Siromašnu utakmicu u Osijeku pogotkom poslije pogreške Stolnika presudio Bohar (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 14. kola HT Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu rezultatom 1-0 (0-0) svladao Varaždin i tako stigao do devete prvenstvene pobjede u sezoni.

Strijelac jedinog pogotka na, zaista siromašnom susretu, bio je Damjan Bohar u 59. minuti utakmice poslije velike pogreške kapetana gostiju Marka Stolnika.

Domaći su na otvaranju susreta u potpunosti dominirali događanjima na terenu, no iz te dominacije jedine prijetnje koje su kreirali bili su dalekometni pokušaji Silve i Žapera, no isti nisu zahtijevali Horkašovu reakciju.

U 14. minuti Osijek je bio vrlo blizu pogotka, nakon ubačaja Bohara iz kuta lopta prolazi u sredinu gdje se Škorić ne uspijeva postaviti i poslati istu u nebranjenu mrežu.

Dvije minute poslije prva prijetnja gostiju, Posavec se iskosa na dvanaest metara našao na udarcu, no Škorić i Majstorović zajedničkim snagama blokiraju njegov pokušaj i odbijaju u korner. Nekoliko trenutaka poslije Majstorović blokira i udarac Grgeca s desetak metara, a nakon što su domaći u potpunosti otklonili opasnost po svoja vrata, nekoliko igrača gostiju protestiralo je prema sucu Pečariću tražeći kazneni udarac zbog Majstorovićevog navodnog igranja rukom. Glavni sudac i VAR kolege nisu na to reagirali, a režiser se udostojio počastiti nas jednim kadrom spomenute situacije.

Prvi udarac u okvir vidjeli smo u 31. minuti kada je precizni pirezmni pokušaj Žapera s dvanaest metara mirnom reakcijom sigurno obranio Horkaš. Dvije minute poslije Varaždin prijeti, Đurasek se s lijeve strane napada uvukao u sredinu te s lijevog ruba šesnaesterca poslao loptu pristojno pored prve vratnice.

U 40. minuti Daničić s lijeve strane napada odlično ubacuje na drugu vratnicu za usamljenog Posavca koji u trku loše loptu zahvaća glavom te iz odlične prilike ne uspijeva uputiti udarac i zaprijetiti Ivušiću.

Do kraja (konkretnim prilikama) siromašnog poluvremena, vidjeli smo još pokušaj Obregona lijevo iskosa s osamnaest metara, bilo je to kao zagrijavanje za Ivušića. Osijek je definitivno bio dominantnija momčad prvog dijela, no gosti su se bez ozbiljnijih problema branili pred tim jalovim napadima Bjeličine momčadi, a u nekoliko situacija kvalitetnim izlascima i sami došli do mogućnosti da konkretnije ugroze protivničkog vratara.

U nastavku vidljivo brža i okomitija igra Osijeka, a prva prijetnja kreirana je već u 47. minuti kada je Bočkaj uz rub aut-linije s desne strane ubacio u sredinu gdje je jedanaest metara pored dvojice braniča u skoku najviši Mierez, koji pristojno puca glavom, no nedovoljno precizno za koncentriranog Horkaša. 21-godišnji Dinamov vratar na posudbi u Varaždinu sigurnom se obranom istaknuo i u 53. minuti kada je mirno ukrotio pokušaj Bohara s dvanaest metara.

Bjeličina momčad do rezultatske prednosti dolazi poslije velike pogreške kapetana gostiju Stolnika u 59. minuti. Bohar i Mierez ostali su u visokom pristisku na desnu stranu zadnje linije gostujuće obrane, a to je za rezultat imalo paničan i nepotreban pokušaj driblinga Stolnika, kojem loptu oduzima Mierez, Argentinac se sjurio u šesnaesterac i odlično uposlio u sredini usamljenog Bohara, a 29-godišnji Slovenac mirno sa šest metara matira Horkaša za 1-0 i svoj treći pogodak u devetom nastupu za Osijek.

Uslijedila su dva pokušaja gostiju, Senić je u 61. bio neprecizan s ruba šesnaesterca, a tri minute poslije Petković u velikoj gužvi pred Ivušićem nije uspio uputiti udarac i nakon toga ‘tajac’. Varaždin je pokušavao nekako pritisnuti suparnika, koji se sada ipak primarno okrenuo obrambenim zadaćama, te sve do 89. minute nismo vidjeli apsolutno ništa spomena vrijedno pred vratarima.

U spometnuoj minuti Osijek je imao veliku priliku za povećanje rezultatske prednosti, Mierez je proigrao Pilja, koji se umjesto na udarac odlučio za dodavanje prema Boharu, no Slovenac ovaj put u petercu gostiju nekako uspijeva promašiti nečuvana vrata.

Do kraja susreta, pet minuta sudačke nadoknade, nismo vidjeli konkretnih prijetnji Ivušići i Horkašu, te je utakmica okončana slavljem domaćih.

Osijek u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici kod Gorice, dok će Varaždin biti domaćin Hajduku. U programu ovog kola sutra se igraju još dvije utakmice u kojima Slaven Belupo u Koprivnici dočekuje Dinamo (15:00) te Hajduk na Poljudu Rijeku (17:05). Podsjetimo, zbog koronavirusa u redovima Šibenika i Istre 1961 odgođene su utakmice Lokomotiva-Šibenik i Istra 1961-Gorica.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici programa 14. kola HT Prve lige Osijek u Gradskom vrtu s početkom u 15 sati dočekuje Varaždin.

U pet do sada odigranih međusobnih prvenstvenih susreta ‘Bijelo-Plavi’ na kontu imaju dvije pobjede, dva okršaja okončana su bez pobjednika, a Varaždin je sva tri boda odnio jednom na svom terenu. U prvoj međusobnoj utakmici ove sezone Osijek je u gostim slavio pogotkom Mihaela Žapera.

Nenad Bjelica, trener trenutno vodeće momčadi prvenstva, dvoboj s pretposljednjim klubom lige najavio je sljedećim riječima: “Imamo maksimalna očekivanja, kao i isto takav respekt prema suparniku. Njihove igre su puno bolje nego rezultati u posljednje vrijeme i to poštujemo kao i njihovog trenera i ono što je ostvario s Varaždincima. No, gledamo samo na sebe, želimo biti na maksimumu, dati sve od sebe i osvojiti nova tri boda koja će nas ostaviti na vrhu ljestvice”.

Trener Varaždina Samir Toplak: “Svjestan sam da je Osijek dobio vjetar u leđa i pobjednički mentalitet dolaskom Bjelice za trenera i to se odmah vidi po rezultatima jer još nisu izgubili susret. Međutim svjesni smo da postoji zakon velikih brojeva i mi u Osijek ne idemo s bijelom zastavom. Očekujem da će oni koji će istrčati biti hrabri. Čvrsto sam na zemlji još uvijek vjerujem u ovu ekipu, vjerujem u ove igrače, možda čak i više nego što oni vjeruju i radimo na psihološkom dizanju da pokažemo da smo na višem nivou. Puno smo radili na psihološkoj pripremi, da pokušam podići momčad, da znaju da nas jedan dobar rezultat može pokrenuti. Zašto ne već u Osijeku?”.

Glavni sudac utakmice je 34-godišnji Goran Pečarić iz Zagreba, kojem će ovo biti druga prvoligaška utakmica u sezoni, ukupno peta u karijeri. Pomoćnici će mu biti Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Jerko Crnčić iz Vrbovca, dok su VAR i AVAR suci Marko Matoc i Igor Krmar.