Slaven Belupo i Istra u Koprivnici odigrali susret bez pogodaka

U drugoj utakmici programa 27. kola HT Prve lige Slaven Belupo i Istra 1961 su na stadionu Ivan Kušek Apaš odigrali bez pogodaka.

Nešto konkretniji u igri prema naprijed bili su domaćini, kvalitetnim obranama istaknuo se gostujući vratar Ivan Lučić, ali generalno smo gledali prilikama vrlo siromašan dvoboj.

Uvodno se nijedna momčad nije uspijevala nametnuti pa smo tako, osim pri nekoliko vrlo skromnih dolazaka, ostali uskraćeni za bilo kakva uzbuđenja u posljednjoj trećini. Kraći period ‘začetka’ blaže dominacije domaćina najavljen je u 11. minuti kada su ‘Farmaceuti’ uspješno probili iza zadnje linije obrane, ali u završnici na kvalitetan prizemni ubačaj Bogojevića s desne strane napada nitko od njegovih suigrača nije ispratio akciju do kraja.

Prvi udarac na utakmici vidjeli smo u 25. minuti kada je Brković s dvadeset metara iz sredine pucao vrlo snažno, ali zamalo neprecizno, poslavši loptu tik uz lijevu vratnicu.

Samo dvije minute poslije Istra je imala veliku priliku. Caseres je odigrao odličnu okomitu loptu za Ivančića koji se riješio mladog Tepšića i iskusnog Parackog, ali mu je u udarac s ruba peterca u posljednji trenutak istrčao Sušak upisavši veliku obranu. U nastavku je Ivančić bio prvi i na odbijenoj lopti, no istu je iz teške pozicije uspio uputiti samo u vanjski dio mreže.

Vrlo blizu pogotka ‘Farmaceuti’ su bili nakon ubačaja iz kuta u 35. minuti, Caimacov je odlično ubacio poslije kratke kombinacije s Bogojevićem i poslužio u sredini Božića koji je u skoku bio dominantniji od dvojice suparnika, ali glavom je s četiri metra loptu poslao malo iznad okvira Lučićevih vrata.

Usprkos velikom htijenju i zalaganju s obje strane terena igralo se jednostavno preoprezno i gotovo u potpunosti bez rizika u pripremi napada, dok su obrambeno obje momčadi rijetke proboje linija ipak uspješno i pravovremeno rješavale.

Bolja je bila Zekićeva momčad na otvaranju drugog poluvremena. Nakon nekoliko dobrih dolazaka konačno su igrači Slavena u 53. minuti uputili i prvi udarac u okvir na susretu. Ponovno je Brković ‘okušavao sreću’ iz daljine, uz manje poteškoće Lučić je njegov prizemni udarac s dvadeset metara uspio odbiti u korner.

Brzu polukontru domaćina u 55. minuti okončao je bijegom i udarcem desno iskosa s osam metara u bliži kut Bogojević – Lučić ponovno koncentriran i dobro postavljen.

Istra je prvi put u nastavku zaprijetila u 67. minuti kada se poslije pogreške domaćina Bande izborio za posjed i uz pritisak Boseca uspio pucati desno iskosa s dvanaest metara, gađao je donji suprotni kut, ali mu je Sušak kvalitetnom obranom zaustavio pokušaj i odbio dalje od svojih vrata.

Na isteku 70. minuti polukontru Slavena na dodavanje Zapate udarcem u padu s osamnaest metara okončao je Laušić – i njegov pokušaj otišao je malo pored vratnice.

Veliku priliku domaćini su imali u 75. minuti kada je loše povratno dodavanje Hujbera uspio presjeći Krstanović i u padu s petnaest metara pucati, ali smo u pravovremeno istrčalog Lučića koji mu je odlično ‘ušao u udarac’ i spriječio veću opasnost za svoja vrata.

Možda i najzahtijevniju obranu Lučić je imao u 87. minuti kada se poslije kratkog odbijanja na osamnaest metara na udarcu našao Luklin koji je potegao snažno poluvisoko u sami desni kut, ali gostujući vratar ‘ispružio se do kraja’ i uspio odbiti loptu, koju u nastavku na trenutak usamljeni Krstanović nije uspio iskontrolirati. Na suprotnoj je strani odmah uslijedila kontra, Lisica u završnici nije uspio zapucati prema Sušku.

Bilo je to sve što smo vidjeli od napadački vrlo skromnih momčadi danas.

U sljedećem kolu Slaven će biti domaćin Dinamu, dok će Istra gostovati kod Hrvatskog dragovoljca.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U drugoj utakmici programa 27. kola HT Prve lige na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici s početkom u 15 sati sastaju se sedmoplasirani Slaven Belupo i devetoplasirana Istra 1961.

Prvi međusobni ovosezonski ligaški okršaj odigran u okviru 9. kola u Koprivnici okončan je 1-1 remijem, dok su u Puli ‘Farmaceuti’ u okviru 18. kola slavili rezultatom 1-2. U Koprivnici će ovo Slavenu i ‘Zeleno-Žutima’ biti ukupno 27. put da se sastaju u prvenstvu, a pored 15 slavlja domaćina i deset remija – pulski prvoligaš je pobjedu upisao jedan jedini put – u okviru 23. kola sezone 13/14 kada je pod vodstvom Zvonka Pamića slavio 0-2 golovima Tomislava Havojića.

Momčad Gonzala Garcije u nizu je od pet utakmica bez pobjede (tri poraza i dva remija), a od istih se kao neuspjeh može istaknuti tek 2-1 poraz od Šibenika, dok se istarski prvoligaš bodovima okitio u okršajima s Lokomotivom i Hajdukom, a poraze upisao još u uzbudljivim okršajima s Dinamom i Osijekom u Puli.

Izabranici Zorana Zekića su u nastavak prvenstva ušli 1-2 slavljem nad Osijekom u Gradskom vrtu te od tada upisali još slavlja nad Goricom i Hratskim dragovoljcem, remi sa Šibenikom i gostujuće poraze od Hajduka i Rijeke.

Zbog akumuliranih opomena gosti danas ne mogu računati na 21-godišnjeg veznjaka Abdallahija Mahmouda, dok domaćini u tom vidu nemaju kadrovskih problema.

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika, a pomoćnici će mu biti Alen Jakšić iz Splita i sugrađanin mu Vice Vidović. VAR i AVAR suci su Zagrepčani Fran Jović i Igor Krmar, a četvrti sudac Marino Majstorović (Split). Funkciju delegata odradit će Mladen Jurišić iz Osijeka, a kontrolora suđenja Tomislav Petrović iz Valpova.