Šibeniku dalmatinski, a Segesti derbi začelja

Dok prvoligaši miruju uslijed stanke predviđene zbog reprezentativnih akcija drugoligaši ovog tjedna imaju pojačani program. Danas je na rasporedu bilo 11. kolo u kojem su postignuti sljedeći rezultati:

Lučko – Dugopolje 3:0 (0:0) (Aralica 48, Galić 51, Leko 90)
Segesta
– Imotski 3:1 (1:1) (Hadžanović 8, Dumbović 68, 93-11m / Vučemilović-Grgić 28)
Rudeš
– Gorica 3:0 (2:0) (Džoni 27, Šćrbec 32, Milanović 70 ag)
Sesvete
– Dinamo II 1:0 (1:0) (Filipović 18)
Hrvatski dragovoljac – Cibalia 0:0
Šibenik
– Zadar 5:0 (2:0) (Maleš 6′ 83′, Solomon 45, Vukorepa 73′, Mršić 88′)

Derbi začelja odigran je u Sisku između Segeste i Imotskog. I kod domaćina i kod gostiju ova utakmica je bila debi za nove trenere na njihovim klupama, Stjepana Čordaša i Stipu Balajića. Zadovoljniji mogu biti Siščani koji su rezultatom 3:1 (1:1) upisali prvu pobjedu nakon šest kola dok su gosti i četvrti susret u nizu ostali bez bodova. Poveli su domaćini već u 8. minuti preko Adisa Hadžanovića, igrača koji im je uz Adriana Stracka Guerra nedavno pristupio. Izjednačenje gostima 20 minuta kasnije donosi branič Duje Vučemilović-Grgić. U nastavku je Segesta došla do pobjede zgodicima kapetana Mateja Dumbovića u 68. te 93. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Tomislav Puljić zbog čega je prijevremeno završio u svlačionici. Dumbović je tako u dosadašnjem tijeku prvenstva upisao 5 zgoditaka, a Segesta je ovom pobjedom začelje prvenstvene ljestvice prepustila Imoćanima.

Davor Mladina je upisao i treću pobjedu u tri susreta otkada je na klupi Lučkog zamijenio Damira Petravića. Ovaj put bolji je bio od Dugopolja uvjerljivim rezultatom 3:0 (0:0). Mreže su mirovale sve do početka drugog poluvremena kad domaćini u tri minute postižu dva zgoditka i time rješavaju pitanje pobjednika. Prvi je djelo mladog Ante Aralice u 48., a drugi Ivana Galića u 51. minuti. Konačni rezultat je u posljednjoj minuti utakmice svojim 5. prvenstvenim golom postavio Luka Leko.

Osim Lučkog pobjede su upisala još dva kluba sa zagrebačkog područja. Rudeš je svladao Goricu sa 3:0 (2:0), a Sesvete su bile bolje od druge momčadi Dinama minimalnim rezultatom od 1:0 (1:0). Za Rudeš su strijelci bili Ivan Jakov Džoni u 27. i Lovro Šćrbec u 32. minuti, a uz to je u 70. minuti autogol postigao Damir Milanović. Za Sesvete je pak jedini strijelac bio Nikica Filipović u 18. minuti nakon što je s desne strane asistirao Ivan Antunović. Željko Sopić je tako u trećem susretu na klupi Dinama II upisao drugi poraz.

U Sigetu su Hrvatski dragovoljac i Cibalija odigrali bez golova, a za goste je u nastavku susreta nastupio i mladi Tomislav Turčin koji je u prethodnom razdoblju bio suspendiran od strane klupskog vodstvo zbog nesuglasica s njegovim menadžerima oko možebitnog transfera u HNK Rijeku. Domaćini u 29. minuti nisu iskoristili najstrožu kaznu, iskazao se golman Matković. Vinkovčani su susret završili sa 10 igrača nakon što je u 83. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Matija Mišić.

Kolo su na Šubićevcu, po kišnim uvjetima i natopljenom terenu, dalmatinskim susjedskim derbijem zaključili Šibenik i Zadar. Momčad Mirka Labrovića je nastavila odličan niz te je upisala 10 pobjedu u 11 kola uz gol razliku 25:5, bili su bolji rezultatom 5:0 (2:0). Tako su povećali prednost pred prvim pratiteljem Cibalijom na 11 bodova. Domaćini su poveli preko Ante Maleša u 6. minuti, a potom je u posljednjim trenucima prvog poluvremena svojim 9. pogotkom u sezoni, čime je izbio na prvo mjesto ljestvice strijelaca, prednost udvostručio Solomon. U drugom dijelu za konačnih 5:0 zabili su Martin Vukorepa u 73., još jednom Maleš u 83. te Matej Mršić u 88. minuti. Vukorepi i Mršiću to je prvijenac u dresu Narančastih.

Dvanaesto kolo je na rasporedu u nedjelju 11. listopada, a ističe se derbi dvije provoplasirane ekipe u kojem Šibenik dočekuje Cibaliju.