Simić u 95. minuti zabio za pobjedu Hajduka protiv Hrvatskog dragovoljca (VIDEO)

Hajduk je upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu. U dramatičnom susretu 6. kola HT Prve lige Bili su u Kranjčevićevoj slavili protiv Hrvatskog dragovoljca rezultatom 0:1 (0:0). Tri boda gostima donio je Stefan Simić pogotkom u 95. minuti dvoboja.

Kroz čitavu utakmicu gledali smo veliku dominaciju Hajduka, no izabranici Jensa Gustafssonu su put do mreže danas odličnog Šubarića pronašli nakon akcije iz kornera u posljednjim minutama susreta.

Crni tako ni nakon šest odigranih susreta još uvijek nisu uspjeli osvojiti bod u povratničkoj sezoni u najvišem rangu natjecanja.

Prvu priliku na utakmici kreirali su nogometaši Hajduka u 6. minuti kada je Dolček dobrim ubačajem s lijeve strane uposlio Ljubičića, no njegov udarac glavom sa šest metara prolazi pokraj gola domaćih.

Crni su uzvratili minutu kasnije kada Majstorović pronalazi Valentića, no njegov udarac s desetak metara nije bio težak zadatak za Posaveca.

Hajduk je mrežu Dragovoljca zatresao u 9. minuti kada je Atanasov odličnim ubačajem sa sredine igrališta asistirao Livaji koji glavom šalje loptu preko Šubarića i u gol domaćih, no napadač Bilih je tom prilikom bio u zaleđu pa pogodak opravdano nije priznat.

Atanasov je aktivan i u 17. minuti kada je izvanrednom dubinskom loptom u situaciju 1 na 1 sa Šubarićem izbacio Sahitija, no golman Dragovoljca je na vrijeme izašao s gol linije te je pravovremeno ušao u šut ofenzivcu Hajduka.

U 20. minuti Livaja je pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, a lopta od bloka Bagadura završava u vanjskom dijelu mreže.

Dvije minute kasnije Lovrencsics je iz kornera na prvoj stativi pronašao Livaju, ali u njegovom udarcu glavom nije bilo dovoljno preciznosti.

Mađarski desni bek je u 26. minuti odličnim ubačajem lijevom nogom asistirao Livaji, a njegov udarac glavom završava na suprotnoj stativi. Nedugo potom i Atanasov je ubačajem tražio Livaju, ovaj put na drugoj stativi, no to je bila malo previsoka lopta za kapetana Hajduka.

Golman domaćih Šubarić izvrsno je reagirao u 34. minuti te je paradom obranio udarac Sahitija s ruba kaznenog prostora koji je išao uz samu vratnicu. Tri minute kasnije udarac je okušao i Krovinović, no ovaj put se ispriječio blok domaće obrane.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Štrkalj je dalekometnim udarcem pokušao iznenaditi Posaveca, no to je bio lagan zadatak za čuvara mreže Hajduka.

Lovrencsics je u 48. minuti iz slobodnog udarca s desne strane ubacio za Eleza na drugoj stativi koji je potom prebacio loptu na prvu stativu, no tamo nije bilo njegovih suigrača.

Dolček u 51. minuti pada u kaznenom prostoru nakon duela s Turčinom, a sudac Lovrić nije se oglasio dok VAR nije dao signal da treba pogledati snimku situacije.

Dobru priliku u 56. minuti nakon asistencije Vukovića propustio je Livaja čiji je udarac sa osam metara iskosa nakon obrane golmana Dragovoljca prohujao malo pokraj suprotne stative. Uslijedio je ubačaj iz kuta za goste nakon kojeg je ponovno pucao Livaja, no Šubarić lagano brani njegov udarac glavom.

U 68. minuti Ljubičić je uposlio Mlakar koji je pucao s desetak metara za novu sigurnu obranu Šubarića.

Nova akcija gostiju uslijedila je u 71. minuti kada je Livaja nakon ubačaja Lovrencsics iz kornera proslijedio loptu na drugu stativu gdje je bio usamljeni Simić, no on nije dobro zahvatio loptu tako da nije pogodio okvir gola.

