Šibenik u fantastičnoj utakmici pogotkom Marina Jakoliša u 97. minuti slavio na gostovanju kod Istre 1961

Fantastičan dvoboj gledali smo na Aldo Drosini gdje su Istra 1961 i Šibenik u efikasnom susretu odigrali 3:4 (1:1). Gosti su do pobjede došli golom Marina Jakoliša u 97. minuti utakmice.

Činilo se da će Narančasti tri boda upisati puno lakše obzirom da su deset minuta prije kraja utakmice vodili dva gola razlike, no domaćini se nisu predavali te su u završnici utakmice došli do privremenog izjednačenja.

Strijelci za Narančaste bili su Marin Jakoliš i Ivan Delić koji je zabili po dva gola dok su za Zeleno-žute poentirali Luka Marin, Drion Drena Beljo i Robert Mišković. Treba istaknuti i vratara Šibenika Lovru Rogića koji je kod rezultata 1:1 obranio kazneni udarac Driona Belje.

Izabranici Marija Rosasa su ovim trijumfom prekinuli negativni niz od tri susreta bez pobjede te na prvenstvenoj ljestvici uz odigranu utakmicu više imaju tri boda prednosti ispred današnjeg suparnika.

Dvoboj je započeo dominacijom Šibenika, a prvu ozbiljnu prijetnju vidjeli smo u 13. minuti kada je Marin pucao s dvadesetak metara, lopta se odbija prvo od jedne pa od druge stative, ali ne ulazi u gol domaćih.

Zeleno-žuti su uzvratili tri minute kasnije kada je Mišković odličnim dodavanjem duboko iz svoje polovice proigrao Serderova koji je pobjegao obrani Narančastih, no u situaciji 1 na 1 s Rogićem pucao je pokraj gola.

Nova prilika za domaćine uslijedila je u 19. minuti kada je Mlinar s desne strane ubacio u peterac, ali Mišković s par metara nije uspio skrenuti loptu u mrežu Šibenika.

Beljo je u 23. minuti poslao loptu u gol gostiju nakon što ga je proigrao Serderov, no pogodak zbog zaleđa opravdano nije priznat.

U 32. minuti Lisica se driblingom oslobodio Bilića nakon čega je pucao s desetak metara iskosa, ali Rogić nogom brani njegov pokušaj nakon čega lopta dolazi do Miškovića čiji udarac od bloka Mine završava u korneru. Nakon ubačaja iz kuta ponovno je pucao Mišković, ali glavom loptu šalje malo iznad prečke.

Već u idućoj minuti Beljo je pripremio šansu za Marina koji je snažno pucao s desetak metara za novu dobru intervenciju vratara Šibenika.

Do prvog gola na utakmici ipak dolaze gosti. Sahiti je u 39. minuti oduzeo loptu na sredini terena te ju je proslijedio da Marina, a on je asistirao za Marina Jakoliša koji udarcem s desetak metara iskosa uz pomoć bloka Silve vara Lučića. Bio je to njegov već sedmi ovosezonski pogodak.

Istra do izjednačenja dolazi već u 44. minuti kada je Lisica s desne strane ubacio prizemnu loptu kojom je na drugoj stativi pronašao Marina, a on je udarcem u prvi kut svladao Rogića. Marinu je to bio prvi zgoditak u dresu Zeleno-žutih.

Nakon pogreške Bilića u 50. minuti Mišković je dobio priliku s ruba kaznenog prostora zaprijetiti golu Rogića, no pucao je iznad prečke. Isti igrač je u šansi i dvije minute kasnije kada je sa 17 metara pucao malo pored stative.

Šibenik je uzvratio u 56. minuti kada je Marin ubačajem iz slobodnog udarca na drugoj stativi pronašao Bilića, ali on iz peterca nije uspio pogoditi okvir gola.

Antonio Jakoliš je u 58. minuti neopreznim startom na rubu kaznenog prostora srušio Serderova, a sudac Pečarić je pokazao na bijelu točku u korist Istre. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Beljo, a njegov udarac koji je išao po sredini gola nogama brani Rogić. Odbijena lopta dolazi do Mlinara koji je uputio prizemni udarac sa 16 metara, no Rogić je spreman i na njegov pokušaj.

Šibenik je ponovno u vodstvu od 61. minuti nakon fantastičnog gola Ivana Delića. Mladi napadač se lažnjakom oslobodio svojih čuvara na rubu kaznenog prostora, a onda je snažnim udarcem pogodio suprotni gornji kut Istrina gola. Bio je to njegov četvrti ovosezonski zgoditak te prvi nakon konca kolovoza.

U 66. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta u kaznenom prostoru ruku pogađa Belju, no sudac Pečarić i VAR soba nisu se oglasili.

Novi pogodak Delića vidjeli smo u 72. minuti kada je odlično reagirao petom iz peterca nakon što mu se lopta odbila poslije ubačaja Marina Jakoliša.

Domaćini se u igru vraćaju u 82. minuti kada su Lisica i Mišković priredili šansu za Belju koji je iz peterca proslijedio loptu iza leđa Rogića. Bio je to njegov šesti gol u aktualnoj sezoni.

Istra do novog izjednačenja dolazi u 87. minuti kada je Mišković iskoristio neodlučnost gostujuće obrane te je s dvadesetak metara lijevom nogom odlično pogodio suprotni kut Rogićeva gola.

Šibenik do pobjede dolazi u 97. minuti novim golom Marina Jakoliša. Njemu je loptu iz slobodnog udarca na 18 metara poslužio brat Antonio, a njegov pokušaj na putu prema golu pogađa Silvu i vara Lučića za veliko slavlje Narančastih.

U nedjeljnom programu 16. kola an rasporedu su dvoboji Gorice i Lokomotive te Rijeke i Hajduka.

U sklopu 16. kola HT Prve lige Istra 1961 od 17:05 na stadionu Aldo Drosina u Puli dočekuje Šibenik. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel pripao je Narančastima koji su na Šubićevcu slavili rezultatom 3:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Majkića, Matića, Obanora, Navarra, Ivančića, Abdallahija, Blagojevića, Burtona i Pereru dok su gosti bez Mese, Jhingana i Močinića.

Trener Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je izjavio: “Šibenik ima dobre igrače i ako u bilo kojem trenutku ne budemo fokusirani i imali stvari pod kontrolom, oni će to iskoristiti. Pokazali su to ove sezone u više utakmica, ne samo protiv nas koji se na Šubićevcu nismo dobro branili i primali smo golove nakon akcija u kojima smo bili brojčano nadmoćniji. Važno je da nam se takve stvari danas ne ponove, trebamo biti dobri na lopti i odgovoriti na pritisak njihovih brzih i agresivnih igrača.”

Strateg Šibenika Mario Rosas je dodao: “U prethodnoj utakmici protiv Rijeke sve je bilo dobro izuzev rezultata. Istu reakciju očekujem i protiv Istre, ali osim dobre igre očekujem i pozitivan rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarić iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Luka Pajić (Rijeka) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok su za VAR zaduženi Ante Čuljak (Zagreb) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Miroslav Marković.