočili izazovima za vratare, pa je veliko slavlje igrača i navijača Šibenika moglo početi.

Šibenik u sljedećem kolu gostuje u Puli kod Istre 1961, dok je Lokomotiva odgodila susret 6. kola u kojem je trebala gostovati u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Sutra se u okviru ovog kola u Velikoj Gorici sastaju stopostotna Gorica i Istra 1961 (17:00) te Dinamo i Slaven Belupo (19:05).

U prvoj utakmici programa petog kola Hrvatski Telekom Prve lige Šibenik s početkom u 18 sati na Šubićevcu dočekuje Lokomotivu. Prva je ovo utakmica u ovoj sezoni koja će se igrati pred gledateljima. Podsjetimo, Savez je krajem prošlog tjedna odlukom Izvršnog odbora omogućio dolazak ograničenog broja gledatelja. Ukoliko nadležne epidemiološke institucije ne uvedu daljnje mjere i ograničenja, u Prvoj HNL do daljenjeg je omogućeno popunjenje trideset posto kapaciteta svake tribine, odnosno lože stadiona.

‘Narančasti’ su u prošlom kolu na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa osvojili prvi bod nakon povratka u elitno domaće natjecanje. Prethodno je momčad Krunoslava Rendulića, uz vrlo dobra izdanja, upisala poraze od Rijeke, Varaždina i Gorice.

Lokomotiva je s druge strane u prošlom kolu upisala drugi ligaški poraz u sezoni, te je nakon Dinama na otvaranju prvenstva poražena i od Gorice (1-2). Uz slavlje nad Rijekom i remi s Varaždinom ‘Lokosi’ su trenutno na četiri osvojena boda i današnji susret definitivno nosi imperativ pobjede.

Domaći strateg danas ne može računati na kartoniranog Borisa Pandžu, dok gostujući trener nema kadrovskih problema.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Varaždina, a pomoćnici će mu biti Nikola Kečkiš iz Virovitice i Tomislav Keglević iz Našica. VAR sudac je Splićanin Goran Gabrilo, a AVAR Tomislav Petrović iz Valpova.