Minutu kasnije Sahiti je nakon prodora po desnoj strani ubacio za Livaju, ali njegov udarac glavom koji je išao pod samu gredu Šubarić odlično brani. Lovrencsics je u 74. ponovno dobro ubacio u kornera, a Livaja još jednom glavom šalje loptu pored stative.

Nakon ubačaja Livaje s desne strane u 75. minuti Vulikić je zamalo skrenuo loptu u vlastitu mrežu, no Šubarić je spreman i na to iznenađenje.

Već minutu kasnije nova izvrsna reakcija golmana domaćih. Vuković je s lijeve strane ubacio za Mlakara koji je odlično pucao glavom, no Šubarić paradom odbija loptu.

Livaja je u 86. minuti oštrim ubačajem u peterac uposlio Mlakara, ali slovenski napadač nije uspio matirati Šubarića.

Novi korner Lovrencsicsa uslijedio je u 89. minuti, a ovaj put Dimitrov je bio u dobroj šansi no s pet metara šalje loptu iznad gola.

U 95. minuti Lovrencsics je s desetak metara iskosa snažno pucao te je zatresao gredu domaćih.

Hajduk je otpor Dragovoljca slomio u 95. minuti. Jedanaesti korner za goste izveo je Lovrencsics, a Dimitrov je proslijedio loptu na drugu stativu gdje je natrčao Simić koji je uspio progurati loptu kroz noge Šubarića za veliko slavlje gostiju.

Šesto kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu dvoboji Gorice i Slaven Belupa od 18:55 te Dinama i Lokomotive od 21 sat.

U prvom susretu 6. kola HT Prve lige Hrvatski dragovoljac će od 20 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Hajdukom. Novi prvoligaš je u sezonu ušao s pet poraza u nizu te je još u potrazi za prvim bodom. Do sada se nisu proslavili u dvobojima s Istrom 1961, Dinamom, Lokomotivom, Osijekom i Šibenikom. Bili su pak nakon remija s Lokomotivom i poraza od Osijeka u susretima sa Šibenikom, Goricom i Slaven Belupom nanizali tri trijumfa.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Rocu te Skorupa i Teklića koji su naprasno prekinuli posudbu iz Hajduka. Gosti su pak u Zagreb doputovali bez Vuškovića, Kačaniklića, Eduoka i Diamantakosa koji su ozlijeđeni, a Jairo je jučer transferiran u ciparski Pafos.

Trener Crnih Miroslav Kuljanac je u najavi utakmice za SN poručio: “Premda se dosad nije pokazala efikasna, ipak ćemo se držati stare formule, jer s obzirom na to da još uvijek stvaramo momčad u hodu, još nije vrijeme za velike eksperimente. Jasno je da moramo imati čvrst defenzivni blok, moramo biti kompaktni u svim linijama. To je prioritet, ne smijemo ostavljati previše prostora gostima da imaju preveliki pritisak na našu zadnju liniju, moramo ih blokirati već u njihovoj začetnoj akciji. A kada osvojimo loptu, ne smijemo je odmah prosuti već agresivno moramo krenuti prema naprijed i prijetiti Hajduku. Moramo imati kvalitetan zadnji pas i potpunu koncentraciju, kako u obrani tako i u napadu, naročito u prekidu igre. Jasno, moramo igrače Hajduka držati što dalje od pozicije iz koje mogu ugroziti naša vrata, a s druge strane što više približiti igru u njihov šesnaesterac. Određenom disciplinom svih devedeset i nešto minuta, moglo bi se iznenaditi Hajduk.

Strateg Bilih Jens Gustafsson je izjavio: “Dolazimo u Zagreb nakon teške utakmice protiv Slaven Belupa, očekujem sličan meč kao protiv Koprivničanaca, ali moramo igrati još bolje. Dat ćemo sve od sebe da pobijedimo, ova utakmica nam je vrlo važna.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će pomagati Kruno Šarić (Županja), Tomislav Keglević (Našice) i Dario Bel (Osijek) dok su za VAR zaduženi Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Miro Šarić (Osijek). Delegat susreta je Krunoslav Moslavac (Virovitica), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Miroslav Marković.